افشای تازه ترین تحولات داخلی کومله

ستاد خبری وزارت اطلاعات هیچ محدودیتی برای بازگشت پیشمرگان فریب خورده قائل نیست

“دیارونادیار:نادر کیانی”:کشور رومانی احکام سنگینی را برای دو پیشمرگ کومله کمونیستی صادر کرد.

بر اساس این خبر،دو پیشمرگ کومله بنامهای ناهید فرامرزی و بختیار ابراهیم زاده به جرم جعل پاسپورت و دروغ پردازی برای دریافت پناهندگی سیاسی،هر کدام به دو سال حبس محکوم شدند.

در خصوص اینکه این دو نفر چگونه راهی این کشور شدند،لازم به ذکر است که؛

ناهید فرامرزی و بختیار ابراهیم زاده که زن و شوهر هم هستند در سال۲۰۱۵ میلادی از طریق آب های دریا راه را گم کردند و تصمیم گرفتند در رومانی درخواست پناهندگی دهند.

این دو از همان دقایق ابتدایی که مورد بازجویی پلیس امور پناهندگی قرار می گیرند شروع به دروغ پردازی کرده و مدعی می شوند در صورت بازگشت به کشور،اعدام خواهند شد!

دولت رومانی متوجه دروغ بودن این ادعا می شود و در نتیجه آنها را مورد انگشت نگاری قرار می دهد و تا زمان دادگاه،نیز آنها را از هر گونه فعالیت و کاری در این کشور منع می کند.

این دو متعهد می شوند که هر روز خود را به پلیس معرفی کرده و پای برگه تعهدنامه را هم امضا کنند.

زمان دادگاه فرا می رسد و این دو همچنان به دروغ پردازی های خود ادامه می دهند تا اینکه رومانی تصمیم می گیرد این دو را به جمهوری اسلامی ایران دیپورت کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران اما اختیار بازگشت را به این دو محول می کند و اعلام می دارد که هیچ فشاری به آنها وارد نمی کند  و اگر تمایل به بازگشت دارند می توانند همچون مردم عادی به زندگی شان در داخل کشور ادامه دهند اما این دو حاضر به بازگشت نشدند و در نتیجه سفارت جمهوری اسلامی ایران آنها را به پلیس بر می گرداند.

در نتیجه دادگاه عالی کشور رومانی هر یک از این دو پیشمرگ را به تحمل ۲ سال زندان محکوم می کند.

لازم به ذکر است که اکثر پیشمرگان گروههای کمپ نشین کردی برای دریافت پناهندگی به کشورهای اروپایی دروغ می گویند و مدعی هستند که آنها در صورت بازگشت اعدام می شوند! این در حالی است که بارها مقامات ایران اعلام داشته اند که هیچ محدودیتی برای پیشمرگان فریب خورده قائل نیست و آنها می توانند آزادانه و بدون آنکه حتی یک ساعت بازداشت شوند به کشور بازگشته و به آغوش گرم خانواده هایشان برگردند.

“نادر کیانی”

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.