احتمال کودتا در اردوگاه کومله کمونیستی قوت گرفت

خبرفوری/کومله کمونیستی در آستانه انشعابی دیگر

ن کیانی:همانطوریکه در خبرهای پیشین اعلام شد،گروهک تروریستی کومله در کنگره ۱۷ خود که اخیرا برگزار شده بود،به صحنه زدوخورد مخالفان و موافقان سرکرده کنونی این گروهک،سید ابراهیم علیزاده تبدیل شده است.

مخالفان سرسخت و بسیار جدی سرکرده گروهک کومله،به سرکردگی صلاح مازوجی که در بین پیشمرگان گروهک تروریستی کومله بسیار محبوب است،با انتشار دو نامه فوق محرمانه خطاب به سرکرده کومله،به او برای کناره گیری اولتیماتوم دادند.

(متن کامل این دو نامه نیز که کاملا محرمانه هستند به دستم رسیده که در وبسایت کومله منتقد۱ آن را منتشر کردم)

اما با فاش شدن خواسته جناح صلاح مازوجی(نفر دوم کومله)مبنی بر تلاش برای کناره گیری سرکرده کومله،اختلافات و درگیری ها جدی تر شد و احتمال کودتا بر علیه سرکرده کومله یا انشعابی دیگر در این گروه شدت گرفته است.

بر اساس گزارشهایی که از داخل اردوگاه زرگویز بدستم رسیده،در جریان برگزاری کنگره ۱۷ گروهک تروریستی موسوم به کومله کمونیستی،طیف صلاح مازوجی که به طیف چپ کومله شناخته شده اند،در اعتراض به روند برگزاری انتخابات کنگره و مصوبات آن و ادامه دیکتاتوری سرکرده کومله،سالن برگزاری کنگره ۱۷ را ترک کرده و کنگره را از رسمیت انداختند.

اما با این وجود سرکرده کومله همچنان کنگره را برگزار کرد و بدون توجه به این شرایط،اعضای نزدیک به خود را بعنوان عضو کمیته مرکزی جدید منصوب کرد!

کنگره هفدهم کومله سازمان کردستان حزب کمونیست ایران در اواخر تیرماه ۱۳۹۶ به مدت ۴ روز برگزار شده بود و جلسات و نشست های اختتامیه کنگره با تنش های بی سابقه ای روبرو بود.

جلسات و نشست های کنگره در دو سالن خارج کشور و مقر مرکزی اردوگاه زرگویز برگزار شده بود.

اعضای خارج کشور از طریق اینترنت با کنگره در اردوگاه وصل شده بودند.

بر اساس گزارش های رسیده از اعضای حاضر در کنگره،یکی از خواسته های طیف صلاح مازوجی نزدیک شدن کومله و حزب کمونیست ایران به حزب کمونیست کارگری است.

تعداد این افراد نیز بسیار چشمگیر است.

این گروه تا این لجظه همچنان بر خواسته خود پافشاری کرده اند.

همچنین این طیف جلسه ای خصوصی نیز برای زمینه سازی جهت برکناری سرکرده کومله برگزار کردند.

همین موضوع سبب بروز تنش های بسیار جدی در داخل این گروهک شده است.

زمزمه های بسیار جدی مبنی بر اعلام انشعاب این طیف از کومله کمونیستی به گوش می رسد.

اردوگاه کومله در حالت فوق العاده به سر می برد و جو و فضا بشدت امنیتی است.

جریان کمونیست کارگری سالها پیش به رهبری منصور حکمت از کومله انشعاب کرده بودند و در خارج کشور به فعالیتهایشان ادامه دادند.

بعد از مرگ منصور حکمت نیز این گروه هم دچار انشعاب های زیادی شد.

انشعاب کمونیست کارگری،حکمتیست و دیگر گروهها باعث فروپاشی این گروهک نیز شده است.

صلاح مازوجی و حسن رحمان پناه از طرفداران سرسخت کمونیست کارگری هستند و در صورت انشعاب و یا کودتا،اعلام کرده اند به این گروه ملحق خواهند شد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.