هاوپه یمانی کوردی له دژی پ ک ک

ائتلاف کوردی بر علیه پ.ک.ک!+هاوپه یمانی کوردی له د

دیار و نادیار به نقل از آکام نیوز:جلسه ۲۲ گروه و جریان کوردی در شهر آمستردام هلند،با حضور نمایندگان این گروهها،در تاریخ یکشنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۴،برگزار گردید.

در این جلسه،گروههای همچون؛

کومله،دمکرات،حزب آزادی کردستان(پاک)،اتحادیه میهنی کردستان عراق(یکیتی)،حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی)،جنبش تغییر(گوران) و… برای بحث و بررسی درگیری های اخیر گروهک دمکرات با پ.ک.ک،حضور داشتند.

در این نشست،اعضاء و نمایندگان حاضر،اقدام پ.ک.ک در حمله به حزب دمکرات کردستان ایران و کشته و زخمی شدن تعدادی از پیشمرگان این گروه را محکوم کرده و مقرر کردند؛برای یافتن راهکار مناسب جهت مقابله با حزب کارگران کردستان پ.ک.ک و محدود کردن حضور این حزب در اقلیم کردستان عراق،این جلسات ادامه پیدا کند.

این ۲۲ گروه و جریان کوردی،همچنین ضمن محکومیت حمله پ.ک.ک به حزب دمکرات،تصمیم گرفتند تا برای برخورد مناسب با این حزب،جلسات این چنینی در روزهای آتی نیز تداوم پیدا کند.

ائتلاف کوردی بر علیه پ.ک.ک با شانتاژهای خبر و فرافکنی در قضیه درگیری حزب کارگران کردستان با حزب دمکرات همراه شده است و در این بین نیز تلویزیون رووداو”منتسب به نیچروان بارزانی و پارتی”،بعنوان بلندگو و تریبون گروهکهای کوردی،برای هجمه بر علیه پ.ک.ک در روزهای اخیر نقش بسزایی را ایفا کرده است.

شایان ذکر است که پ.ک.ک مدعی شده گروهک تروریستی دمکرات،با هدف باج گیری از مردم منطقه کیله شین بصورت غیرقانونی اقدام به ایجاد گمرک!!کرده و به زور از مردم منطقه،سرانه و باج گرفته است.

………………………………………………………………………………………………………………………………

هاوپه یمانی کوردی له دژی پ ک ک!

آکام نیوز: کوبوونه وه ی هاوبه شی ۲۲ گروپ و ریکخراوی کوردی له شاری ئه مستیردام له ولاتی هوله ندا،به به شداری و ئاماده بوونی نوینه رانی ئه م ریکخراوانه له به رواری روژی یه کشه ممه ۱۰ پوشپه ری ۱۳۹۴ هه تاوی به ریوه چوو.

له م کوبوونه وه دا،ئه م پارت و ریکخراوانه ی خواره وه به شدار بوون ؛

کومه له،دیموکرات،پارتی ئازادی کوردستان (پاک)،یه کیتی نیشتمانی کوردستانی عیراق (یه کیتی)،پارتی دیموکراتی کوردستانی عیراق (پارتی)،بزووتنه وه ی گوران و …

و گفتوگو و باس و لیکدانه وه ی پیکادان و بارگرژیه کانی ئه م دواییانه ی نیوان دیموکرات و پ ک ک به شدار بوون.

له م کوبوونه وه دا،ئه ندامان و نوینه رانی به شداربوو،کرده وه ی پ ک ک له هیرشی چه کداری بو سه ر حیزبی دیموکراتی کوردستانی ئیران و کوژران و بریندار بوونی ژماره یه ک له پیشمه رگه کانی ئه م حیزبی دیموکراتییان ئیدانه کرد و دووپاتییان کرده وه،بو دوزینه وه ی ریگا چاره یه کی گونجاو بو به ره نگاری ده گه ل پارتی کریکارانی کوردستانی پ ک ک و سنووردار کردنی به شداری و ده ستیوه ردانی ئه م حیزبه له هه ریمی کوردستانی عیراق،ئه م کوبوونه وه و دانیشتنانه دریژه ییان هه بی.

ئه م ۲۲ پارت و ریکخراوه کوردیه،هه روه ها ویرای ئیدانه کردنی هیرشی پ ک ک بو سه ر حیزبی دیموکرات،بریارییان دا تاکوو بو هه لویست و هه لسوکه وتی گونجا و به جی له گه ل پ ک ک،کوبوونه وه ی هاوشیوه له روژانی داهاتوودا دریژه پی بده ن.

هاوپه یمانی کوردی له دژی پ ک ک به شه ری راگه یاندن و بلاوکردنه وه ی هه والی چر و پری پیکادان و گرژی نیوان پارتی کریکارانی کوردستان و حیزبی دیموکرات و له م نیوه شدا که نالی رووداو و توری میدیای رووداو سه ر به نیچیرڤان بارزانی و پارتی،وه کوو پیگه و منبه ری پارت و ریکخراوه کوردیه کانی دژبه ری پ ک ک،بو هیرش کردنه سه ر ئه م حیزبه له روژانی رابردوو ده وریکی کارا و به رچاوییان گیرا.

شایانی ئاماژه پیکردنه که پ ک ک ئیدیعای ئه وه ده کات که تاقمی ئاژاوه چی و تیروریستی دیموکرات،به ئامانجی باج وه رگرتن و پاره ی زوره ملی له خه لکی ناوچه ی کیله شین به شیوه ی نایاسایی ده ستی کردووه به دانانی خالی گومروک له م ناوچانه و له ژیر هه ره شه و زوردا،له خه لکی ناوچه که سه رانه و باج وه ر ده گری و بو ئه م مه به سته ش پارتی دیموکراتی کوردستانی عیراق به هه موو جوری پالپشتی و هاوکاری ده کات.!

 

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.