ضربه به تیم دمکرات در مرز پیرانشهر

شب یکشنبه مورخه ۰۳/۰۴/۱۳۹۷ گروهی از پیشمرگهای حزب دمکرات کردستان ایران که قصد تحرک ,انجام فعالیت نظامی در کوههای اطراف زیوه و کهنه لاجان پیرانشهر را داشتند در کمین نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در مرز تمرچین گرفتار میشوند و درگیری در این منطقه رخ میدهد که در نتیجه این درگیری فرمانده حدکا به نام سامان حسن پور کشته و به جمع قربانیان راسان هجری میپیوندد .

اما در مورد این درگیری نکته ای که حائز اهمیت است اقرار خیلی سریع حدکا به آمار تلفات و کشته هایش می باشد زیرا برخلاف رویه معمول این حزب که آمار درگیریهایش همیشه دیر و با احتیاط ارائه میشد اما در مورد سامان حسن پور اینچنین عمل نشد اما چرا ؟

برای دانستن این مسئله باید شناخت اجمالی از سامان حسن پور داشته باشیم

سامان حسن پور فرزند محمد ۳۰ ساله مشهور به سامان شیوه سلی و متولد روستای “شیوه سل سردشت میباشد که به علت روابط فامیلی با حسن شیوه سلی عضو کمیته مرکزی حدکا به این حزب گرایش پیدا میکند و در سال ۱۳۹۵ یعنی کمتر از دو سال پیش به عضویت این حزب درمی آید و به علت همین روابط فامیلی با حسن شیوه سلی در کمتر از چند ماه از یک پشمرگ ساده به یک فرمانده نظامی تبدیل میشود و همین ترقی یکباره و ره صد ساله را یک شبه پیمودن که به لطف پارتی کلفت حزبی برایش میسر شده بود باعث میشود تا با ناکارآمدی و ناتوانی در فرماندهی عملیات نظامی قربانی خواست مصطفی هجری برای دریافت کمک مالی از شاهزاده رضا پهلوی ! و ایالات متحده آمریکا شود . نکته دوم آنکه کشته های درگیری اشنویه چندان مطرح نبودند اگر حزب سامان حسن پور را افشا می کند هم بهره برداری تبلیغاتی در داخل می کند و هم در خارج. در داخل می گوید ببینید عناصر رده بالا و وابستگان آنها نیز کشته می شوند و در راسان شرکت دارند، در خارج نیز تبلیغات به راه می اندازند. اما در خصوص درگیری اشنویه اگر افشا کنند محکوم به قربانی کردن افراد رده پایین می شوند. از طرفی افراد درگیری اشنویه کس و کار مهم و چندانی در مرکزیت و رهبری ندارند که پیگیر کار آنها باشد اما رابطه خانوادگی سامان حسن پور مانع از آن می شود این مسأله کتمان شود. ضمن آنکه تئوری خبیثانه کاوه بهرامی که پیشتر هشدار آن را داده بودیم نیز در مورد سامان مطرح است. و بدین سان است که کشته های اشنویه غریبانه در شاخ به خاک سپرده می شوند و نامی از آنها نمی ماند و اینگونه برای سامان حسن پور مانور می دهند. خاطر نشان می سازد در این درگیری دو نفر دیگر از نیروهای حزب زخمی، یکی از نیروهای هنگ مرزی ایران به نام سید محمد هاشمی نیز به درجه رفیع شهادت نایل آمد و یک سرباز نیز زخمی شد.

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.