حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی

اظهارات بسیار تند رئیس پژاک بر علیه بارزانی؛

رئیس مشترک پژاک سیامند معنی در اظهاراتی تازه به بررسی اوضاع سیاسی منطقه و حمله حزب دمکرات کردستان عراق به شنگال واکنش نشان داده و گفته است:

“این عمل پارتی خدمت به اشغالگران کردستان است”. سیامند معینی اذعان داشته “پارتی یک حلقه دیگر به زنجیره خیانت‌های تاریخی خود به کردستان افزود”.

به گزارش آکام نیوز،سیامند معینی در واکنش به حمله حزب دمکرات کردستان عراق به شنگال و افروختن آتش جنگ در منطقه گفته است:

“رویدادهایی این‌چنینی به‌هیچ‌وجه به خلق کرد خدمتی نمی‌کند و مستقیماً به نفع دولت‌های اشغالگر کردستان تمام می‌شود”.

رییس مشترک حزب حیات آزاد کردستان در اظهارات خود خواسته است تا پارتی در کوتاه‌ترین زمان از این اعمال خود دست بردارد.

سیامند معینی خاطر نشان ساخت “هم‌اکنون در خاورمیانه، کردها در وضعیتی جدی و سرنوشت‌ساز به‌سر می‌برند و کردها بازیگران اصلی می‌باشند و لازم است که این مسئله به‌خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد. جنبش ما در این مرحله وظایف خود را به‌خوبی به انجام می‌رساند. در همین راستا اتحاد ملی، هم‌اکنون مهمترین موضوع می‌باشد.

کردها هم‌اکنون [از پتانسیلی بهره‌مندند که] می‌توانند به یک اتحاد درونی دست بزنند و هم در مقابل نیروهای بین‌المللی به وزنه‌ای تبدیل شوند. اما متأسفانه مشاهده می‌کنیم که برخی از نیروها کاملاً به ابزار دولت‌های اشغالگر تبدیل شده‌اند”.

سیامند معینی رییس مشترک پژاک در ادامه سخنان خود گفت: “دولت ترکیه، دستاوردهای خلق کرد در روژاوا را به هیچ شیوه‌ای قبول نمی‌کند. آن‌ها هدف نابودی تمام این دستاوردهای کرد را در سر می‌پرورانند و در این راه از هیچ کوششی فرو گذار نمی‌کنند. با داعش و النصره به هم‌پیمانی برضد کردها وارد شده بود. اما وقتی که از این هم‌پیمانی [با نیروهای بنیادگرا] نتیجه‌ای حاصل نکرد، درصدد برآمده تا پیشروی کردها را با استفاده از خودشان متوقف نماید. آنچه امروز انجام می‌پذیرد همین سیاست است”.

رییس‌مشترک حزب حیات آزاد کردستان با اشاره به درگیری‌های اخیر در شنگال و حمله مزودران وابسته به بارزانی به مواضع ی.ب.ش، تأکید کرده: “دولت ترکیه به همراه حزب دمکرات کردستان و خاندان بارزانی بر علیه کردها اعلام جنگ نموده‌اند. هم‌اکنون پایگاه‌های دولت ترکیه در بسیاری از مناطق [اقلیم کردستان] وجود دارند. نیروهای حزب دمکرات۲ سال قبل شنگال را به داعش تسلیم نمودند و این مخوضوع دقیقاً به معنای تأیید دوباره قتل‌عام [برضد خلق ایزدی‌]ست. ایزدی‌ها از این به بعد برای عدم تکرار قتل‌عام‌های مشابه، یگان‌های مدافع مخصوص به‌خود را تأسیس کرده‌اند و برای دفاع از خاک و جان خود، در مبارزه‌ به‌سر می‌برند. پارتی و [مزدوران موسوم به] “پیشمرگه روژاوا”، حتی یک روز در مقابل داعش نجنگیده‌اند اما اکنون به شنگال حمله‌ور شده‌اند و برضد دستاوردهای روژاوا وارد عمل شده‌اند.

سوال اینجاست که این نیروها در شنگال چکار می‌کنند؟ چرا در آنجا می‌جنگند؟ این یک موضوع عاقلانه نیست. واضح است که جای آن‌ها در شنگال نیست.

آ.ک.پ .و پ.د.ک درصدد هستند تا اعمال دو سال گذشته خود را تکرار نمایند. در شرایطی استثنایی‌ای که در خاورمیانه برای کردها بدست آمده و بیش از هر زمانی به آزادی نزدیک شده‌اند، متأسفانه بارزانی‌ها بار دیگر درحال تکرار خیانت تاریخی خود هستند و به منافع اشغالگران کردستان کمک می‌کنند. در تاریخ پ.د.ک [یا حزب دمکرات کردستان]، چیزی به‌عنوان “منافع خلق” وجود ندارد. در تاریخ آن‌ها ده‌ها مورد خیانت را می‌توان مثال زد. اکنون نیز درصدد هستند تا این خیانت‌ها را ادامه دهند. خلق ما لازم است که این واقعیات را به‌خوبی ببیند. این سیاست‌ورزی‌ها در راستای منافع کردستان و خلق کرد قرار نمی‌گیرند.

به‌همین خاطر، بیش از هر زمانی خلق ما باید در این مورد آگاه باشند. اگر این فرصت تاریخی را از دست بدهیم، بار دیگر مانند پیمان‌های سایکس پیکو و لوزان متضرر خواهیم شد  .

این ضرر می‌تواند یکبار دیگر مبارزات کردها را برای صد سال عقب نگه‌دارد.

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.