اخراج احزاب کمپ نشین از خاک عراق قطعی شد

دیار و نادیار

بنا بر گزارش های رسیده اعضای مجلس عراق در پی تصویب مصوبه‌ایی هستند که از این به بعد به عنوان یک قانون در سرتاسر عراق اجرا شود.در قانون اساسی عراق منتخب سال ۲۰۰۵ آمده است که هیچ حزب یا سازمانی نمی تواند داخل خاک عراق بر علیه دیگر کشورهای همسایه اقدام کند.ولی با وجود این قوانین که در سرتاسر عراق قابل اجرا است در اقلیم کردستان رعایت نشده است و قانون شکنی کرده‌اند.

  حال اعضای مجلس بر این آمده‌اند که قانون جدیدی در این رابطه وضع کنند و آن هم در سرتاسر عراق قابل اجرا باشد،همان قوانینی که مقرهای سازمان منافقین را تعطیل کرد و اعضای آن را از عراق اخراج کرد باید در سرتاسر عراق اجرا شود که در این صورت احزاب کمپ نشین که گهگاهی در کردستان ایران همشهریان خود را به قتل می رسانند و بعد به کمپ هایشان پناه می برند،دیگر جایی در عراق نخواهند داشت.

  بنا بر این قوانین جدید تمامی احزاب مسلحی که در اقلیم کردستان عراق مقر و پایگاه دارند باید خاک این کشور را ترک کنند یا قوانین و شرایطی که برای آن ها مشخص خواهد شد،رعایت کنند.

  از فراکسیون های طرفدار این مصوبه می توان به اتحادیه میهنی،جنبش تغییر و حشدالشعبی در پارلمان عراق نام برد.

1 Comment

  1. واقعا خبر خوشحال کننده ای برای ملت ایران است و جای تشکر از سیاستگزاران نظام مقدس به ویژه مسئولین سیاست خارجی و نهادهای امنیتی میباشد.به امید روزهای بهتر و افتخارآفرینی های دیگر در عرصه سیاست خارجی …

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.