جزئیات اتفاقات گونده ژور و حمله روستائیان به مقرات دمکرات و کومله

همانطور که در خبرها آمده متعاقب دزدی و سرقت چوب توسط چته های کومله از روستاهای جدار مرز کردستان عراق (روستای گونده ژور) و درگیری بین نفرات کومله و روستائیان، ۲ نفر از افراد کُرد عراقی بی گناه ساکن این روستاها توسط چته های کومله به شهادت رسیده و ۲ نفر دیگر زخمی شدند.

متعاقب این تجاوز مسلحانه آشکار به حریم شخصی روستائیان و قتل انجام شده، مردم روستاها و عشایر اطراف که بارها شکایت حضور، دزدی و تجاوز چته های کومله و دمکرات را به مقامات اقلیم کردستان و پلیس آسایش و مقامات محلی گوشزد کرده بودند اما نتیجه ای نگرفته بودند خشمگین شده و با تجمع و اتحاد سعی گرفتند خودشان دست به کار شوند و چته های کومله و دمکرات را از آنجا اخراج کنند که پیش از حضور روستائیان گویا عناصر دمکرات و کومله به سمت مرزهای ایران فرار می کنند. در این جریان ۱۰ نفر از مزدوران کومله و دمکرات توسط روستائیان به اسارت در می آیند که تلاش و رایزنی با پارتی و مسعود بارزانی برای آزاد سازی آنها در جریان است و بارزانی قول داده که پس از خوابیدن سر و صداها آنها را آزاد می کند!

جزئیات تکمیلی این خبر به این شرح اعلام می شود؛

فرماندار چومان ضمن تایید این خبر اعلام کرد کە دو پیشمرگ کوملە کردستان ایران کە دو برادر اهل روستای “گوندژورو” این شهر را با اسلحە کشتە بودند،لحظاتی پیش دستگیر و راهی زندان شدند.

مردم خشمگین منطقه نیز ضمن به آتش زدن مقرهای گروهکهای کومله و دمکرات خواستار اشد مجازات برای قاتلین مردم کردستان عراق شدند.

احمد قادر،فرماندار چومان با انتشار بیانیەای دربارە حوادث روز گذشتە روستای “گوندژورو” اعلام کردە است “نیروهای اپوزسیون ایران،بە چهار شهروند اهل این شهر حملە و ۲ نفر از آنها را بە قتل رساندە و دو نفر دیگر را زخمی کردەاند”.

روز گذشتە(جمعه)پس از آنکە چند پیشمرگ گروهک تروریستی کومله مهتدی ٢ برادر کرد عراقی را به قتل رساندند،مردم معترض خواستار اخراج کامل تروریستها از کردستان عراق شدند.

مردم همچنین کلیه چادرهای کومله و دمکرات را آتش زده و خواهان برخورد شدید مقامات اقلیم کردستان عراق با آنها هستند.

در این حادثە متاسفانه دو برادر با هویت “فرمان و لقمان” کشتە شدە و دو برادر دیگر آنها نیز بە نام های “بختیار و مصطفی”بشدت زخمی شدەاند.

قاتلین منتسب به کومله برای انجام مراحل قانونی بە مراجع قضایی تحویل دادە شده اند.

لازم به ذکر است اوضاع در اردوگاههای کومله و دمکرات ملتهب گزارش شده و این گروهکهای قاتل و تروریست از ترس حمله مردم خشمگین کردستان عراق در آماده باش کامل بسر می برند.

روستائیان نیز در حال رایزنی با مقامات ایران برای ضربه زدن به چته های متواری کومله و دمکرات هستند.

اخبار و عکس های تکمیلی متعاقباً ارسال می شود.

2 Comments

  1. به دستور بارزانی خانواده قربانیان خواستار آرامش مردم شدند! !!به کوری چشم کومله و دمکرات !!!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.