پ.ک.ک جلوی ورود حزب به کشور را گرفت و عده ای را گروگان نگه داشته است

ورود تیم های حزب

بنا بر اخبار رسیده،دوهفته پیش تعدادی از پیشمرگ های حزب دمکرات کردستان ایران (جناح هجری) به منظور عبور از حوزه استقرار مرزی پ.ک.ک در کوهستان های قندیل نزدیک کوه کیله شین و ورود به داخل کشور با نیروهای پ.ک.ک درگیر شده اند.

 این اقدام به دنبال مشکلات مالی،معضلات و بحران های داخلی حدکا از طرف رهبری به منظور فرار از مشکلات و سرگرم کردن پیشمرگ ها به اجرا درآمد،هر چند این قضیه به خودی خود مشکلاتی دارد که حل و تحمل آن در توان پیشمرگ های کمپ نشین نیست و با این اقدام فقط مدت زمان کوتاهی از انتقادها و فشارهای پیشمرگ ها در امان هستند.

 گریلاهای پ.ک.ک،پیشمرگ های حزب را تهدید کرده اند که حق ماندن یا عبور از این منطقه را ندارند و باید آنجا را ترک کنند.پیشمرگ های حزب نیز واکنش نشان داده و اهمیتی به هشدار گریلاهای پ.ک.ک نداده اند.در نتیجه نیروهای پ.ک.ک این افراد را محاصره کرده اند و حق هیچ نوع ترددی ندارند.

 برخی از آنها تغییر مسیر داده و وارد منطقه اطراف اشنویه شدند اما عده ای دیگر بعد از ۱۵ روز که در محاصره هستند به هر طریق ممکن با رهبری در کویه تماس میگیرند و درخواست کمک میکنند و تا تکمیل این خبر هیچ اقدامی از طرف رهبری حزب صورت نگرفته است وتنها موضع حزب این بوده که هشدار داده اند نگذارید جنگ برادر کشی شروع شود. یک منبع دیگر مدعی است پ.ک.ک عده ای را گروگان نگه داشته تا آنها تعیین تکلیف شوند و حزب توضیحات لازم را در این خصوص بدهد. در این اوضاع و احوال مصطفی هجری برای فرار از هرگونه بحران و درگیری احتمالی فرار را بر قرار ترجیح داده و راه سفر اروپا را پیش گرفته است. وی ابراز داشته من از اول با حضور در ایران مخالف بودم و مسئولیتش با موافقین این طرح است. البته این یک روی سکه است. روی دیگر آن این است که علی رغم این مدعا هجری به اروپا رفته تا این بحث اعزام تیم ها را نزد مقامات اروپایی، آمریکایی و عربی مطرح و برجسته سازی کرده و بلکه کمک های مالی نیز از جانب آنها اخذ نماید. گواه این مدعا درج خبر برای اولین بار در العربیه است که با بزرگنمایی خاصی ورود تیم های دمکرات را ورود حزب به فاز مسلحانه خطاب کرده اند. نمی دانند کمال خضری و صدیق درویشی چقدر التماس گریلاهای پ.ک.ک را کردند تا بلکه اجازه عبور به آنها و ورود به خاک کشور را دهند.

 

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.