توهین حزب دمکرات کردستان به تجمع روز کوروش در ۷ ابان

دیار و نادیار

در مراسم حج شرکت کردند و لباس احرام پوشیدند در مراسم سالگرد عربستان سعودی که شرکت کردند نام خلیج فارس را نیز از رسانه هایشان حذف کردند می ترسیم درد بی پولی استراتزی حزب را در کنگره اینده تا حدی تغییر دهد که نام حزب نیز به حزب دمکرات عربستان تغییر یابد.

پس از برگزاری تجمع عده ای از ایرانیان مورخ ۷ آبان در پاسارگاد و گرامیداشت روز کوروش، حزب دمکرات به دفاع از عربستان سعودی این مراسم را محکوم نمود. این حزب در سایت رسمی اش نوشت: «تجمع روز کوروش تبدیل به مراسم حج “نژادپرستان” شد» و به نقل از العربیه به تفسیر و تحلیل این تجمع پرداخت.
چندی است که حزب دمکرات تحت سرپرستی و هدایت عربستان سعودی قرار گرفته و به پشتوانه مالی سعودی ها اقدام به تحرکات نظامی در ایران نموده است. آنها حاضرند که ملیت و اصالت خود را نفی کنند و به امید حمایت اعراب از آنها ، ایرانی بودن که نه بلکه کرد بودن خود را نیز فدا کنند.
حزب دمکرات کردستان مدتی است که در سایت ها و رسانه هایشان به جای استفاده از خلیج فارس از کلمه «خلیج» استفاده می نمایند. آنها می خواهند اینگونه وفاداری به اربابان عربشان را ثابت نمایند تا بلکه این دفعه به جای چند دست لباس ، چند واحد خودرو از آنها دریافت کنند.
در ادامه خبر درج شده در سایت کوردستان میدیا می آید:
تجمع روز کوروش تبدیل به مراسم حج «نژادپرستان» شد.
کوردستان میدیا: تجمع نژادپرستانه‌ی موسوم به “روز جهانی کوروش” در خرابه‌های پاسارگاد، باز هم شاهد اهانت‌ و شعارهای نژادپرستانه‌ی حضار به ویژه علیه عرب‌ها و تأکید بر لزوم انقیاد و فرمانبرداری ملیت‌های تحت ستم ایران در برابر نظام سرکوبگر مرکزگرای ایران بود.
روز جمعه ٢٨ اکتبر ٢٠١۶ شماری از ایرانیان به بهانه‌ی روز کورش در پاسارگاد تجمع کردند و با سر دادن شعارهایی این روز را که مدعی جهانی بودن آن هستند، گرامی داشتند.
به گزارش العربیه، در این تجمع برخی از شرکت‌کنندگان، شعارهایی سر دادند که کاملا نژادپرستانه و عرب‌ستیز بود، از جمله، “ما آریایی هستیم، عرب نمی‌پرستیم”، و”همش میگن دسته خداست، هرچی بلاست از عرباست”.
در بخشی از این مراسم نیز افرادی با پوشیدن لباس‌های مربوط به ملیت‌های تحت ستم ایران وانمود کردند که این ملیت‌ها نیز در توهمات عظمت‌طلبانه‌ی حضار و برگزارکنندگان این مراسم سهیم هستند.

بسیاری از رسانه‌های فارس‌زبان متعلق به کشورهای اروپایی و آمریکا که این رویداد را منعکس کردند در گزارش‌های خود بدون هیچ اشاره‌ای به فضای نژادپرستانه‌ی حاکم بر این تجمع، تلاش کردند آن را صرفاً تجمعی مردمی قلمداد کنند.

در حالی که برخی این تجمع را ضد دولتی قلمداد کرده، آن را بازتاب مخالفت شهروندان ایرانی با سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم ارزیابی می‌کنند، اما برخی دیگر معتقدند که رژیم ایران می‌خواهد از این تجمع و جهت‌گیری عرب‌ستیز آن به سود دخالت‌های خود در کشورهای عربی استفاده کرده، این دخالت‌های پرهزینه را برای شهروندان ایرانی توجیه کند.

تاکنون هیچیک از ارگان‌های دولتی ایرانی و یا گروه‌های اپوزیسیون نه تنها به کارگیری شعارهای عرب‌ستیزانه را محکوم نکرده‌اند، بلکه بسیاری از رسانه‌های به اصطلاح مخالف نیز با نشر گسترده گزارش‌های خبری-تصویری، این رویداد را پوشش دادند.

گفتنی است، روزی را که تجمع‌کنندگان در پاسارگاد “روز جهانی کورش” نامیده‌اند از سوی هیچکدام از مؤسسات بین‌المللی از قبیل سازمان ملل و یا ارگان‌های وابسته به آن مانند یونسکو، به رسمیت شناخته نشده است.

یادآوری می‌شود که بحث درباره محل دقیق دفن و علل مرگ کورش بنیان‌گذار سلسله‌ی هخامنشیان و آثار منسوب به وی آکنده از سناریوهای ضد و نقیض است، اما آنچه مسلم است همه ملت‌ها حق دارند که هر مناسبتی را که صلاح می‌دانند بزرگ بدارند ولی آنچه ناپسند است، تشکیل تجمعاتی با جهت‌گیری نژادپرستانه است.

سر دادن شعارهای نژادپرستانه در روز کوروش، در حالیست که این عده از ایرانیان به درست یا غلط، خود کوروش را پدر حقوق بشر خوانده و لوحه‌ای را به وی منتسب می‌کنند که گویا در آن از برخی اصول حقوق بشر سخن به میان آمده است.

6 Comments

 1. زنده باد حدکا
  یان یعنی سیاست درست
  هـــــــــــــورا
  ما اصلا از اول هم ربطی به ایران و فارس ها نداشتیم. ما با هر که ایران دشمن است دوست هستیم چه عربستان باشد چه صدام

 2. درود بر کوروش، باعث غرور ایران
  آیندگان درباره وضعیت کنونی ما خواهند گفت …

 3. همکاری اکراد با عربستان تاکتیکی و وموقت است در واقع حامی اصلی کردها در ایران و عراق و سوریه آمریکا و اسراییل می باشد

 4. گویا این احمق ها و خائنین و وطن فروش ها و همدستان صدام و حزب بعث نمیدانند که مادر کورش از قوم ماد بود و مادها هم تراز پارس ها در دوره هخامنشیان قدرت داشتند

 5. جناب جاش کوژ حرف شما از جهاتی کاملا درست است زیرا شما از اول ساخت و پرداخته شوروی و حزب توده و صدام بعثی و اکنون هم آلت دست آمریکا و انگلیس و اسراییل و آل سعود هستید و هیچ ربطی به ایران و ایرانی نداشته و ندارید و نخواهید داشت.

 6. کورس ربطی به ایرانیا نداره..کورس یونانی الاصل ولی بر ایران لشکرکشید و موفقیتهایی کسب کرد..کورس پادشاه نبود ی جنگجو بود که ایران ی جایزه موفقیت پیشروی بود براش بی سوادهای کله پوک

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.