استعفای غیرمنتظره گلاله شرفکندی و مصطفی شلماشی

معترضان به انتخاب مصطفی مولودی در حال استعفا هستند

همزمان با آنکه مصطفی مولودی در پلنوم کمیته مرکزی حزب منحله دمکرات کردستان بعنوان سرکرده جدید انتخاب شد،گلاله شرفکندی عضو مطرح کمیته مرکزی دمکرات در اعتراض به این انتصاب،استعفا داد.

گلاله شرفکندی خبر استعفای خود را در فیسبوک خود اعلام کرده است.

او در فیسبوک خود به کناره گیریش از عضویت در حزب دمکرات کردستان نیز اشاره کرده است.

گلاله شرفکندی از معترضان به انتخاب مصطفی مولودی است که به نشانه اعتراض،به انتصاب نامبرده بعنوان سرکرده جدید،از سمت خود کناره گیری کرد.

گلاله شرفکندی عضو هیئت اجرایی کمیته اجرایی خارح کشور و معاون مسئول ارتباطات بین الملل حزب دمکرات کردستان بعد از کنگره ۱۶ این گروه،در مصاحبه ای با یکی از سایتهای نزدیک به دمکرات،از وجود اختلافات و کشمکش های جدی بر سر انتخاب سرکرده جدید پرده برداشت و اعلام داشت که تنها سه نفر مخالف بند دو دوره ای شدن دبیرکلی بودند و این بند با اکثریت آرا از اساسنامه داخلی دمکرات حذف شد و برای شرکت در کنگره تنها مسئله مهم مسئله انتخاب دبیر کل بود  و در آن نیز تنها بحث بر سر خالد عزیزی بوده برای همین به هیچ کدام از بحث های دیگر کنگره و موضوعات دیگر اهمیتی داده نشد.!

در ادامه اعتراضات به انتخاب دبیرکل جدید دمکرات،پیش از این نیز کاوه آهنگری عضو کمیته مرکزی دمکرات در نامه ای استعفای خود را از عضویت در رهبری گروه اعلام داشت.

همچنین مصطفی شلماشی هم در اعتراض به این انتخاب،استعفاء داده است.

گفته می شود شمار زیادی از اعضای رهبری دمکرات مخالف انتخاب مصطفی مولودی هستند و افراد دیگری هم قصد استعفاء و جدایی از این گروه را دارند.

همچنین شنیده شده که  حزب دمکرت کردستان ایران نیز کنگره ۱۶ خود را به دلایل نامشخص به تعویق انداخته اند.

مشخص نیست که آیا دلیل تعویق برگزاری کنگره جناح مصطفی هجری به حوادث اخیر جناح رقیب،ارتباط دارد یا خیر.

باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده چه بلاهای دیگری بر سر دمکرات می آید.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.