از حفر خندق تا تیراندازی به زلزله

پس از تسلط حکومت مرکزی عراق بر مناطق مورد مناقشه بویژه کرکوک، رنگ و بو و فضای کمپ های حزب و کومله عوض شده است. از ترس و نگرانی تا کمین های مکرر تا تیراندازی های بی دلیل نشان از آشفتگی روحی و روانی و عدم توان سران در مدیریت این بحران است. رمانی خانواده ها را به شهر می فرستند و زمانی برای استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی به اردوگاه ها فرا می خوانند اما بشنوید از دو واقعه خنده دار:

پیشمرگان کومله ساکن زرگویز که مدت زیادی است از فکر و ترس حمله حشد الشعبی خواب و خوراک و شب روز ندارند با آماده باش های مکرر، مدام فکر می کنند که حشد االشعبی به آنها حمله خواهد کرد و احتمالاً موشکی روانه کمپ های آنها خواهد شد.

با این تفکر زمان بروز زلزله سرپل ذهاب که نواحی از سلیمانیه را نیز لرزاند، پس از لرزش زرگویز، پیشمرگان کومله سراسیمه به بیرون ریختند و فریاد می زدند حشدالشعبی حمله کرده است و بعضی از انها نیز ضمن فرار تیراندازی هوایی می کردند.

دمکرات نیز به تأسی از جنگ های صدر اسلام در برخی مناطق دی گله اقدام به حفر خندق کرده است بلکه بتواند مانع پیشروی حشدالشعبی شود غافل از آنکه خندق های آنها شاید بتواند بازدارنده اسب های همان زمان صدر اسلام باشد نه پاسخگوی موشک های حشدالشعبی…!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.