افشاگری از نحوه درآمدزایی گروهک حسین یزدان پناه؛

"اختلاس و دزدی های کلان در راس رهبری گروهک تروریستی حزب منحله آزادی کردستان ایران"

به گزارش آکام نیوز؛

منابع مالی حزب آزادی کردستان ایران (پاک) به صورت انحصاری در اختیار حسین یزدان پناه،رزگار عباس زاده،شمال پیران و ریبوار شریفی  بوده است.این افراد و در راس آنها حسین یزدان پناه،در جریان کلیه حسابها،دخل و خرج ها و پولهای این گروه بوده و دزدی ها و افسادهای احتمالی مالی توسط این افراد انجام می شود .

نا گفته نماند که به کرات این چند نفر بر سر تقسیم پول های کلانی که از سازمان های جاسوسی دریافت کرده اند با یکدیگر درگیر شده و بر سر این امر مسئله دچار اختلافات جدی نیز شده اند.

که در همین ارتباط می توان به اختلافات به وجود آمده بین حسین یزدان پناه و شمال پیران اشاره کرد.

شمال پیران بدون هماهنگی با حسین یزدان پناه،دهها هزار دلار را به سرقت برده و مخفیانه از شمال عراق متواری و عازم اروپا شد.

یا رزگار عباس زاده که بدون اطلاع حسین یزدان پناه  پول های کلانی را به جیب زد،که در مورد آخر دامنه اختلافات حسین یزدان پناه با رزگار عباس زاده به حدی بالا گرفت که در نهایت موجب خلع سلاح او گردید و با وضعیت بسیار بدی نیز از اردوگاه گروه در شمال عراق اخراج شد،البته بدون اینکه پولها را برگرداند.

همچنین فردی به نام کارو( یکی دیگر از عناصر گروهک ذکر شده) با سرقت مبلغ قابل توجهی،از اردوگاه محل استقرار این گروه در شمال عراق فرار کرده و عازم اروپا شد.

نکته قابل توجه در این ارتباط این است که نامبرده قرار بود همسرش را نیز با خود به اروپا ببرد که حسین یزدان پناه با اطلاع از موضوع،از خروج همسر “کارو” ممانعت به عمل آورده و او را به عنوان گروگان نزد خود نگاه داشته است.

در ارتباط با منابع درآمدی حزب آزادی کردستان،ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که حسین یزدان پناه بارها و بارها در اربیل به کنسولگری ها و سفارت خانه های کشورهای غربی،عربی و آمریکایی مراجعه کرده و کاسه گدایی بدست گرفته و از آنها درخواست پول و تجهیزات نظامی می کند.

او در همین راستا با مساعدت مستقیم مسعود بارزانی،دیدارهایی در کنسولگری های خارجی،با عربستان سعودی و کشورهای متخاصم داشته و دست گدایی به سوی آنها دراز کرده و با طرح ادعاهایی توخالی و دروغ های شاخ دار،سعی در جلب توجه آنها داشته و عنوان می دارد که گروه تحت امر او بالغ بر ۱۰۰۰ نیرو هستند و همچنین قدرت هر عملیات تروریستی در داخل کشور را نیز دارند!

او با این ادعاها و دروغ های بزرگ،موفق شده از کشورهای دشمن ملت ایران و کردهای ایران،پول و تجهیزات نظامی دریافت کند.

حسین یزدان پناه همچنین سلاح های بادآورده ای را که از سازمان های جاسوسی دریافت کرده در بازار سیاه اربیل و کرکوک به فروش می رساند و به این ترتیب،درآمد هنگفتی را کسب کرده و یک دینار از این پول ها را صرف اعضای خود نیز نمی کند و تنها صرف عیش و نوش و خوشگذرانی های خود و سران گروهک در اروپا و همچنین خرید خانه های مجلل در کشورهای اروپایی و سرمایه گذاری در بانک ها می کند.

شایان ذکر است در ارتباط با دزدی های صورت گرفته و همچنین ماجرای فرار شمال پیران و رزگار عباس زاده در آکام نیوز در گذشته سلسله گزارشهایی منتشر شده بود.

 

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.