اخذ کمک بنام تیشک تی وی به کام مهتدی

انتشار جزئیات دیدارهای مخفیانه عبداله مهتدی در آمریکا

در جریان سفر اخیر ۱۷ خرداد برخی رهبران و افراد احزاب کمپ نشین و اپوزیسیون به آمریکا برای شرکت در نشستی در دانشگاه جورج واشتنگتن مهتدی و هجری نیز در آمریکا حضور یافتند که هجری حاضر به شرکت در این نشست نشد. بنا بر اظهارات یکی از افراد نزدیک همراهی کننده هیأت عبداله مهتدی،  مهتدی اما فعالتر عمل کرد و ضمن حضور در نشست جورج واشنگتن رایزنی هایی را نیز برای اخذ کمک های مالی از آمریکائیها در دستور کار قرار داد. در ابتدای امر مهتدی برای گسترش فعالیت های تبلیغی و رسانه ای که بعضاً رو به تعطیلی رفته مبلغی را از علیرضا نوری زاده درخواست کرد که نوری زاده قول مساعدی به او نداد ولی افرادی از جمله کریم عبدیان را معرفی کرد.

مهتدی در ملاقات با کریم عبدیان درخواست کمک مالی برای فعالیت های فرهنگی و رسانه ای داشت که کریم عبدیان ابراز می دارد خودش مستقلا نمی تواند کمک کند اما زمینه ملاقات او را با برخی سناتورهای آمریکایی که دستشان در این خصوص باز است را انجام می دهد.

پس از فراهم شدن زمینه ملاقات مهتدی با سناتور مارک کرک، طرف آمریکائی به او ابراز می دارد ما نمی توانیم به طور مستقیم به شما کمک کنیم. ولی طبق قانون آمریکا شما را به ان جی او هایی معرفی می کنیم که دستشان در این خصوص باز است. مانند انجمن حقوق بشر کُردها در آمریکا.

پس از این ملاقات مهتدی با دست نوشته سناتور مارک کرک به یکی از مسئولان این انجمن که گویا خانمی با نام قره داغی بوده مراجعه می کند و درخواستهایش را برای افزایش فعالیت های رسانه ای و تبلیغی علیه ایران مطرح می کند. خانم قره داغی ابراز می دارد به طور مشخص برای چه چیزی پول و کمک می خواهید. مهتدی ابراز می دارد من به عنوان نماینده مرکز همکاریهای احزاب کردستانی اعلام می کنم برخی تلویزیون ها و رسانه های ما بدلیل مشکلات مالی که طی جنگ با داعش در این چند سال پدید آمد تعطیل شد. مانند روژهلات تی وی، تیشک تی وی و…. اگر این رسانه ها بودند می توانستیم نقش بسیار فعالتری در این برهه از زمان ایفا کنیم. خانم قره داغی در پاسخ ابراز می دارد. قبلاً برخی از دوستان در آمریکا درخواستهایی در این خصوص داشته و کمک هایی را نیز دریافت کرده اند. مثلاً آقای خالد عزیزی، آقای رحیم رشیدی یا این اواخر آقای آرش صالح…اما معلوم نشد که کارکرد و نتیجه این کمک ها چه بود.

مهتدی ضمن تأکید به نامه سناتور ابراز می دارد اگر کمک های شما برسد یقیناً نتایج مشخصی از برنامه ها ارائه خواهد شد.

خانم قره داغی ابراز می دارد ما طبق قانون آمریکا می توانیم بیشتر از این کمک کنیم مشروط بر اینکه شما ان جی او و نهادهایی در ایران برای گسترش دمکراسی به اسم افرادی مشخص داشته باشید و به اسم آنها کمک بگیرید.

مهتدی ضمن پذیرش اصل موضوع بر انجام این مهم تأکید و برخی انجمن ها مانند انجمن سبز چیا در مریوان را معرفی می کند و همچنین از جبهه متحد کُردی در ایران منصوب به سیاوش حیاتی اسم می برد! (جل الخالق).

در نهایت خانم قره داغی متقاعد شده و قول مساعد تحویل ۱۵۰۰۰۰$ برای راه اندازی تیشک تی وی و ۱۵۰۰۰۰$ برای راه اندازی و تقویت روژهلات تی و ۲۰۰۰۰۰$ به اسم ترویج دمکراسی در ایران و کمک به جبهه متحد کردی و انجمن سبزچیا وی می دهد که بخشی از آن در آمریکا تحویل شده و بخشی دیگر به حسابی که مهتدی در اواخر برج ۷ میلادی به خانم قره داغی معرفی خواهد کرد واریز می شود.

معلوم نیست آیا این دبیرکل نماینده تیشک و جبهه متحد کردی است یا مثل بقیه افراد این کمک ها را به نام دیگر افراد و به کام خود بالا می کشد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.