احزاب خودخوانده کُرد خارج کشور بار دیگر شعور مردم کورد را به بازی گرفتند

چهارشنبه شب تلخ ترین واقعه برای خانواده پورخوبان بود،دختری که میتوانست باگذر زمان به خیلی از آزوهایش جامه عمل بپوشاند. چهارشنبه شب(۹۴/۰۳/۱۳)  در اشنویه خود را حلق آویز نمود .

گویا این خودکشی در اثر تهدیدات یکی از اشرار منطقه به قصد ازدواج اجباری با سمیه بوده است.

اما برخی احزاب خودخوانده کُرد بار دیگر به طمع تکرار حوادث مهاباد سریعاً قصد انتصاب موضوع به نظام جمهوری اسلامی را دارند. این اگرچه در وهله اول شاید برد تبلیغاتی برای آنها داشته برای مطرح نمودن آنها در فضایی که به فراموشی سپرده شده اند داشته باشد. آما آنها نمی دانند که نه تنها نمک بر زخم یک خانواده زده و بار دیگر آبروی دختری را در معرض تهدید قرار داده اند، بلکه با شعور مردم کردنشین ایران نیز بازی کرده اند.

اینکه گمان کنیم هر دروغی را که ببافیم و در رسانه ها منتشر کنیم، مردم مناطق کردنشین باور کرده و نسبت به آن عکس العمل نشان خواهند داد گواه این مطلب است که ما جامعه مخاطب خود را بدون اندک فهم و شعور تلقی کرده ایم که انتظار داریم هر خبری را باور کنند. این حکایت از فاصله صدها فرسنگی این احزاب با جامعه کُردی ایران دارد. البته طبیعی هم هست. کمپ نشینی، کوه نشینی، بی خبری و پرداختن آنها به فساد اخلاقی و مسائل حاشیه ای طی این سالها، آنها را در بی خبری نگاه داشته و همین مانع از درک سیاسی آنها نسبت به وقایع داخل کشور است.

اما اصل ماجرا :

طبق اظهارات یک منبع آگاه به خبرنگار ما ،سلیمان رزین مشهور به ریزی یکی از اراذل اوباش منطقه به دختری بنام سمیه پور قباد فرزند ابوبکر علاقه مند می شود ، این دختر در مطب داندان پزشکی دکتر ابوبکر افشنگ منشی بوده و چندین بار توسط سلیمان ریزی در مطب مورد اذیت و آزار قرار گرفته و حتی در یک مورد سلیمان وی را در صورت عدم ازدواج با چاقو تهدید به مرگ کرده بود ،که با وساطت دکتر افشنگ موضوع خاتمه یافت. لازم به ذکر است دکتر افشنگ علاوه بر فعالیت در مطب داندان پزشکی رئیس بیمارستان اشنویه می باشد.

این اوباش عصر روز ۱۴ خرداد ماه با اطلاع از تنهایی دختر در خانه ،طی تماس تلفنی باردیگر وی را تهدید به مرگ می کند ، و خانواده ی مقتول پس از مراجعه به خانه از حلق آویز شدن دختر خود مواجه می کردند.
در ضمن پزشکی قانونی شهرستان نقده هرگونه تجاوز و یا تعرض به مقتول را رد کرده و خودکشی دختر را نیز تائید کرده است.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.