حکایت دبیرکل دیپورت شده

در خبرها شنیده شد مصطفی مولودی که پس از پلنوم اخیر حدک قصد عزیمت به اروپا بواسطه ترکیه را داشته به علت داشتن وانتد قرمز، در اول اردیبهشت ماه سال جاری توسط پلیس ترکیه در استانبول دستگیر می شود. بلافاصله پلیس اینترپل ترکیه ماجرا را به سفارت ایران اطلاع و قصد تحویل وی به دولت ایران را دارند که با وساطت بارزانی ها و رایزنی های ناظم دباغ و هزار نفر دیگر از اقلیم کردستان با مقامات ایران، تنها لطفی که در حق وی می کنند به جای ایران، به کردستان عراق دیپورت می شود آن هم با اخذ تعهد از مصطفی مولودی به طرف ایرانی مبنی بر عدم ایجاد ناامنی یا اعزام تیم به ایران و برچیدن پایگاه های مرزی و… .

جدا از بحث ذلت حزب دمکرات کردستان که زمانی دبیرکلشان ادعای نمایندگی دیپلمات اکراد را داشت کارشان به جایی رسیده که رهبرشان نمی تواند از عراق خارج شود، بد نیست یادآوری کنیم زمانی که حزب دمکرات، به تبعیت از بارزانی از ترکیه حمایت سیاسی می کردند چه در بحث سوریه و چه در مقابل پ.ک.ک . گمان نمی کردند چنین روزهایی را ببینند. کمی درس و عبرت سیاسی تاریخی بد نیست. به هر حال امیدواریم این بار دبیرکلشان برای مسافرت به اروپا مسیر ایران یا بغداد را انتخاب نکند، البته شاید به مقصد رسیده و عاقبت به خیر شود. ضمن آنکه این همه عجله با چمدانهایی مملو از دلار برای به دست آوردن دل اروپانشین های حزبی در رقابت های درون حزبی با خالد و آسو این وقایع را نیز به دنبال خواهد داشت.

پس از نامه منشعبین به پلنوم حدکا و عدم پذیرش درخواست آنها برای اتحاد دوباره، این دومین شکست سیاسی مفتضحانه حزب دمکرات کردستان است. البته دبیرکل حدک به این دستگیری ها عادت دارد. یکبار نیز توسط اقلیم کردستان بر سر مسائل اخلاقی دستگیر شده بود که مجدداً بی سر و صدا آزاد شد، درست مثل همین دفعه!

2 Comments

  1. من موندم “مچه” چرا نگران حال ما ملت نیست!!!آخه نمیگه اگه خدانکرده بدست نااهلان و نامحرمان و دشمنان ترور بشه تکلیف کورد روزهه لات چی میشه؟چ جوری جای خالیش رو پر کنیم؟تکلیف آینده کردستان در نبود “مچه” چی میشه؟
    از همه مهمتر گناه اونهمه بچه های قد و نیم قد چیه که باید بی پدر بشن؟بزنم به تخته از شمال تا جنوب هر منطقه که رسیده یه گل زده و یه یادگاری از خودش بجا گذاشته!!!!
    “مچه گیان”؛ نکن از این بی احتیاطی ها، اگه تحویل ایران میدادن آبرو و حیثیت هفتادساله حزب برباد میرفت…

  2. های جاشهای دیار و نادیار
    می دونم دوست دارین دوباره برای متشنج شدن فضای مجازی و میان اعضا، خالد دبیر دوباره کل بشه

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.