آذربایجان غربی و کردهای این استان با مشارکت ۶۸٫۲ درصدی،سیلی محکمی به گوش کومله و دمکرات زدند

آذربایجان غربی و کردهای این استان با مشارکت 68.2 درصدی،سیلی محکمی به گوش کومله و دمکرات زدند

کومله و دمکرات و دیگر گروهکهای چند ده نفره تجزیه طلب کردی مستقر در شمال عراق،در ادامه سیلی خوردن های زنجیره ای از کردهای کشور،این بار از سوی کردهای استان آذربایجان غربی،بدترین سیلی چند دهه اخیر را خوردند.

به گزارش آکام نیوز،در حالیکه گروهکهای تروریست و تجزیه طلب کردی،انتخابات را تحریم کرده بودند،رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی میزان مشارکت مردم استان آذربایجان غربی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای این استان را ۶۸٫۲ درصد اعلام کرد.

 علیرضا رادفر تاکید بر اینکه نتیجه شمارش آرا جهت تجمیع به وزارت کشور اعلام می شود، افزود:

بر اساس قانون شمارش آرای ریاست جمهوری در اولویت قرار دارد و در شهرستان هایی که شمارش آرا ریاست جمهوری به اتمام رسیده، شمارش آرای شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه روند ارائه نتایج اولیه شمارش آرا در انتخابات به شوراهای اسلامی شهر و روستا به طول می انجامد، اضافه کرد: حماسه حضور ملت ایران در تاریخ این سرزمین به ثبت می رسد.

میزان مشارکت مردم آذربایجان غربی در دوره پیشین ریاست جمهوری ۶۷٫۴ درصد بود که در این دوره، بیشتر شد.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز /جمعه/ ۲۹ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی برگزار شد.

سید مصطفی آقا میرسلیم فرزند سیدجلال،حسن روحانی فرزند اسدالله،سید ابراهیم رئیسی الساداتی فرزند سعید و سید مصطفی هاشمی طبا فرزند سید ابوالقاسم در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری رقابت کردند.

همچنین در آذربایجان غربی ۱۴ هزار و ۳۲۳ نفر برای رقابت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و شهر و روستا ثبت نام کرده بودند که ۲ هزار و ۳۶۰ نفر از آنان را نامزد شوراهای اسلامی شهر و ۱۱ هزار و ۹۶۳ نفر را نامزد های شوراهای اسلامی روستاها تشکیل می دادند.

از این تعداد،در انتخابات امروز ۱۳ هزار و ۱۸۰ نامزد در شهرها و روستاهای استان به رقابت پرداختند و در مجموع ۲ هزار و ۱۸۰ نفر برای تصدی پست شوراهای اسلامی شهر و ۱۱ هزار نامزد برای پست شوراهای اسلامی در روستاها رقابت کردند و از این تعداد هفت هزار و ۶۶ نفر به‌ عنوان عضو شوراهای شهر و روستا در آذربایجان غربی انتخاب می شوند.
۵۵۵ هزار نفر در امر برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان غربی مشارکت کردند.

برای برگزاری این ۲ انتخابات، ۲ هزار و ۶۱۶ صندوق رای به صورت ثابت و سیار برای اخذ آرای مردم پیش بینی شده بود.
جمعیت استان بر اساس آخرین آمار سه میلیون و ۲۶۵۵ هزار نفر و تعداد واجدان شرایط رای دادن در آذربایجان غربی نیز دو میلیون و ۳۴۲ هزار نفر اعلام شده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.