آخرین اخبار از حواشی درگیری های چومان و گونده ژور

پپس از قتل و کشتار و تجاوز چته های کومله در روستاهای منطقه “چومان” (بالکایتی)  که منجر به کشته شدن دو برادر اهل روستای “گونده ژور” و زخمی شدن دو برادر دیگر نیز شد و به دنبال آن به آتش کشیدن مقرهای این گروهها توسط مردم را به دنبال داشت،سران اتحادیه ی میهنی که حزب پیشرو در این منطقه هستند،خواهان اخراج این گروهها و تعطیلی مقرهای آنان در این مناطق شدند.

برخی از حواشی این ماجرا تا کنون بدین شرح است:

روستائیان ۱۳ نفر از جمله اعضای کومله، حدک و حدکا را گروگان گرفته بودند، که با وساطت اقلیم و آسایش این افراد تحویل آسایش شدند. اما مقرر شده تا اطلاع ثانوی پایگاه های مرزی احزاب کمپ نشین برچیده شود.   لقمان محمد حاجی (لقمان وه رتی) مسئول یکیتی در چومان در اظهاراتی اشاره کرد که در سایه ی وجود این احزاب،مردم این منطقه باید توپباران شوند،باغ و مزارع روستائیان از بین می رود.به دلیل وجود این افراد،مردم این نواحی امسال نتوانستند از مزارع و منابع کشاورزی استفاده کنند.ایشان به نمایندگی از مردم منطقه بالکایتی که ادعا دارند این اعضای این گروهها دزد و راهزن و مشروب خوار هستند از حکومت و مقامات مسئول درخواست دارند که تمامی مقرها و کمپ های این احزاب در منطقه بالکایتی و چومان تعطیل شود و اجازه ورود آن ها را به این مناطق ندهند.همچنین در اظهاراتی ملا بختیار عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی درخواست اشد مجازات را برای قاتلین دو برادر اهل روستای “گونده ژور” را کرده بود.

روستائیان اصرار بر تحویل قاتلین را دارند که اقلیم امتناع می کند.

پ.ک.ک از طرفی فرصت را مغتنم شمرده و جای خالی احزاب کمپ نشین در گونده ژور را پر کرده است.

مقامات حدکا مکرر با اقلیم تماس می گیرند که آنها نقشی در این وقایع نداشته اند.

از طرفی حدک با پارتی تماس گرفته و اعلام داشته عامل اصلی این وقایع حدکا و شخص هجری میباشد که پای کومله مهتدی را به این مناطق باز کرده است.

در پاسخ حسن شرفی در تماس با بارزانی ها ابراز داشته اگر ما مایل به حضور کومله در آنجا بودیم، چند ماه پیش با آنها درگیر نمی شدیم، ما با آنها درگیر شدیم ولی حدک وساطت کرد و از آنها حمایت کرد تا آنجا ماندند. آن هم به خاطر لجبازی با ما

اقلیم اجازه بازگشت به هیچ حزبی را تا کنون نداده است.

رحمان رسولزاده نیز به درخواست مردم روستا دستگیر شده است و گویا برنامه دستگیری و بازجویی از افرا دیگر کومله نظیر علی و شاخوان و… و برخی احزاب حدک در دستور کار آسایش است.

 

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.