تیم اعزامی رستم جهانگیری متلاشی شد.

با تلاش های نیروهای امنیتی و سپاهی، تیم ارسالی حزب دمکرات کردستان ایران به منطقه زیوه پیرانشهر که قصد ترور، بمب گذاری و ایجاد ناامنی در شهرهای پیرانشهر، بوکان و مهاباد را داشت روز گذشته ۱۳ دی ماه حوالی بعد از ظهر با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی متلاشی شدند.

در این عملیات دو نفر از اعضای حزب (پیشمرگه های باصطلاح شار) دستگیرشدند، دو نفر از پیشمرگه های شاخ پس از زخمی شدن، سلاح، مهمات، اسناد و مدارک خود را به جای گذاشته و با یک نفر دیگر از پیشمرگه های شار  به کردستان عراق متواری شده و گریختند.

متأسفانه با خبر شدیم حین این عملیات به دلیل عمل غیرانسانی اعضای حزب در استفاده از دو نفر از زنان بومی کُرد اهل زیوه (که یک از آنها باردار بود) و یک کودک اهل منطقه، به عنوان سپر انسانی برای گریز از معرکه نیروهای امنیتی با مشاهده زنان و بچه، دست از تیراندازی برداشته و سلاح ها را زمین گذاشتند تا حزبی ها آسیبی به آن زن باردار و کودک او نرسانند و در همین حین، نفر دیگر حزبی اقدام به پرتاب نارنجک به سوی نیروهای نظامی ایران نموده و سه نفر از پاسداران و حافظان امنیت این مرز و بوم به خاطر ایثار، از خود گذشتگی، فداکاری و آسیب نرسیدن به افراد بیگناه کرد در صحنه به درجه رفیع شهادت نایل می آیند.

بنا به اظهارات یک منبع آگاه در قرارگاه سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، افراد دستگیر شده اعتراف کرده اند هدف تیم اعزامی ایجاد انفجار، تیراندازی به نیروی انتظامی شهرهای مهاباد، پیرانشهر، اشنویه، بوکان و ارومیه، و درگیر کردن مردم با نیروهای انتظامی، و کشتن چند شهروند بیگناه بوده است که خوشبختانه پیش از هر خونریزی و با فداکاری نیروهای امنیتی  و سپاهی بار دیگر این توطئه حزب دمکرات و دشمنان این مرز و بوم مهار شد.

در این درگیری پنج قبضه سلاح کلاشینفک و خشاب مربوطه، چهار قبضه نارنجک، لباس نظامی، کوله‌پشتی تجهیزات نظامی و دفترچه یادداشت حاوی رهنمود لازم برای ایجاد ناامنی و اغتشاش کشف و ضبط گردید.

جزئیات بیشتر از این واقعه به همراه عکسها، اسناد و مدارک و اظهارات دستگیر شدگان به زودی به اطلاع خوانندگان سایت خواهد رسید.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.