تلاش ناکام عبدالله مهتدی سرکرده کومله برای ایجاد صندوق مالی مشترک بین احزاب کردی

جواب منفی گروهکهای کردی به طرح های سرکرده کومله

 عبدالله مهتدی سرکرده کومله،در نشستی که اخیرا با تعدادی از گروهک های کردی داشته پیشنهاد ایجاد صندوق پولی مشترک بین شش گروه کردی را داده است .

عبدالله مهتدی هدف از تاسیس چنین صندوقی را تامین هزینه های مالی و تسلیحاتی گروهکها عنوان کرده بود.

سرکرده کومله اظهار داشته ما با این کار قادر خواهیم بود اقدامات نظامی خویش را وسعت بخشیم .

مهتدی همچنین طرح احداث شبکه تلویزیونی مشترک را نیز به این گروهها داده است .

اما پیشنهاد عبدالله مهتدی برای تاسیس صندوق پولی مشترک و همچنین احداث شبکه تلویزیونی مشترک گروهها،به جهت عدم امکان شفاف سازی  و سو استفاده های مالی که ممکن است از جانب او صورت بگیرد،مورد موافقت قرار نگرفته است.

عبدالله مهتدی علی رغم اینکه تفنگچیان کومله وضع مالی خوبی ندارند و با حداقل امکانات امرار معاش می کنند،در اروپا در ویلاهای کاخ مانند زندگی می کند و صاحب شرکت های بزرگ و مختلفی در شمال عراق و انگلیس می باشد،هیچ شفافیت مالی ندارد.

مشخص نیست که منابع درآمد کومله کجا هزینه می شوند.

بحث فساد مالی در کومله از گذشته تاکنون امری مسبوق به سابقه بوده و همواره مورد اعتراض تفنگچیان و اعضا کومله قرار دارد.

شایان ذکر است اوایل سالجاری که تعداد زیادی از اعضای این گروه بصورت جمعی استعفا داده بودند،در نامه استعفای خود از وجود فساد مالی از سوی سرکرده کومله و عدم شفافیت مالی او پرده برداشتند و به دزدی و اختلاس های کلان در راس رهبری کومله اشاره کرده بودند.

از سوی دیگر هر یک از این احزاب به طور جداگانه یک سیستم مالی دارند که منشأ فساد است و هنوز نتوانسته اند آن را کنترل و اداره کنند ملاعبداله حسن زاده پس از ۱۱ سال یک بار تمام اموال و دارایی های حزب را بالا کشیده و هنوز تحویل نداده است. حال چطور ممکن است یک صندوق مشترک مالی ! ایجاد کنند.؟ این پیشنهادات بیشتر کارتون پینوکیو را یاد آوری می کند که گربه و روباه به او می گفتند بیا برویم پولهایت را جایی بکاریم تا از آن درخت پول بروید و پس از آن کل اموال و دارایی های او را بالا می کشیدند. این بار نیز گویا مهتدی و هجری سعی دارند نقش گربه و روباه مکار را برای پینوکیوی احزاب کُردی بازی کنند.

برگرفته از آکام نیوز

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.