حزب دمکرات،جولانگاه سابقه دارها

 آرشیو  – مسئله ریزش نیرو و کمبود نفرات در احزاب کردی و خصوصا در حزب دمکرات پس از بحران های ایجاد شده در حزب و ایجاد شرایط مناسب برای اخذ پناهندگی به همراه آوارگان سوری که موجی از اعضای حزب نیز خود را از کمپ های کویه نجات دادند،حزب را با چالش های فراوان و جدیدی رو به رو کرده است.

  این موضوع باعث شد که حتی برخی از کمپ ها را به علت نبود نیرو تعطیل کنند و حتی برای نگهبانی از مقرهای خود با مشکل رو به رو هستند که به تازگی از زن و بچه های پیشمرگ ها برای نگهبانی استفاده می کنند.

 این قضیه به سود افراد تبهه کار و فراری تمام شد،هستند افرادی که به علت داشتن حبس های طولانی به جرم مشکلات اخلاقی به مقر حزب متواری می شوند و حزب هم بدون هیچ فیلتری و صرفا به دلیل افزایش نیرو از این نوع افراد پذیرایی خواهد کرد.نمونه بارز این داستان “امید غزال” اهل مهاباد است،این فرد قبلا در جناح “حدک” در کمیته امنیت فعالیت داشت،بنا به دلایلی به جناح مقابل “(حدکا) رفت و در حدکا به مقرهای مرزی منتقلش کردند که در آنجا هم به جرم دزدی دستگیر شد و بدون هیچ بازخواست یا تنبیهی به مقر سلیمانیه انتقالش دادند،این بار معلوم نیست که در مقر سلیمانیه چه خلافی مرتکب شود چون به خوبی می داند که حزب کمبود نیرو دارد و تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند حتی یک عضو خود را ولو خلافکار هم باشد،از دست بدهند.

  افرادی نیز بوده اند که به دلایل به قول خودشان امنیتی یا فساد حاد اخلاقی از حزب اخراج شده است ولی جناح مقابل بدون هیچ ممانعتی و صرفا به رغم رقابت و تبلیغات آغوش برای ایشان باز کرده اند.

7 Comments

  1. هله جوانه امه خو کوری رزا شامرادی یه له دیگله،دایکی فاتم براستی اهلی حاله زیاتر له دوازده پیشمرگ له سه ری ده رکراوه،جا باشتر وایه نگابانی دایکی بدات باشتره.

  2. در اوایل انقلاب پیشمرگهای دمکرات گنده گنده و هیکلی و سبیل…ههههه حالا که شده بچه بازاری.

  3. دک ژن و منالتان حیز بیت ریبه ری خویری او حیزبه گه وره و گرانتان چی لی کرد،پنجاه کادر و پیشمرگه له سر ژنی تیمور له حیزب درکران.

  4. ههههههه ژنه کانیان بینن بو نگابانی،به تایبه ت شه وانه با کوره کان بی طاقت نبن،

  5. خریک مه ر ومالات بن زور ماقولانتره، داوه شین بو خه باتیک کردتان.

  6. کا رامیار مانو نبی، خبرات دایکت؟خو ویزه ی فیشک لای گویت بی مه نیک گوو اکیت به خوته،بابیشت قدیم بسیج و هنوکه اطلاعاتی یه،

  7. جوانانتان باید پیر شود و پیرمردهاتون بمیرند. عمر خوتان در کویسنجق سپری کنید در گرما بی پولی رسوایی …..خوشا به حالتان.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.