بار دیگر شکست مفتضحانه احزاب کمپ نشین کُرد

پس از برگزاری همه پرسی کردستان عراق، در غروب و شامگاه روز همه پرسی عده ای از مردم برخی شهرهای کُردنشین ایران به جشن و پایکوبی پرداختند. این حس کردایتی از جانب برخی احزاب کمپ نشین بی اطلاع از اوضاع کردستان ایران سوء برداشت شد. دیگر نمی دانستند این احساسات و جشن ها مانع حس ایران دوستی آنها که در اولویت قرار دارد نخواهد شد. کُرد ایرانی در وهله اول یک ایرانی است هر چند علقه هایش به هم قومی هایش و هر کُردی در هر جای دنیا امری بدیهی و طبیعی است. اما هر علقه ای به معنای خیانت و تجزیه طلبی نیست.

به هر حال با مشاهده این جشن ها حدک و پژاک دست و پاچه شده و برای اینکه از غافله عقب نمانند فراخوان و بیانیه تجمع مشروح در روز پس از رفراندوم در شهرهای کُردنشین دادند. حدک که چند شعار هم تعیین کرد و پژاک حتی شهر و ساعت تجمع تعیین کرد.

مردم فهیم کُرد ایران برای اینکه نشان دهند این شادی ها هیچ ربطی به خیانت و وطن فروشی امثال پژاک و حدک و هیچ حزب دیگر ندارد، کمترین استقبالی نشان نداده و حتی جشن های روز گذشته را نیز تعطیل کردند. با این وصف در روز چهارم مهر؛ کمترین جشن و پایکوبی در شهرهای کُردنشین ایران دیده نشد.

بار دیگر روسیاهی آن برای احزاب بی اطلاع از مناطق کُردنشین باصطلاح ایرانی ماند. احزابی که سالها از تحلیل مردم کُرد ایرانی عقب مانده اند. اما از آنجا که هیچ وقت سعی ندارند حقایق و واقعیات را بپذیرند، پس از این شکست نیز با کمال پررویی سعی دارند جشن های روز قبل را نیز به خودشان منصوب کنند! فرو کردن سر کبک در برف هیچ گاه مانع از بین رفتن واقعیات نیست!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.