هیمن مولان نژاد و یعقوب مرادی، پیشمرگ شار یا شاخ؟

هیمن مولان نژاد و یعقوب مرادی، پیشمرگ شار یا شاخ؟

تناقض و دروغگویی به فاصله یک روز

دو روز پس از کشته شدن دو نفر از پیشمرگه های اعزامی حزب دمکرات، تناقض گویی و دروغ بافی در دو اطلاعیه صادره حزب موج می زند.

فقط قضاوت کنید :

اطلاعیه روز اول حزب دمکرات در خبرگزاری کردستان مدیا :

شامگاه گذشته، چهاردهم مردادماه ٩۶، ساعت ١١ شب تیمی از پیشمرگه‌های “شار” وابسته به نیروی پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران هنگام گشت و انجام مأموریت حزبی در کمین نیروهای سپاه پاسداران افتاده و میان نیروی پیشمرگه کردستان و سپاه پاسداران درگیری روی داده است. در این درگیری که در شهرستان پیرانشهر از توابع استان ارومیه روی داده و…

اطلاعیه روز دوم حزب :

یعقوب مرادی در بهار ١٣٨١ بە صفوف پیشمرگه‌های حزب دمکرات پیوست و در همان سال دورە ابتدائی سیاسی ـ نظامی ١۴١ را با موفقیت پشت سر گذراند… در تابستان ١٣٩۵ شمسی در جریان “راسان” دو بار همراە با پیشمرگه‌های مرکز ٢ی کوردستان در ماموریت‌های حزب در عمق خاک کوردستان شرکت کرده و … (بالاخره نیروی شار بوده یا شاخ؟)

هیمن مولان‌نژاد در تابستان ١٣٩۴ بە صفوف پیشمرگه‌های حزب پیوست و در مهرماە همان سال، در دورە ابتدائی سیاسی ـ نظامی ٢١۶ پیشمرگه شرکت نمود و با موفقیت این دورە را بە پایان رساند. در پاییز همان سال بعنوان پیشمرگه “نیروی ویژە” سازمان دادە شد  در تابستان ١٣٩۵ شمسی طی ماموریتی در صفوف پیشمرگه‌های مرکز دو کوردستان، بە عمق خاک کوردستان رفت و در این ماموریت توانست وظایف خود را به خوبی انجام دهد … (بالاخره نیروی شار بوده یا شاخ؟)

هر چند این بار نیز با سکوت و چراغ سبز بارزانی و فریب هجری نیروهای حزب به داخل کشور اعزام و جان خود را از دست می دهند. اما رهبران که پیش تر اصلاً برخی کشته ها را منکر می شدند، این بار نیز قصد داشتند مسئولیت این افراد را نپذیرند و آنها را پیشمرگه های تشکیلات داخلی و شهر عنوان کنند،  اما پس از انتشار عکس ها، حزب مجبور به اعتراف و بیان کامل زندگینامه این پیشمرگه ها شد. همانگونه که سال گذشته در مورد برخی افراد گفته بود اینها نشسته سلیمانیه بوده و به اختیار خودشان به داخل رفته بودند و ربطی به حزب ندارد.  اما پس از انتشار عکس ها، توسط سایت های داخلی مجبور به اعتراف شد.

هر چند در مصاحبه با فرمانده منطقه ای سپاه نیز متوجه شدیم ادعاهای دوم حزب درست بوده و نامبردگان سال گذشته نیز به همراه تیم سید عزیز نیکجویان وارد کشور شده بودند و جان سالم بدر برده بودند.

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.