فتنه جدید و آگاهی مردم کرد

زمزمه نوعی ناآرامی و تخریبب در کشور به گوش میرسد که طبق هر نوع تعریف و برداشت و تفسیری اعتراض مدنی به حساب نمی آید و بیشتر ناامن سازی  و هنجارشکنی است که دخالت خارجی و تهییج و تحریک  دشمنان کشور بسیار مشهود است دقیقا همان چیزی که رهبر انقلاب بیان کردند و فرمودند : دشمنان برای ایجاد مشکل در ایران همپیمان شده اند .

نکته ای کلیدی که با توجه به شواهد و مدارک به راحتی قابل اثبات است و سعی این مقاله هم در همین راستا یعنی تعیین علل و عوامل این آشوب ها در کشور است و اینکه خوشبختانه کردستان ایران با وجود این همه تلاش معاندان چرا در این تخریب ها شرکت نمی کنند .

اولا باید بدانیم که  نقد و اعتراض مردم در هر کشوری برای صاحبان قدرت یک نوع فرصت است نه تهدید  ولی آشوب  و آدمکشی و تخریب اموال عمومی جنایت است نه اعتراض .

آنچه که طی چند روز گذشته در ایران رخ داده  برای نظام اسلامی  در حد یک چالش نبوده و  نیست  و بیشتر خیابانی و محدود هستند تا فراگیر و همه گیر در ابتدا سعی میشد گرانی و بیکاری علت این رویدادها نشان داده شود تا به نوعی به فراگیری این اعتراض ها دامن بزنند اما  خیلی زود همه چیز نمایان شد شعار هایی برای خاندان پهلوی سر داده شدند که پرسش برانگیز بودند ایا  بین مطالبات مدنی و اقتصادی مردم با شعار برای سلطنت پهلوی رابطه ای میتواند وجود داشته باشد ؟ مسلما منطقی به نظر نمیرسد ملتی که هزاران هزار فرزند خود را بدون هیچ چشم داشتی به قربانگاه فرستاد تا از زیر یوغ و سلطه منحوس پهلوی نجات یابد اکنون خون شهیدانش را فراموش کرده و به فرزند جلاد میگوید برگرد و مانند پدرت سلاخیمان کن ؟

مانند فتنه ۸۸  خیلی زود سعی در ایجاد  جنگ روانی بین مردم و دولتمردان میهن بوده است جنگی که خیلی راحت راهش را به داخل میهن باز نموده و اسبابش برای دشمن کاملا مهیا است اینترنت و شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام و اینستاگرام

ابزارهایی در دسترس همگان که مانند دو سر یک کلاف هستند یک سر آن در دست مردم و سر دیگرش در اختیار دشمنان

کانال تلگرامی آمد نیوز به آموزش ساخت مولوتوف و بمب دستی میپردازد و بقیه هم به آدرس دهی و سمت و سو دهی به آشوبگران میپردازند نکته ای که شاید جالب باشد  بدانید ۲۷ درصد هشتگ های ایجاد شده برای آشوب و اعتراض در این چند روز اخیر از جانب عربستان سعودی بوده است فیلمهایی هم برای تهییج و تحریک تدوین و حتی ساخته شدند که حتی بنابر اعتراف خودشان  ـ بی بی سی ــ فارسی این فیلمها ساختگی بودند نمونه این فیلمها عبارت بودند از نشان دادن ویدیو یی که پلیس یک مغازه را تاراج میکنند یا عکسهایی که نشان از ترک وسیع خدمت  توسط سپاهیان و ارتشی هابود یا حتی فیلمهایی از خشونت وسیع و افراطی رخ داده در سایر کشورها که بجای ایران جا زده میشدند.

شبکه های ماهواره ای با هر زبان و رنگ و جهت و پرچمی از جلوداران این فتنه جدید هستند برای نمونه  بی بی سی  فارسی وقیعانه این آشوب  ها را اعتراض سراسری میخواند  و شبکه های صدای امریکا و شبکه من و تو و ررووداو و کردستان  ۲۴ و همه و همه دست به دست هم داده اند . هرچند شبکه بی بی سی فارسی آشوب ها را روستایی نامید .

پشت صحنه این ماجرا را سیاسی ها غربی بر عهده داشتند چیزی که چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با صراحت بیان نمود که ترامپ و نتانیاهو صحنه گردانان آشوب ها در ایران هستند . ترامپ  بارها در تویتر از این آشوب ها حمایت نموده و حتی گفته : مردم ایران بلاخره بر علیه رژیم جنایتکار اقدام کردند  یا موگرینی اعلام نموده که: حق راهپیمایی  و اعتراض باید تامین شود اما یا نمی داند و یا خود را به راه دیگر زده است چون این حق مدت ۴۰ سال است که  در قانون اساسی جز اولین حقوق مردم است و در جایی دیگر صدر اعظم المان که خود همیشه در سرکوب اعتراض های کشورش دست بالا داشته وقیعانه جان باختن  آشوبگران ـ آن هم در شلیک مستقیم عوامل منافقین ـ را محکوم کرده است .

اما همه اینها در یک طرف و خود فروختگان و میهن فروشان یک طرف  مثل همیشه اجرای این طرح شوم به  منافقین (مجاهدین خلق) واگذار میشود گروهکی که تمام جهان به تروریستی بودنش اذعان داشته اما همیشه مورد حمایت و در پناه اروپاییان بوده است . تیر اندازی به مردمی که در خیابانها مشغول امورات روزمره خود هستند و شهید کردن نیروهای پلیس با تیراندازی مستقیم و آتش زدن ماشین ها و بانک ها و  ادارات و  اماکن عمومی  و بهم زدن نظم و امنیت عمومی و روانی مردم از  اهم وظایف این گروهک بوده است .

اما کردستان

کردهای  ایران با توجه به تجربه ای که از آشوبهای ایجاد شده در این منطقه داشته اند به خوبی میدانند که این موارد یعنی چه و نتیجه آنها چیست اقداماتی که فقط برای ناامنی ایجاد میشوند و بغیر از دشمنان برای هیچ کس منفعتی در پی نخواهند داشت  در سالهای گذشته و به بهانه های واهی و با استفاده از رسانه های معاند و جو سازی چنین اقداماتی در کردستان انجام داده میشد  و بیشتر هدف  احزاب کردی ابراز وجود و نشان دادن توانایی ناامن سازی کردستان ایران بوده تا از این راه  درآمدی کسب نمایند اما طی این چند روز گذشته کردستان ایران جز آرامترین مناطق  ایران بوده که هیچ گونه  حادثه ای در این مناطق رخ نداده  هرچند  خالیدعزیزی و عبدالله خان مهتدی بسیار فعال بودند و نطق دادند  و کانال روداو هم که دربست در خدمتشان بود .

اما نکته جالب اینجاست که برخی اغتشاش های ایجاد شده در کرمانشاه بسیار بزرگ نمایی میشود کرمانشاهی که تا دیروز کرد پلاستیکی خوانده میشدند امروز اصل کردستان نام میگیرد و مهاباد و سنندج و … چون آرام اند  مورد اعتراض قرار میگیرند و لرستان هم به اصرار روداو کردستان خوانده میشود تا ثابت شود که کردها با نظام مخالفند.

خداوند در قران میفرماید (( وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ ))  و [دشمنان] مکر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است  — تحقیق این آیه شریفه را به وضوح در جریان فتنه ۸۸ دیدیم که قیام ۹ دی چگونه مانند یک سیلی برگوش دشمنان زده شد و تمام این فتنه ها را نقش بر آب کرد و پایان داد  ای کاش این بزرگواران از تاریخ و حوادث چند سال پیش درس عبرتی بگیرند و به تکرار اشتباهات نپردازند جنابان مهتدی و عزیزی و هجری و … شما که برای عرض اندام وعده به آشوب کشاندن کردستان را به اربابان استکباری خود داده اید مطمین باشید که کردستان آرام و وفادار به نظام خود میباشد و اگر در این باره کمتر سخن بگویید و وعده و وعید بدهید برای شما و آبرویتان بسیار مفید خواهد بود چون عملا ثابت شده که جایگاه شما در کردستان و در بین مردم کردستان چه اندازه است  و چقدردرایجاد آشوب موفق بوده اید همان توصیه ای که نیویورک تایمز برای ترامپ داشت بهتر است برای شما هم داشته باشیم که اگر به فکر کمک به مردم ایران هستید بهتر است ساکت باشید

نویسنده : آمانج مهاباد

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.