سفر جمال پورکریم به عربستان چه معنایی می تواند داشته باشد؟

دیار و نادیار

در شرایط کنونی که عمق اختلافات میان حکومت سعودی و جمهوری اسلامی نمایان است و حتی بر روی مناسبت های دیپلماتیک تأثیر گذاشته و از همه مهمتر قطع مناسک حج به بهانه مسائل سیاسی بازخوردهای منفی به دنبال داشته. سفر جمال پورکریم عضو اصلی حزب دمکرات کردستان ایران و آنگونه که خود می گوید سرپرست حزب در فرانسه و روزنامه نگار و مسئول و گرداننده سایت روژی کورد به عربستان سعودی و دیدار با مقامات سعودی چه معنایی می تواند داشته باشد؟
سالهاست شیوه مبارزاتی کردها در کردستان ایران یک مبارزه بدون ایدئولوژی دینی و آیینی بوده و همواره بر دمکراتیک بودن تأکید داشته حال شرکت در بلوک سعودی وهابی چپه دستاوردی برای کردهای ایران دارد مشخص نیست جمال پورکریم دهها مصاحبه بر علیه جمهوری اسلامی را در آنجا بعمل آورده سوال پیش می آید آیا حزب دمکرات می خواهد تغییری در بنیان و آرمان حزبش ایجاد کند؟ آیا خط مشی جدیدی در راه است؟ آیا در جنگ سرد بین دو بلوک مذهبی منطقه حدکا در طرف وهابی های تکفیری قرار گرفته ؟
خب به همه این سوالات باید پاسخ داده شود چطور یک عضو حزب می تواند آنقدر بی مبالات باشد و منافع و مزایا و مصلحت حزبش و مردمی که برایش شعار می دهد را در نظر می گیرد پورکریم در صفحه فیس بوکش عنوان کرده که به خواست مقامات سعودی و بازگو کردن سیاست های جمهری اسلامی در آنجا حضور پیدا کرده خب آیا هر کشوری که در جهت مطامع و مصالح خودش به جذب افراد و اشخاص مخالف طرف مقابل دست می زند را باید درخواست و دعوتش را لبیک گفت؟ بدون اینکه با تشکیلات و مرکز تصمیم گیری حزب مشورتی صورت بپذیرد یک سفر دیپلماتیک و کاری چطور رسمیت حقیقی و حقوقی به خود می گیرد.
متأسفانه هزینه سفر و دیدارهای آقای پورکریم را باید مردم در داخل و در مناطق کردنشین از جمله فعالان مدنی و زندانیان سیاسی بپردازند کم نیستند جماعتی از پانترک ها در استان ارومیه منتظر چنین بهانه و چنین فرصتی هستند رفتاری آقای پورکریم مهر تأییدی است بر گفته های مسولان حکومتی از جمله آقای محسن رضایی و سایر افرادی که احزاب کلاسیک با قدمت ۷۰ ساله دمکرات را مزدور عربستان می نامند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.