اعتراف عبدالله مهتدی :حزب دمکرات از عربستان پول زیادی گرفته است

عبدالله مهتدی اعتراف کرد مصطفی هجری از عربستان پول گرفته است

چندی پیش در جریان جلسه ماهیانه گفت و شنود رهبری  کومله که با اعضای گروه در اروپا برگزار شده بود،سرکرده کومله اعتراف کرد که حزب دمکرات کردستان ایران از رژیم آل سعود،پول های هنگفتی را دریافت کرده است.

به گزارش “آکام نیوز”،در این جلسه که عبدالله مهتدی نیز در آن حضور داشت،سرکرده  کومله به سوالات اعضاء پیرامون سیاست گروه در قبال دریافت پول از کشورهای متخاصم نیز پاسخ داد.

عبدالله مهتدی در پاسخ به سوال یکی از اعضاء در خصوص اینکه گفته می شود،کومله و دمکرات وارد یک جنگ نیابتی در منطقه شده و از کشورهای دشمن ایران بخصوص عربستان سعودی برای حمله به ایران پول دریافت کرده اند،ضمن تایید تلویحی این خبر گفت عربستان سعودی ما را نیز همچون حزب دمکرات کردستان ایران،برای مناسک حج که چندی پیش برگزار شده بود دعوت رسمی کرده بود!! 

نماینده عربستان سعودی به ما گفت؛ ما به شما هر چقدر پول بخواهید می دهیم و امکانات لازم را نیز در اختیارتان قرار می دهیم تا به ایران حمله کنید و رژیم را به جنگ داخلی مشغول سازید تا دست جمهوری اسلامی از سوریه و یمن و عراق کوتاه شود.

مهتدی در ادامه گفت؛ اما ما بر خلاف حزب دمکرات کردستان ایران به عربستان سعودی جواب رد دادیم و حاضر به انجام چنین کاری نشدیم،اما دوستان ما در حزب(منظور دمکرات شاخه مصطفی هجری است)،طی مدتی که در عربستان بودند،پول های هنگفت و امکانات خوبی را از عربستان دریافت کردند.!

مهتدی در پاسخ به این سوال که چرا کومله پول نگرفته و همچنین با مشکلات مالی روبرو است،از پاسخ صحیح و شفاف به این سوالات خودداری کرد و صرفا به وجود اختلافات ایدئولوژیک با عربستان اشاره کرده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.