ترور شخصیتی و فیزیکی؛ دستور کار سران اپوزیسیون کردی

نادر کیانی*-خبرنگار حوزه بین الملل*

دیارونادیار به نقل از رجانیوز– نادر کیانی*-خبرنگار حوزه بین الملل*: ترور شخصیتی و حذف فیزیکی روشنفکران،مخالفان و منتقدان گروهکهای تروریست کردی از دیرباز در راس رئوس و برنامه های سران اپوزیسیون کردی بوده است.

هر سال تعدادی از شهروندان بیگناه کردستان ایران که تنها جرمشان مخالفت با سیاستهای گروهکهای کردی بوده به دستور سرکردگان این گروهها، یا ترور شخصیتی شده و یا ترور فیزیکی می شوند!

افرادی که خصوصا در سالها و ماههای اخیر به طرز ناجوانمردانه  و دلخراشی به قتل رسیده اند، از کسانی بودند که حتی یک تیر هم به سوی اعضای این گروهکهای تروریست شلیک نکرده بودند و تنها و تنها گناهشان این بوده که مخالف این گروههای دست نشانده بوده اند و به همین جرم نیز دستور قتل آنها صادر و اجرایی شده است! کودکان زیادی یتیم شده،زنان زیادی بیوه شده و سرپرست شان را از دست داده اند.

این اقدمات تروریستی از سوی کسانی انجام می شود که همواره جمهوری اسلامی ایران را به ترور مخالفین متهم کرده اند و این شعار را سر می‌دهند؛

“هر کس با هر عقیده و دیدگاه سیاسی مورد احترام ما است و در حکومت مد نظر ما افراد با هر گرایش سیاسی آزاد هستند و کسی را به جرم مخالفت با خودمان بازخواست نمی کنیم”!

اما در عمل شاهد ترورهای زیادی هستیم که بر خلاف این شعارشان که در اساسنامه آنها منتشر شده است،بوده و هر کسی با دیدگاهی مخالف دیدگاه خودشان،به شیوه ای وحشیانه به خاک و خون کشیده می شود! دهها جوان بی گناه کردستانی؛دهها کشاورز و بازاری کردستانی توسط همین مدعیان برابری و آزادی انسانها به قتل رسیده اند.

حال سوال این است پس چرا گروهکهای کردی که خود، نظام جمهوری اسلامی ایران را به حذف مخالفین متهم می کنند، این رویه را در پیش گرفته اند و جان عزیز انسانهای بی گناهی که جرمی جز انتقاد و مخالفت با آنها نداشته اند را به راحتی می گیرند؟!

این تنها یک نمونه از افشای دروغهای این گروههای خودخوانده است و اینگونه مردم را فریب داده و سعی دارند از خود یک فرشته نجات بسازند!

شخص نگارنده به همین اتهام عجیب! بارها و بارها تهدید به ترور شده ام و سران اپوزیسیون کردی بارها بنده را به دلیل افشاگری‌هایم و انتشار مطالب و اخبار در خصوص این گروههای عوام فریب و کردستیز، تهدید به قتل کرده اند!

سران گروهکهای تروریست کردی با حربه اینکه”فلانی مامور اطلاعات است”!”فلانی سپاهی است”،سعی در آن دارند تا افراد منتقد را تخریب کرده و از آنها چهره‌ای غیرواقعی در بین افکار عمومی ترسیم کنند.

سرکوب منتقدین و مخالفین و بایکوت آنها تنها به فضای بیرونی منتهی نمی شود، بلکه در فضای مجازی و سایتهای اپوزیسیون کردی، یک منتقد و یا مخالف حق اظهار نظر ندارد، همه مطالب و گزارشهای سایتهای کردی،اقدام به انتشار مطالب و اخبار یکسویه کرده و هیچ مطلب خلاف دیدگاه آنها منتشر نمی شود و در اقدامی هماهنگ تمامی سایتهایشان افرادی نظر بنده را بایکوت کرده و از انتشار مطالب خلاف نظر خودشان خودداری می کنند و این‌گونه سیمای زیبای”آزادی بیان و اندیشه” که شعار محوری آنهاست در عمل خودنمایی می کند!

جنگ نرم سایتهای کردی و فارسی و راهکارهای مقابله با آن

تهدیدهای نرم گروهها و سایتهای اپوزیسیون هم که سر درازی دارد! از گذشته هرگاه قدرتی پوشالی قصد سرنگونی حکومتی را داشت،اگر توان نظامی و قدرت لشکرکشی نداشت یا جنگ را امکان پذیر نمی دید،می کوشید با روش های گوناگونی غیر از تهاجم نظامی به هدف خود برسد.

امروزه نیز به دلیل پیشرفت های شگرف دانش بشری و به وجود آمدن نسل جدیدی از رسانه ها،رشد چشمگیر تکنولوژی،گسترش جوامع آزادی خواه و نیز افزایش قدرت دولت ها در مقابله با تهاجم نظامی دشمن، رویکرد گروههای اپوزیسیون نما،به تهدیدات نرم و جنگ نرم، همچون ترورهای فیزیکی،بیش از پیش شده است.

همه با کلمه “شیطان”آشنا هستند!

اما براستی شیطان کیست؟ شیطان همین دشمن ها هستند،همین امثال گلمراد مرادی ها هستند که آشکارا در سایتهایی نظیر ایران گلوبال،روژهه لات تایمز،سایتهای کومله و دمکرات و…به مقدسات و دین و مذهب میلیاردها مسلمان و مذهبی اهانت و فحاشی می کنند،بدون آنکه این سایتها حاضر به انتشار جوابیه دیگران در این ارتباط باشند!

إِنّ الشّیطانَ کانَ لِْلإِنْسانِ عَدُوّا مُبینًا. (سوره اسراء: ۵۳)

شیطان همواره برای انسان دشمنی آشکار است.

از جمله مهم ترین دشمنان بیرونی مسلمانان، کافران و منافقان هستند: کافران و منافقینی که امروزه در لباس مبارزه،در حال خودنمایی هستند

پیروزی انقلاب بزرگ ملت ایران به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین انقلاب نرم و فرهنگی، دشمنان خارجی را بر آن داشت تا با راه اندازی جنگ نرم علیه مردم ایران،از گسترش و نفوذ قدرت جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کنند،اخیرا نیز عربستان سعودی با استفاده از گروهکهایی نظیر حزب دمکرات کردستان ایران در حال پیاده سازی این نوع جنگ هستند البته با چاشنی جنگ نظامی!

تهدید نرم نیز مانند تهدید سخت،ابعاد گوناگونی چون سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی دارد.

البته در تهدید نرم، تجلی و نمود ابعاد اجتماعی،سیاسی و فرهنگی نسبت به دیگر ابعاد بیشتر است و اهمیت بیشتری دارد.

در بعد فرهنگی مواردی مانند فرهنگ،هنجارها،ارزش ها و هویت،از جمله مؤلفه هایی هستند که فقدان یا مخدوش شدن آنها زمینه ساز تهدیدات نرم داخلی و حتی شکل گیری تهدیدات سخت افزاری و حمله نظامی دشمنان بیگانه است.

بنابراین،هرگونه اقدامی که به تغییر در الگوهای رفتاری منطبق با ارزش های نظام حاکم بیانجامد در زمره تهدیدهای نرم آن حوزه قرار می گیرد.

رادیوها،سایتها،ماهواره ها، شبکه های تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان که هر روز در حال افزایش است نیز در این گروه قرار می گیرد.

با بررسی محتوای برنامه های این سایتهای اپوزیسیون و تلویزیون هایشان می توان گفت بخش اعظم اطلاعاتی که این رسانه ها به مخاطبان منتقل می کنند،با هدف جهت دهی به افکار عمومی ایران و مطابق خواست گردانندگان آنهاست.

بطور مثال در اغتشاشات هتل تارای مهاباد، تلویزیون های ماهواره ای کومله و دمکرات، نقش تحریک کنندگی فراوانی داشته اند و بسیاری از دستگیرشدگان این حوادث و ناآرامی ها به تأثیرپذیری از برنامه‌های مخرب این تلویزیون‌ها اذعان کردند.

پس راه اندازی شبکه های تلویزیونی ماهواره ای کردی هم از روش های مهم جنگ رسانه ای امریکا و عربستان و اسرائیل و انگلیس بر علیه ملت ایران و مردم انقلابی کردستان ایران است.

این شبکه ها،بیشتر در کشورهای اروپایی استقرار دارند و با اجاره کانال های ماهواره ای،تصاویر خود را به مناطق مختلف جهان به ویژه ایران مخابره می کنند.

بهره برداری چند منظوره از تکنولوژی های جدید ارتباطی،از دیگر شیوه های جنگ رسانه ای اپوزیسیون کردی و فارسی علیه ایران به شمار می رود.

بخش عمده ای از سایت های کردی و فارسی خبری،به گروه ها و فعالیت های به اصطلاح سیاسی خارج از کشور یا دولت های خارجی وابسته هستند.

سرمایه گذاری روی سایت های اینترنتی، از ابزارهای جنگ رسانه ای علیه ملت ایران و شهروندان کرد ایرانی است که کشورهایی چون امریکا،انگلیس،اسرائیل و عربستان سعودی و جریانات معاند نظام جمهوری اسلامی ایران با قدرت و شدت پی گیری می کنند.

امروز دشمن،جبهه وسیعی را با استفاده از ابزارهای مؤثر خطرناک و کارآمد و نیز با بهره گرفتن از علم و تکنولوژی تشکیل داده است تا جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران را هدف یک حملات همه جانبه قرار دهد. مقابله با این تهاجم بسیار خطرناک، نیازمند هوشیاری و استفاده از ابزار و روش های مشابه دشمن یا شیوه های جایگزین آن است».

ـ ایجاد و گسترش اختلاف میان جناح های مختلف حاکمیت با هم و با مردم؛

ـ مشغول ساختن ذهن مدیران نظام به مسائل داخلی و منصرف ساختن آنان از تعقیب اهداف جهانی انقلاب اسلامی؛

ـ نفوذ در مجامع روشنفکری و تصمیم سازی نظام مانند دانشگاه ها، مطبوعات و مراکز نشر و فیلم؛

ـ انحراف افکار عمومی کشور به سود غرب و امریکا؛

ـ کوشش برای متهم کردن مسئولان ایرانی به مواردی شبیه میکونوس؛

ـ تلاش برای حذف مسالمت آمیز رهبران ایران؛

ـ ایجاد شکاف میان دولت و ملت؛

ـ تضعیف رهبری.

-سیاه نمایی از اوضاع کردستان ایران و کشور و….

از ابعاد مختلف و شیوه های جنگ روانی گروههای کردی بر علیه مردم ایران و نظام است.

“تضعیف و تخریب باورهای دینی و به عبارت دیگر دین زدایی از رئوس برنامه های سایتهای مخرب گروهکهای تروریست ضد انقلاب است”

خداوند در قرآن کریم در این باره می فرماید:

یریدُونَ أَنْ یطْفِؤُا نُورَ اللّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ یأْبَی اللّهُ إِلاّ أَنْ یتِمّ نُورَهُ وَ لَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ. (توبه: ۳۲)

می خواهند نور خدا را با سخنان خویش خاموش کنند، ولی خداوند نمی گذارد، تا نور خود را کامل کند، هرچند کافران را خویش نیاید.

با نگاهی به مطالب سایتهای کردی به وضوح می توان دید که یکی از اهداف دیکته شده به این گروههای کردی و رسانه هایشان، تضعیف باورهای دینی مردم است.

به اعتقاد نگارنده برخی راهکارهای مقابله با تهدیدهای نرم عبارتست از؛

ـ باور به هجوم و تهدیدهای نرم و شناسایی تاکتیک های جنگ روانی و رسانه ای؛

ـ مهندسی فرهنگی، عمق بخشی فرهنگی و تشکیل اتاق های فکر برای پیشگیری از نفوذ عوامل فرهنگی دشمن؛

ـ تبیین حقایق از زبان خبرنگاران این حوزه، منتقدان، فریب خوردگان و نخبگان به مردم؛

ـ پیشبرد طرح های توسعه ای در مناطق محروم و مرزی کردستان و رفع فقر، ناامنی و بیکاری؛

ـ تقویت قدرت نرم نیروهای مسلح؛

ـ مقابله با ایجاد و نشر شایعه های مخرب؛

ـ تقویت امنیت فرهنگی؛

ـ قانونمند کردن مقابله با جرایم سایبر و تلفن همراه؛

ـ حمایت تقنینی و مالی از تعمیق قدرت نرم نظام در محیط های مجازی؛

ـ مقابله با ایجاد و گسترش فرقه های ساختگی؛

ـ تقویت فرضیه امر به معروف و نهی از منکر؛

ـ فراهم آوردن زمینه عضویت نخبگان در نهادهای دولتی و سیاسی با هدف جلوگیری از جذب آنان در جبهه مخالفان؛

ـ تقویت انگیزه های معنوی و الهی.

*نادر کیانی-خبرنگار حوزه بین‌الملل*

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.