تلاش پارلمان عراق برای اخراج احزاب ضد ایرانی در این کشور

گروهی از نمایندگان پارلمان عراق با آماده کردن طرحی از دولت عراق می خواهند تا گروه های مسلح و تجزیه طلب ضد ایرانی را از خاک عراق اخراج کند.
به گزارش کورد هوال از بغداد برخی از نمایندگان پارلمان عراق که عمدتا عضو فراکسیون های اتحادیه میهنی (یکیه تی)، جنبش تغییر (گوران) و دولت قانون (به ریاست نوری مالکی) هستند طرحی را آماده کرده اند که بر اساس آن از دولت مرکزی عراق خواسته می شود تا گروه های مسلح و تجزیه طلب که از خاک اقلیم کردستان عراق برای انجام اقدامات ترویستی و خرابکارانه در نواحی مرزی ایران فعالیت می کنند را همانند منافقین (سازمان مجاهدین خلق) از خاک عراق اخراج کنند .
طبق اعلام منابع کورد هوال فراکسیون حزب دمکرات کردستان عراق با این طرح مخالف است و رایزنی با برخی از نمایندگان را آغاز کرده تا از مطرح شدن این طرح در جلسه علنی پارلمان عراق جلوگیری کند.
اخیرا برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران درباره فعالیت گروه های مسلح و تجزیه طلب ضد ایرانی در اقلیم کردستان عراق که از سوی کنسولگری عربستان سعودی در اربیل حمایت می شوند، به مقامات اقلیم کردستان هشدار داده بودند.

۵۶۸۵۹

کرد پاریز

1 Comment

  1. این آرزو را همه به گور میبرند، قبل از نوری مالکی و حتی جمهوری اسلامی جنبش استقلال طلبی کوردستان وجود داشته و وجود خواهد داشت و، چه در خارج و چه در داخل روژهلات. حکومتها سرنگون شدند ولی جنبش کورد روژهلات هنوز پابرجاست. بیخودی هم دلتون را خوش نکنید.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.