خبر فوری؛قادر وریا استعفا داد

بنا بر گزارشی که هم اکنون به دستمان رسید،قادر وریا عضو دفتر سیاسی حزب دمکرات (حدک) و مسئول کمیسیون تشکیلات این حزب از مسئولیت و عضویت خود در حزب دمکرات استعفا داد.

  پس از اینکه خالد عزیزی دبیرکل سابق حزب دمکرات در تلویزیون روداو موضع ۶ حزب کردستانی و خصوصا حدک را در خصوص تحریم انتخابات محکوم کرد و با دلیل و استدلال شرکت در انتخابات را به نفع مردم دانست،واکنش های فراوان و مواضع مختلفی در خصوص ایشان گرفته شد و خصوصا اعضای جناح مقابل (حدکا) برای چنین روزی می گشتند که به حدک و رهبری آن حمله کنند.

  مهم تر و عجیب تر از همه مقاله ایی بود که قادر وریا عضو دفتر سیاسی حدک بر ضد خالد و سخنان ایشان نوشت و در رسانه های حدک پخش شد.قادر وریا تمامی سخنان و مواضع خالد عزیزی را محکوم کرد و ایشان را مورد نقد شدید قرار داد.در ادامه همین روند لحظاتی پیش قادر وریا طی مطلبی که در صفحه ی رسمی و شخصی فیس بوک خود قرار داده است،رسما استعفای خود را از عضویت در رهبری حزب اعلام کرده است و علت آن را نیز حمله و توهین و تهدیدهایی دانسته که از طرف هواداران خالد عزیزی به ایشان شده است و رهبری حزب نیز در قبال آن ها سکوت کرده است.

  ابن مسائل بیانگر وضعیت وخیم و بحرانی احزاب خصوصا حزب دمکرات است که اختلافات شخصی و سلیقه ایی و کشمکش های موجود بین اعضای رهبری، این حزب را به سراشیبی سقوط و انحلال سوق داده است.

هاوری

2 Comments

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.