بیانیه شدیدالحن اتحادیه انقلابیون کردستان بر علیه دستگاه امنیتی حزب دمکرات کردستان عراق

افشاگری بی سابقه سمکو یزدان پناه از خودفروشی برادرش حسین یزدان پناه؛

“اتحادیه انقلابیون کردستان”،بیانیه تندی بر علیه حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی)منتشر کرد.

گروه موسوم به اتحادیه انقلابیون کردستان با صدور بیانیه شدیدالحنی که در سایت این گروه نیز منتشر شده،بشدت به حزب دمکرات کرستان عراق(پارتی) و دستگاه امنیت و اطلاعات این نهاد بارزانی ها حمله کرد.

گروهک موسوم به “اتحادیه انقلابیون کردستان”در بیانیه ای خطاب به افکار عمومی و گروههای کردی،از دستگیری چندین کادر و اعضایش از سوی دستگاه امنیت و اطلاعات حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی)،پرده برداشت و از افکار عمومی،گروهکهای کردی و جریانهای کردستانی خواست تا در این ارتباط واکنش بگیرند.

در این بیانیه به دستگیری و بازداشت تنی چند از اعضای رهبری این گروه نیز اشاره شده و همچنین از خودفروشی و مزدوری حسین یزدان پناه برای دستگاه اطلاعاتی اقلیم کردستان عراق نیز پرده برداشته شده است.

همچنین این گروه فاش ساخت که نیروهای اطلاعاتی مسعود بارزانی با تهدید و فشار از آنها خواسته اند تا به گروه جاسوس و خودفروخته حسین یزدان پناه ملحق شوند!!

متن کامل بیانیه،عینا و بدون کم و کاست منتشر می شود.

“خطاب به افکار عمومی”

بیایید با واکنش هایمان،جلوی رفتار و اعمال ناشایست و غیرانسانی دستگاه امنیتی و اطلاعاتی حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی) را بگیریم…

شهروندان عزیز!

احزاب و جریانهای سیاسی کردستانی!

خانواده کشته شدگان!

بعد از آنکه چندین بار و در طول در چند ماه گذشته،به دستور دستگاه امنیتی و اطلاعاتی حزب دمکرات کردستان عراق-پارتی،به مقرات و اردوگاههای حزب ما حمله و بی حرمتی شد و همچنین اعضای حزبمان نیز بشدت تهدید شدند،بدون هیچ دلیلی و به دور از اصول میهمان داری و احترام به میهمان،ناجوانمردانه و غیرکردانه جند عضو حزبمان روانه زندان شدند!

که از جمله آنها مسئول ارتباطات کردستان اتحادیه انقلابیون کردستان بوده که تا این لحظه نیز در زندان حزب دمکرات کردستان عراق محبوس می باشد.

این رفتارها و کردارهای دستگاه امنیت حزب دمکرات کردستان عراق بود که،در گذشته نیز باعث شد ما کاک سلیمان معینی و قیاده را از دست بدهیم.

این رفتارهای رهبری حزب دمکرات کردستان عراق بر علیه کردهای کردستان ایران،یادآور نسل کشی اعضای حزب کارگران کردستان در منطقه عنکاوه شهر اربیل و دهها مثال دیگر از این نوع است.

این رفتارهای پارتی،برای ما حامل این پیام است که؛

به این نتیجه رسیدیم که ما جریانهای سیاسی اشتباه کرده ایم که تصور کردیم،در افکار و روش ها و سیاستهای حزب دمکرات کردستان تغییراتی بوجود آمده است.

همین رفتارها نیز سبب آن شد که بار دیگر در ارتباطاتمان با آنها بازنگری کنیم و متوجه این شویم که مرزهای تحت حاکمیت حکومت حزب دمکرات کردستان عراق،نه تنها برای اتحادیه انقلابیون کردستان،بلکه برای هیج شخص مستقل دیگری  نیز امن نیست.

کمیته مرکزی اتحایه انقلابیون کردستان،بر اساس احساس مسئولیت و احساس اوضاع ترسناکی که کردهای هر چهار بخش کردستان با آن روبرو هستند،این وضع را تحمل کرد و تنها چند بار در مورد آن حرف زدیم.

تا اینکه رفیق سمکو یزدان پناه دبیرکل حزبمان و چند تن از کادرها و پیشمرگانمان با فشار دستگاه امنیتی حزب دمکرات کردستان عراق مننطه زرد را ترک کردند.

ما این مسائل را با هدف هوشیار کردن مسئولان بلندپایه حزب دمکرات کردستان عراق مطرح کردیم که آگاه شوند و جلوی این رفتارهای دستگاه امنیت پارتی را بگیرند و از این بیشتر برای مردم کرد در کردستان ایران،مایه شرمساری نشوند و تاریخ ساز نیز نشوند و با آزاد کردن رفقایمان و بازگرداندن آنها به مقراتمان،رابطه ها را عادی کنند.

رهبری حزب دمکرات کردستان عراق،اما نه تنها واکنشی در خصوص رفتار ناجوانمردانه دستگاه امنیتی حزبشان که عینا کپی دستگاه اطلاعاتی رژیم ایران و میت ترکیه است نشان ندادند،بلکه شاهد این نیز بودند که در چند هفته گذشته،زن و بچه های پیشمرگ اتحادیه انقلابیون کردستان،تهدید به ماندن در منطقه زرد شدند و با این سرمای زمستان آواره شهر و مناطق دیگر کردستان شدند و در مقابل چشم مردم ساکن روستاهای گروان و مامه جلکه دست به تخریب مقرات رهبری حزب ما زدند.

کمیته مرکزی اتحایه انقلابیون کردستان در این اطلاعیه خطاب به افکار عمومی اعلام می دارد که با اطمینان رفتار دستگاه امنیت حزب دمکرات کردستان عراق را بی پاسخ نمی گذاریم و از این بیشتر ملاحظه کاری نمی کنیم و رعایت شرایط را نیز نخواهیم کرد.

و در محکومیت و افشای رفتار و اعمال غیرانسانی و غیرکردانه حزب دمکرات کردستان عراق مصمم تر از قبل خواهیم بود.

در همین ارتباط لازم می دانیم که اعلام کنیم دستگاه امنیت حزب دمکرات کردستان تنها به دو دلیل به مقرات رهبری حزب ما و اعضای اتحادیه انقلابیون کردستان حمله کرد؛

۱-با شروع حملات نیروهای تروریست داعش به کردستان سوریه،بر حسب دستور کمیته مرکزی اتحادیه مان،دهها پیشمرگ کارآمد ما،بدون در نظر گرفتن مرزهای سیاسی مابین کردستان،از راه کوه سپی و با هماهنگی مسئولان پ.ی.د و ی.پ.گ،نیروهایمان را به کوه قره چوغ در کانتونی جزیره اعزام کردیم و در طول این مدت نیز با دادن دو کشته بنامهای؛

سیامند مرادیان،اهل مهاباد که در تاریخ ۲۹/۱۲/۲۰۱۴ میلادی،از راه جزعیا و ارجع کردستان سوریه به شنگال در کردستان عراق اعزام شده بود در جنگ کشته شد و همچنین سامان رستمی،اهل شهر بانه که در ۲۹ مارس ۲۰۱۵ میلادی،دومین نیروی کشته شده ما در کردستان سوریه بود.

در این جنگ ها همچنین ۶ پیشمرگ اتحادیه انقلابیون کردستان نیز مجروح شدند.

در ادامه اجساد کشته شدگانمان بازگشت و آنها در روستای برکه منطقه خوشناونی در نزدیکی مقر رهبری حزب مان،به خاک سپرده شدند.

اما خیلی طول نکشید که دستگاه امنیتی و اطلاعاتی حزب دمکرات کردستان عراق،به این امر واکنش نشان داد و شروع کرد به توطئه چینی بر علیه رهبری حزب و اعضای کمیته مرکزی اتحادیه مان و در نتیجه جلوی ما را گرفتند و به ما هشدار دادند تا از این بیشتر پیشمرگ روانه کردستان سوریه نکنیم.

اما روشن است که کمیته مرکزی اتحادیه انقلابیون کردستان هیچ وقت زیر فشارهای دستگاه امنیتی و اطلاعاتی حزب دمکرات کردستان عراق قرار نگرفت و تا این لحظه نیز برخلاف خواست همیشگی حزب دمکرات کردستان عراق،ما استقلال خودمان را در تصمیم گیری های سیاسی و تشکیلاتی حفظ کردیم.

۲-دستگاه امنیت حزب دمکرات کردستان چندین بار با فرستادن نمایندگانش(که اسامی آنها نزد ما محفوظ است و در زمان خود نام آنها را فاش می کنیم)،نزد رهبری حزبمان،بارها رفیق سمکو یزدان پناه را به مقر اصلی دستگاه امنیت حزب دمکرات کردستان عراق در منطه مسیف صلاح الدین پیرمام،احضار کردند و در آنجا نیز با دادن پیشنهاد امتیازات و وعده های مختلف،از ما خواستند،با آنها باشیم!

تا اینکه این درخواست ها که با مقاومت ما روبرو شد به مرز هشدار می رسد و تبدیل به یک تهدید جدی هم شد.

حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی)،با فشار و تهدید از ما می خواستند تا حداقل با گروه پاچه خوار و جاسوس حزب آزادی کردستان به رهبری حسین یزدان پناه،متحد شویم.!!

گروهی که بیش از ۹ سال است که مستقیما از دستگاه اطلاعات و امنیت حزب دمکرات کردستان عراق،دستور می گیرد.

اما روشن است در این ارتباط نیز با واکنش تند کمیته مرکزی اتحادیه انقلابیون کردستان روبرو شدند.

کمیته مرکزی اتحادیه انقلابیون کردستان،در این اطلاعیه از تمامی احزاب و سازمان های هر چهار بخش کردستان می خواهد،در این ارتباط واکنش نشان داده و سکوت نکنند و با واکنش نشان دادن،جلوی رفتار های وحشیانه و غیرمسئولانه دستگاه امنیت حزب دمکرات کردستان عراق را بگیرند و برای آزادی رفقایمان که پس از شکنجه های روحی و جسمی بسیار زیاد از بازداشتگاه منطقه هریر،به زندان شهر اربیل منتقل شده اند،وظیفه اخلاقی خودشان را انجام دهند.

در پایان به همه اطمینان می دهیم که تا تحقق استقلال و دادپروری،همچنان مقاومت کنیم و رفتارهای دستگاه جاش پرور(مزدور پرور)امنیت حزب دمکرات کردستان عراق نیز نمی تواند،جلوی ما را بگیرد.

“کمیته مرکزی اتحادیه انقلابیون کردستان”

۰۲/۰۱/۲۰۱۷

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.