نوری مالکی:بارزانی باید دستگیر شود!

ئتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی روز سه‌شنبه بیانیه‌ایی منتشر کرد و در آن درخواست کرده‌اند مسعود بارزانی که قرار است به منظور گفتگو در خصوص همه‌پرسی به بغداد سفر کند،دستگیر شود.

 در بیانیه دولت قانون آمده است که به دلیل به غارت بردن نفت عراق و خیانت بزرگ باید بارزانی زندانی شود و از حکومت عراق خواسته‌اند که با بارزانی هیچ نشستی برگزار نکنند چون ایشان شرعیت خود را از دست داده است.همچنین اشاره شده است هیچ راه چاره‌ایی میان بغداد و اربیل وجود ندارد چون بارزانی رهبری است که هیچ شرعیتی ندارد و حکومت هم نباید ایشان را به رسمیت بشناسد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است که مشکلات ما بین اقلیم کردستان و بغداد با احزاب دیگر به غیر از “پارتی” مانند اتحادیه میهنی کردستان و جنبش تغییر و….. حل و فصل خواهند شد.همچنین گفته‌اند که گفتگو کردن با بارزانی فقط اتلاف وقت است چون بارزانی هیچ شرعیتی ندارد و نماینده ملت کرد نیست بلکه نماینده کشورهایی است که بر ضد عراق برنامه‌ریزی می کنند.

  قرار است مسعود بارزانی به همراهی هیئتی از اقلیم کردستان روز پنج شنبه ۱۹ مرداد به منظور گفتگو با دولت عراق در خصوص همه‌پرسی به بغداد برود.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.