ترس احزاب از تصمیم مجلس عراق

  به دنبال قطعی شدن طرح اخراج یا خلع سلاح احزاب کمپ نشین در کردستان عراق،واکنش های متفاوتی را از سران این احزاب در پی داشته است.

  کریم پرویزی عضو دفتر سیاسی حدکا در مطلبی اعلام کرده است که اکثر کردهای کردستان ایران که در عراق هستند،به عنوان پناهنده سیاسی در این کشور حضور دارند!!!حال مسئله این است کریم پرویزی فراموش کرده است که پناهنده سیاسی تعاریف مشخصی دارد.کجای دنیا پناهنده سیاسی مسلح است و هر وقت بخواهد می تواند به کشورش برود و شهروندان خود را به قتل برساند و دوباره به جای خود برگردد؟

  نکته جالب این است که احزاب کمپ نشینی که در کشور عراق حضور دارند بعد از گذشت سال ها هنوز نتوانسته اند تعریفی جامع و واقع از خود داشته باشند.اینان اگر پناهنده سیاسی هستند دیگر نمی توانند مسلح باشند و فعالیت تروریستی داشته باشند و حتی تامین امنیت مقرهایشان وظیفه پلیس عراق است،در این صورت ادعای پرویزی درست است و باید طبق قوانین بین المللی با آن ها برخورد شود.

   اگر اینان به عنوان معارض کشور ایران در خاک عراق حضور دارند و فعالیت می کنند باز مسئله به گونه ایی دیگر است چون کشور عراق بنا بر روابط و توافقنامه هایی که با کشور ایران دارند نمی تواند جایگاه امنی برای تروریستان و دشمنان این کشور باشد همچنان که ایران به این قوانین پایبند است باید عراق نیز پایبند باشد.

  این افراد اگر خود را مهاجر معرفی کنند،قوانین و مقررات مهاجرتی به آن ها این امکان را نمی دهد که همچنان فعالیت مسلحانه و تروریستی داشته باشند و حتی حکومت منطقه ایی اقلیم کردستان نمی تواند قوانینی مجزا از قوانین و مصوبه های مجلس عراق در رابطه با این احزاب به کار بگیرد.با این تعاریف و بنا بر قوانین وضع شده در مجلس عراق،احزاب کمپ نشین مستقر در شمال عراق دیگر نمی توانند به مانند گذشته فعالیت های تروریستی خود را ادامه بدهند و جایشان امن باشد،با این چشم انداز،سرنوشتی بهتر از مجاهدین (رجوی) در انتظار این احزاب نخواهد بود.

  ترس احزاب کمپ نشین از تصمیم مجلس عراق واکنش های این احزاب را در پی داشته است که هر کدام به گونه ایی این ترس را بروز می دهند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.