بحران جدی در اردوگاه حزب دمکرات بر سر انتخاب مصطفی مولودی

دیار و نادیار

برابر اخبار و گزارشات دریافتی مصطفی مولودی که پیش از این نیز بعنوان یکی از گزینه های جدی جانشینی خالد عزیزی دبیرکل مستعفی حزب دمکرات کردستان(حدک)مطرح بود،بعنوان دبیرکل این گروه منصوب شده است.

در نشست کمیته مرکزی دمکرات،مصطفی مولودی با کسب یازده رای از میان ۲۱ رای ماخوذه بعنوان دبیرکل جدید حزب دمکرات کردستان معرفی شد.

اما نکته قابل تامل اینکه علی رغم آنکه برخی اعضای با نفوذ کمیته مرکزی،مصطفی مولودی را بعنوان سرکرده انتخاب کردند،اما بخش زیادی از اعضای کمیته مرکزی که مخالف سرکردگی نامبرده بودند،به نشانه اعتراض نشست رسمی کمیته مرکزی را ترک کردند.

گفته می شود،دودستگی و منطقه گرایی در انتخاب سرکرده دمکرات،نقش بسزائی ایفا می کند.

دامنه اختلافات بر سر انتخاب مولودی به حدی بالا گرفته است که کمیته مرکزی تصمیم می گیرد،فعلا شروع بکار سرکرده جدید را به تعویق بیاندازد!!

در همین ارتباط یکی از اعضای کمیته مرکزی گروهک حزب دمکرات کردستان در گفتگو با سایت روژهه لات تایمز اعلام کرد که؛

با وجود آنکه روز یکشنبه مصطفی مولودی را بعنوان دبیرکل جدید انتخاب کردیم اما بخاطر مخالفت تعداد زیادی از اعضای گروه،تصمیم گرفتیم نشست انتخاب دبیرکل جدید را مجددا برگزار کنیم!

از رقبای جدی مولودی،می توان به دکتر آسو حسن زاده و کمال کریمی اشاره کرد..

این اولین بار است که یک گروه کرد،ابتدا فردی را بعنوان دبیرکل انتخاب می کنند و چند روز بعد پشیمان شده و دوباره تصمیم گیری می کنند!

اولین پس لرزه این درگیری ها،استعفای عضو شناخته شده کمیته مرکزی،گلاله شرفکندی در اعتراض به این انتخاب بود.

بی ثباتی در احزاب کمپ نشین به امری معمول و عادی تبدیل شده و همین امر موجب شده تا اندک هواداران این گروهها نیز قید هواداری از آنها را بزنند!

در خصوص مصطفی مولودی نیز قابل ذکر است که نامبرده متولد ۱۳۳۷ بوده و اهل روستای کوسەکهریز مهاباد است. به لحاظ مرام، سواد و عملکرد تفاوتی با هجری نداشته و در واقع فاصله بین حدک و حدکا به لحاظ ایدئولوژی و اهداف کمتر شد. زمین تا آسمان با خالد عزیزی تفاوت داشته و اکنون به مانند سران دیگر احزاب کمپ نشین فردی بی سواد و عامی است. در حال حاضر با رفتن خالد عزیزی می توان گفت تنها دبیرکلی که اندکی شخصیت و پرستیژ در میان احزاب کوردی دارد همان عبداله مهتدی است.

خبرهای مرتبط با این گزارش،متعاقبا منتشر می شود…

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.