مذاکره و توافق پنهانی حزب دمکرات کردستان ایران با جمهوری اسلامی

خبر فوری

در پی اعزام تیم های تشکیلاتی حزب دمکرات کردستان ایران طی چند روز اخیر به داخل کشور و مناطق مرزی آذربایجان غربی گزارشگر دیار و نادیار با یک منبع آگاه از حزب دمکرات ایران صحبت هایی داشته که متضمن نکات جالبی است.

برای بسیاری از خوانندگان و دنبال کنندگان مسائل کُردی سوال بود که چرا با تیم های اعزامی حدک (جناح خالد عزیزی) به محض ورود به مرزهای کشور در سال گذشته  برخورد نظامی توسط هنگ مرزی صورت می پذیرفت، همچنین طی هفته گذشته تیم اعزامی حزب پاک نیز در مهاباد کلاً دستگیر شدند اما جناح هجری حزب دمکرات کردستان ایران در آسودگی خاطر تیم های تشکیلاتی – نظامی خود را به داخل کشور گسیل داشته بدون کمترین ممانعت امنیتی و نظامی نیروهای ایران علی رغم اینکه همه بر نحوه اعزام و حتی ترددهای آنها وقوف دارند.

۱۰۴۱۰۱۰۱_۱۵۱۴۳۳۴۹۶۲۱۶۱۱۳۰_۹۹۷۹۷۸۹۳۷۶۲۸۹۶۰۲۷۹_n

خبرنگار دیار و نادیار مسأله فوق را از یک منبع آگاه در جناح هجری حزب دمکرات سؤال کرد که پاسخ وی بسیار عجیب و کمی قابل تأمل است. وی ابراز داشت در هفته های گذشته مصطفی هجری طی نشستی که با برخی مقامات نظامی و امنیتی ایران داشته اند در خصوص اعزام تیم های تشکیلاتی هجری به داخل کشور توافق و مذاکره کرده اند مشروط بر اینکه تیم های نظامی هیچ تعرض نظامی داخل کشور نداشته باشند. این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود ابراز داشت این نشست با وساطت یکی از مقامات اقلیم کردستان بوده و در عوض مصطفی هجری نیز قول هایی به طرف ایرانی در خصوص نحوه برگزاری کنگره آتی حزب و چند مسأله مهم دیگر منطقه ای داده است. همچنین بنا شده در خصوص برخورد با برخی عناصر افراطی وابسته به القاعده و داعش و مترددین پژاک در مناطق مرزی درخواستهایی را برای ایران اجرا نمایند! از منظر دیار و نادیار این توافق کمی عجیب و خطرناک به نظر می رسد چرا که به هیچ وجه نمی توان به عناصر جناح هجری حزب دمکرات کردستان ایران اعتماد کرد. از طرفی حزب آن قدرها توان ندارد که بخواهد درخواست های اینچنینی ایران را عملی سازد. امید است این رویداد ختم به خیر شود. به هرحال امیدورایم این اظهار نظر عجیب صحت نداشته باشد. خاطر نشان می سازد تا کنون پیگیری هایی را از منابع نظامی و امنیتی منطقه ای داشته اند که هیچ یک پاسخگو نبوده اند ولی به شدت به دنبال حقیقت یابی و جویایی اصل ماجرا بوده و نتایج را اطلاع رسانی خواهیم نمود.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.