کشته شدن دو نفر از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران در درگیری با پ.ک.ک

آخرین خبر اعزام تیم ها

پیرو خبر محاصره اعضای حزب دمکرات کردستان ایران توسط گریلاهای پ.ک.ک در منطقه مرزی اشنویه و منطقه کیله شین، امروز یکشنبه سوم خرداد سال ۱۳۹۴ آخرین خبرهای رسیده حاکی از کشته شدن دو نفر از اعضای ناوند ۳ حزب و زخمی شدن سه نفر دیگر می باشد.

گفتنی است دیار و نادیار پیش تر در خصوص عواقب اسفناک و ناگوار اعزام تیم های حزب به داخل کشور هشدار داده بود.

در صورتی که حزب خویشتن داری نکند مجدداً جنگ کُرد کشی به راه خواهد افتاد.

جالب اینجاست اینها که نمی توانند همدیگر را در یک محدوده مرزی تحمل کنند و اینگونه به جان هم افتاده اند چطور می خواهند دمکراسی، صلح، امنیت و آرامش برای کوردها به ارمغان بیاورند، گفتنی است دبیرکل این حزب (مصطفی هجری) کماکان در سفر خوشگذرانی اروپا به سر می برد.

اما اینکه حزب به چه نیتی به سمت مرزهای ایران آمده از زبان مسئول ارتباطات پ.ک.ک شنیدنی است:

 دمهات عگید در این ارتباط اعلام کرد: “آنها درخواست کردند که از مرزهای طرف ما برای عبور به شرق کردستان استفاده کنند و ما این درخواست را پذیرفتیم و اعلام کردیم که در هر زمانی از امکان عبور و مرور مرزی برخوردارند اما بعدا مشخص شد که آنها نیت دیگری دارند، قصد آنها استفاده از مناطق گریلایی برای نیاتی ناپسند بود و این موضوع برای گریلاهای ما کاملا آشکار است. طبق مشاهدات ما پیشمرگان حزب دمکرات اقدام به اخاذی از ساکنان منطقه می‌کردند. با توسل به زور و قطع مسیر کاسبکاران از آنها گمرکی اخذ می‌کردند. در این ارتباط به آنها هشدار داده شد که یا این نوع اقدامات را متوقف کنند یا از منطقه خارج شوند چرا که این گروه پیشتر گفته بودند از منطقه برای رابطه با داخل استفاده می‌کنیم اما آنچه در عمل انجام دادند آشوبگری در مناطق گریلایی بود. حتی از طریق افراد رابط محلی به آنها تذکر دادیم و هیأتی به این منظور اعزام کردیم ..هیچ گروهی قادر به دشمنی با پ.ک.ک نیست و نخواهد توانست بر اساس ضدیت با پ.ک.ک خود را مطرح سازد. این سیاستی اشتباه است و نباید به اقداماتی روی آورند که به سود هیچ طرفی نیست.”

منتظر خبرهای تکمیلی باشید!

 

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.