مصطفی مولودی دبیرکل موقت حدک شد

دیار و نادیار

بنا بر گزارش های ارسالی از مقر حزب دمکرات،پس از اینکه خالد عزیزی دبیرکل حدک به شیوه ی رسمی از پست خود استعفا داد،به نوعی حدک را با چالش های فراوانی روبه رو کرد.افراد مدعی دبیرکلی هر کدام از طرفی قد علم کردند و خواهان تصاحب این پست هستند.

  گزارش ها حاکی از این است که کمیته مرکزی با تشکیل جلسه ی فوری و فوق العاده توانسته است کمی شرایط را کنترل کند و به شیوه ی موقت،مصطفی مولودی جانشین دبیرکل را به عنوان دبیرکل موقت معرفی کند.کمیته مرکزی اعلام کرده است که این انتخاب موقت بوده و فقط تا زمان برگزاری پلنوم آینده اعتبار دارد و این مسئله توانسته است اعتراض و خشم افراد مدعی دیگر را در حال حاضر کنترل کند.یعنی در واقع،حدک با این روش توانسته است مسکنی قوی به دردهای خود بزند که آن هم دوام چندانی نخواهد آورد.

جالب اینجاست که پیش تر کمال کریمی با مولودی توافق کرده بود اگر جانشین دبیرکل شود حاضر است از او برای دبیرکلی حمایت نماید. همچنین ملا عبداله حسن زاده نیز تمایل خود را برای دبیرکلی مولودی در صورت جانشینی پسرش آسو را اظهار نموده است. هفت نفر از اعضای مرکزیت حزب اهل سردشت و در جناح ملاعبداله هستند و می توانند در انتخاب دبیرکل نقش عمده ای داشته باشند.
قادر وریا و کمال کریمی در صورت جانشین دبیرکل کلی آسو حسن زاده، تهدید به استعفا کرده اند. آسو حسن زاده در میان بدنه مقبولیت چندانی ندارد.
فعالیت های حزبی دچار رکود شده و کمتر کسی سرکار خود حاضر می شود و بسیاری از مسئولان حزب غالبا در سفر یا حضور در میهمانی ها هستند. شاید این اتفاق و انتخاب بتواند کمی سر و صداها را بخواباند

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.