اعتراف تجزیه طلب ها به واقعیت کُردهای کرمانشاه

هلمت معروفی، عضو سابق حدکا و از گردانندگان سایت روژی کورد در پست فیسبوکی خود نامه ای را از یکی از دوستان کرمانشاهی خود منتشر کرده که در ان به واقعیت اذهان مردم کرمانشاه و اینکه انها خود را کرد ایرانی میدانند و ایرانی بودن برایشان مهم است اشاره شده است اعترافی سخت برای تجزیه طلب ها که همه را به کیش خود و تجزیه طلب می انگارند

در بخش نظرها هم گفتگویی بین هلمت معروفی و هوشیار پالانی انجام شده که این مطلب را تایید میکنند:

ابتدا متن نامه را عینا نقل مینماییم :

نامەی هاوڕێیەک لە کرماشانەوە، وەک خۆی، بە کەمکردنەوەی هەندێک ڕستەی کە وتەی نێوان خۆمان بووە (ئەو هاوڕێیە خۆی لە فەیسبووکی من هەیە و نووسینەکان دەبینێ بۆیە وەک خۆی وەریگرن و بە چاویلکەی خۆتان مەیخوێننەوە و وەک خەسارناسی چاوی لێبکەن).

کرمانشاهیها اگر نه صدرصد بلکه اکثرا خود را کورد اما کورد ایرانی میدونند و دل در گرو ایران و ایرانیت دارند و متاسفانه روزی به شخص شما لااقل ثابت خواهد شد و امید به کرمانشاه لطمه بزرگی به جنبش کردستان خواهد زد . موضوع مجاهدین و شرکت انها در این نارضایتیها با عرض معذرت و تداخل موضوع کوردستان بیشتر خود فریبیست حتی اگر مجاهدین نقشی در این موضوعات داشته باشند. برای من شگفت انگیز تر افرادی هستند که لور ها رو کورد و حامی ملت کورد میدونند چون من خودم خیلی با لور ها در جنوب ایران در اهواز ………لورهای ایذه باغملک لردگان شهرکرد تا با لورهای شمالی تر بروجرد تویسرکان و نهاوند و…..زندگی کردم و سرو کله زدم . تمامن خود را ایرانی و تعصب ایران را داشتن ودر صحبت با من راجب موضوعات کورد و ایران و اظهار نظرات من شدیدا ناراحت و عصبی میشدن
بهتر واقعیتها رو هر چند تلخه بپذیریم و از اسرائیلیها بیاموزیم و برنامه ریزی و آینده نگری کرده

——-
فکر کنم مثل چند هزار سال گذشته به همین روند باید ادامه دهیم سروری به خود مثل اینکه به ما حرامه.

یادمه جوانتر که بودم با کرمانشاهیها که سر کله میزدم در ارتباط با همین موضوعات (سروری کورد) . می گفتن تو درست میگی اما ما کورد ها با هم نمی سازیم منیت و غرور ما در مقابل یه کورد دیگه خیلی زیاده ما سر هر موضوع بینمان شر آب و جنگ اتفاق میفته پس بهتره یکی دیگه به ما حکومت و سروری کند :

این هم تصویر نامه  :

 

در بخش نظرها هم گفتگویی بین هلمت معروفی و هوشیار پالانی انجام شده که مطلب بالا را تایید میکنند:

البته این را هم اضافه کنیم اگر اندکی واقع گرایی به مانند تحلیل های فوق در سطح رهبران احزاب کُرد نیز وجود داشت اوضاع کمپ نشینان و وضعیت بد معیشتی آنها به این سبک نبود و سال گذشته نیز ۲۵ کُرد را به کشتن نمی دادند. شاید هم حزب می توانست مانند سایر احزاب عادی ایرانی فعالیت خود را پیگیری نماید. اما تا زمانی که تحلیل های مافوق پسندانه (به مانند تحلیل های کریم پرویزی) و آرزوهایی به دور از ذهن متبادر می گردد نتیجه این می شود که به قول یکی از شبکه های ماهواره ای نیروی دریایی در یک شهر کویری از دریا برای سرکوب معترضین وارد می شود و احتمالاً  روز بعدش نیز به قول حزب کل کردستان یکپارچه نام قاسملو را در تظاهرات فریاد می زند!!! و این یعنی توهین به شعور مردم نه فریب رسانه ای!

1 Comment

  1. قدیمی ترین قوم ایران بختیاری ها هستن و بعد کردها. جفتشونم سالار ایرانن

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.