پذیرش حدک به جای حدکا در کنگره ملیت های جدید

روز ۲۷ آبانماه ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ میلادی در شهر کولن آلمان حزب دمکرات کردستان (حدک) و کومله  (عبدالله مهتدی)  میزبان چندین گروه و فرقه طایفه ی  بودند و بیانیه ۸ ماده ایی هم در آخر این مراسم صادر کردند و ادعا دارند که می خواهند به عنوان آلترناتیو جمهوری اسلامی فعالیت داشته باشند.

در میانه ی این گردهمایی جای حدکا و مصطفی هجری خالی بود و گویا حدک در بین این محافل به عنوان جایگزین حدکا پذیرفته شده است.حتی در این خصوص عبدالله مهتدی با خالد عزیزی بحث هایی داشته است و معتقد است که مصطفی هجری شاید رهبر خوبی باشد اما سواد و توان دیپلماسی ندارد و اگر در این جریان نباشد بهتر است و زودتر میتوانیم با اپوزسیون به اتحاد برسیم.مهتدی همچنین در خصوص مصطفی مولودی نیز چنین دیدگاهی داشته و اظهار دارد مولودی اصلا در خارج از کشور شناخته شده نیست و رهبر حزب مردم بلوچستان که یک گروه چند نفره است از مولودی پرستیژ بهتری دارد.

هر چند حدکا گویا نه به دلیل دعوت نکردن بلکه به خاطر لغو پروازهای بین المللی فرودگاه اربیل نتوانسته در این نشست حضور پیدا کند. اما حاضرین با بی توجهی به این نکته جلسه را برگزار و حدک را به عنوان حزب دمکرات کردستان پذیرفته اند. گویا دوران پسا هجری نیز گذشته است.
شورای دمکراسی خواهی پلی برای گذر از کنگره ملیت های ایران فدرال پس از آنکه حدکا با کارشکنی مانع حضور حدک و پژاک در کنگره ملیت های ایران فدرال شد، اکنون آنها در صدد انتقام و حذف ماهیت حدکا در نشست های اینچنینی هستند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.