واکنش حزب به تذکرات مقامات اقلیم کردستان

حسن شرفی جانشین سرکرده دمکرات:ما ملزم بە اجرای هیچ مفادی از توافق‌هایی نیستیم که بر اثر فشار جمهوری اسلامی بر اقلیم کردستان وارد می‌شود

دیارونادیار:(نادر کیانی):جانشین سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران طی گفتگویی با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در واکنش به درخواست دوباره مقامات اقلیم کردستان عراق از آنها مبنی بر ترک خاک ایران و دست برداشتن از جنگ مسلحانه بر علیه ملت ایران و کردستان ایران با گستاخی تمام بار دیگر اعلام کرد؛

فشار بر اقلیم کردستان به دلیل مسئلە حضور نیروهای کرد ایرانی در عمق خاک ایران،یک بهانه است، جمهوری اسلامی همیشە بر اقلیم کردستان فشار آوردە است،لذا ما ملزم به اجرای هیچ مفادی از توافق های بین دولت اقلیم با رژیم ایران نیستیم و جنگ را با شدت بیشتری ادامه می دهیم!!

حسن شرفی، جانشین سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران در ادامه گفتگو خود با تلویزیون بی‌بی‌سی تأکید کرده است:

ما در نشست با هیأت اقلیم کردستان صراحتاً عنوان نمودیم که ملزم به اجرای هیچ مفادی از هیچ توافقنامه‌ای نیستیم که بین دو طرف به مبارزه گروه‌های اپوزیسیون به ویژه اپوزیسیون کرد ایرانی پایان دهد و مقامات بلندپایه اقلیم کردستان عراق جواب ما را خوب می دانند!

نامبرده همچنین در مورد تلاش‌های احزاب اقلیم کردستان برای از سرگیری مذاکره گروهکش با جمهوری اسلامی ایران گفت:

ما دیالوگ و مذاکره بر سر حل مسائل کردستان ایران و خواست‌های مردم کردستان مناسب‌ترین شکل حل قضایا می‌دانیم ولی در رابطه با مذاکره با جمهوری اسلامی ایران ما نمی‌دانیم بر سر چە چیزی مذاکره کنیم!

شرفی ادامه داد:ما مذاکره با رژیمی کە بە خواست‌های ما هیچ اعتقادی ندارد، بی‌فایده می‌دانیم.

با آغاز مبارزات نوین حزب دمکرات کردستان ایران(منظور فعالیتهای مسلحانه است)رژیم ایران با فشار بر اقلیم کردستان خواست که این مبارزات را متوقف کند، اما تاکنون موفق نبوده است و تنها تهدید خالی کرده است!

حزب دمکرات کردستان ایران هرگونه درخواست برای توقف راسان را به شدت رد و بر استمرار این دوره از مبارزات نوین تأکید کرده است.

شواهد و قرائن نشان داده و نشان می دهد که بدون تردید، حتی یک نفر از اعضای گروههای کردی جرات نداشته و ندارند بدون چراغ سبز پشت پرده اقلیم کردستان،به خاک ایران وارد شود.ادله های موجود حاکی از آن است که مقامات اقلیم کردستان پشت پرده به سران گروههای کرد ایرانی اطمینان خاطر داده اند که صحبتهای آنها و تذکراتشان به این گروهها در فضای سیاسی بیشتر مصلحت سیاسی است و آنها می توانند به عملیاتهایشان ادامه دهند!

مقامات اقلیم به سران گروهها اعلام کرده اند که آنها بخاطر مصالح سیاسی،در ظاهر و بخاطر ایران،به آنها هشدار می دهند اما آنها می توانند همچنان به فعالیتهای مسلحانه ادامه دهند

تصاویری از دیدار صمیمی همین مقامات بلندپایه اقلیم کردستان عراق که چندی پیش در تهران بودند و در ظاهر به ایران قول های توخالی می دادند و پشت پرده به گروههای کردی چراغ سبز می دهند،با عبدالله مهتدی و سران گروههای کردی را می بینید؛تصاویر مربوط به چند روز قبل از حضور این هیئت در تهران است!

“نادر کیانی/خبرنگار حوزه بین الملل”

3 Comments

  1. بارزانی ها از اول خود فروخته و خائن بوده هم به قاضی محمد خیانت کردند هم به جمهوری اسلامی. امیدواریم حداقل روزی به عربستان و ترکیه نیز خیانت بکننند.

  2. گروههای تروریست کرد در چند دهه اخیر جز کشتن کثیری از جوانان کرد و فارس که مشغول سربازی در مناطق کرد نشین بوده اند چه دست آوردی برای مردم کرد داشته اند. خواننده گرامی این کامنت که ممکن است فرزند یا برادر یا بستگان نزدیک اش در حال گذراندن دوره سربازی باشند خود را در جای کسانی قرار دهند که فرزندان وبستگان نزدیکشان قربانی تروریسم کرد شده اند و سپس در باره مزدوران حلق بگوش آمریکا و اسراییل ( کومله و دموکرات و پژاک) قضاوت کنند.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.