حمله تند عبدل گلپریان عضو کمونیست کارگری

عبدل گلپریان عضو کمونیست کارگری:خودآزمایی نظامی سازمان کومله شاخه مهتدی؛

آکام نیوز:عبدالله گلپریان مشهور به عبدل،از اعضای سابق کومله و عضو کنونی گروهک کمونیست کارگری،چند روز پس از هلاکت چند عضو تیم تروریستی کومله مهتدی در سنندج،به اعزام این تیم ها از سوی سرکرده کومله(عبدالله مهتدی)،حمله کرد و این سیاستها را بشدت زیر سوال برد و به موارد مهمی در همین ارتباط نیز اشاره کرد.

در زیر متن کامل سخنان نامبرده در همین ارتباط را می بینید؛

………………………………………………………………………..…………………………..……………….

“خودآزمایی نظامی سازمان کومله شاخه مهتدی”

این اولین بار نیست که جریانات منشعب از کومه له و همچنین شاخه های حزب دمکرات اقدام به چنین حرکتهای نظامی شکست خورده ای می کنند. طی چند سال اخیر آنان بارها واحدهایی را بقول خودشان برای “حضور در منطقه و انجام عملیات نظامی “، روانه قتل گاه کرده اند که متاسفانه هر بار افرادی از این واحدها جان خود را از دست داده اند. در اینجا به خانواده های کسانیکه جان خود را از دست داده اند تسلیت میگویم.

اما مسئله تنها به عدم موفقیت و همچنین شکست سیاست و تاکتیک نظامی این جریانات محدود نمی شود.

سیاست و تاکتیک نظامی این جریانات قبل از هر چیز و مستقیما بر فضای سیاسی و اعتراضی در جامعه کردستان تاثیر مخرب بر جای میگذارد. سران این احزاب خودشان بخوبی بر این مسئله واقف هستند که با حضور نظامی هر تیم و دسته ای از نیروهایشان در اطراف شهر و روستاها، جمهوری اسلامی ایران همه جا را قرق میکند و با ریختن نیروهایش فضای میلیتاریستی بر شهرها را حاکم میکند و این یعنی پس زدن فضای اعتراض اجتماعی در کردستان.

آن دسته از جوانان و نسل جدید که به هر دلیلی امروز در صفوف احزاب مسلح در کردستان قرار دارند باید بدانند که فعالیت نظامی دهه شصت با آنچه که این جریانات امروز به آن وارد شده اند ابدا قابل مقایسه با هم نیستند و بعنوان دو پدیده بسیار متفاوت در دو مقطع تاریخی بطورجداگانه باید ارزیابی شوند.

فعالیت نیروهای نظامی و مسلح در اوایل دهه شصت شمسی دیگر تمام شده است.

مقاومت، دخالت مستقیم و همکاری گسترده و توده ای مردم، تجارب و کارآیی  واحدهای نظامی بر بستر تداوم شرایط متاثر از انقلاب و دهها فاکتور دیگر در آن دوران ( که بررسی جداگانه ای میطلبد ) را نمیتوان با حتی واحدهای چند صد نفره صرفا نظامی در شرایط کنونی در منطقه و در خدمت به افق و اهدافی که در پس معادلات سیاسی برای قرار گرفتن در صف قطب بندیها و شکافهای منطقه ای نهفته است مقایسه کرد.

احزاب ناسیونالیست کرد آگاهانه در شرایطی دست به این نوع اقدامات نظامی می زنند که از یک سو فضای اعتراضی در شهرهای کردستان و هم در سراسر کشور علیه رژیم اسلامی به امری روزمره و روتین تبدیل شده و نهادهای حکومت بویژه در کردستان بدنبال کوچکترین بهانه ای برای ایجاد فضای رعب هستند و از سوی دیگر اوضاع و شرایط سیاسی منطقه و تنشهای کنونی بین رژیم اسلامی و عربستان که جمهوری اسلامی آن را بعنوان برکات آسمانی برای تعرض به مبارزات و اعتراضات مردم محسوب می کند در جریان است.

سازمان مهتدی و دیگر جریاناتی که در شرایط کنونی اقدام به خودآزمایی های شکست خورده نظامی میکنند از یک سو سیاستشان عملا و مستقیما در جهت تامین اهداف رژیم برای ایجاد فضای رعب و وحشت،ایجاد خلل در مبارزات اجتماعی مدرن و رادیکال جنبشهای اعتراضی و میدان دادن به دستگیری و زندانی کردن فعالین عرصه های مختلف اجتماعی است و از سوی دیگر پس دادن امتحان برای نشان دادن قابلیت نظامی به رقیب منطقه ای جمهوری اسلامی است.

سازمان مهتدی که امروز در سیمای قومی گری و در کنار جریانات اسلامی می کوشد در جبهه بارزانی و عربستات سعودی به ایفای نقش بپردازند، بخوبی میداند که در صورت قوت گرفتن مبارزات اجتماعی و رادیکال مردم، در صورت تقویت شدن مبارزات و اعتراضات گسترده کارگری، این جریان و دیگر نیروهای هم جنس آن، جایی برای مانور دادن در فردای تحولات سیاسی کردستان نخواهند داشت.

آنان برای عقب نماندن از پس مانده های فضایی که منطقه را به تباهی کشانیده است، تلاش می کنند بر بستر چنین فضایی به اهداف خود دست یابند. اوضاع و شرایط کنونی بربستر تحولات منطقه زمینه مناسبی برای جریانات ناسیونالیست کرد، نیروهای قومی و اسلامی است.

این احزاب و این نیروها تنها بر بستر چنین فضای مسموم و مشمئز کننده ای قادر به تغذیه و ادامه حیات و ایفای نقش هستند.

تلاش سازمان مهتدی برای نزدیکی،همکاری و ائتلاف با دیگر احزاب اپوزیسیون در کردستان،متقاعد کردن و جذب آنان به افق،سیاستها و پلاتفرم خود،برای تداوم و گسترش اینچنین فضای نظامی در پیشگاه مرتجعین محلی و حاکمان سعودی است.

با هر درجه از گسترش اوضاع و شرایط مبارزاتی رادیکال اجتماعی و اعتراضات گسترده کارگری و همچنین ایفای نقش جریانات سوسیالیست و کمونیست برای پس زدن و به زانو درآوردن رژیم اسلامی در کردستان و در سراسر کشور،این احزاب کوچکترین شانسی برای دست یابی به افق و اهداف سیاسی و نظامی حقیری که دنبال میکنند نخواهند داشت.

۲۴ ژوپن ۲۰۱۷

کومله ۲  تیر در اطلاعیه ای از کشته شدن سه نفره از افراد این سازمان در درگیری با نیروهای رژیم در اطراف سنندج خبر داد.

گویا این تیم   که چهار نفر بودند و یک نفر آنان نیز اسیر شده است،در ماموریتی که سران سازمان زحمتکشان به آنان داده بودند قصد اجرای یک عملیلت نظامی در اطراف سنندج را داشتند .

“عبدل گلپریان”

برگرفته از آکام نیوز

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.