ملت ایران مدیون رشادت‌ها و وفاداری مردم کرد است.

بنا بر اخبار منتشره‌ “احد آزادیخواه” در نخستین همایش ملی مردم کرد و کومار اسلامی که در بانه برگزار شد با بیان اینکه کردها در خط مقدم جبهه‌های جنگ حافظ مرزهای ایران اسلامی بودند و ملت ایران به پاس وفاداری آنها به انقلاب مدیون کردها است افزود:

“چهار استان کرد نشین در دوران دفاع مقدس درگیر جنگ بودند و مردم کرد تجربه‌های ارزشمندی از جنگ در دفاع مقدس کسب کردند. وی با اشاره به بمباران پانزده خرداد بانه که ۶۰۲ نفر از مردم بانه در یک روز شهید شدند گفت: انقلاب اسلامی یک نهال تازه بود که  جنگ تحمیلی و حمله ناجوانمردانه چندین کشور ابرقدرت دنیا علیه انقلاب شکل گرفت.

آزادیخواه افزود: رابطه کرد و انقلاب اسلامی در خط مقدم شکل گرفت و خط مقدم و جریان دفاعی که منجر به پیروزی ظفرمندانه می شود و عقبه این پیروزی ظفرمندانه به بیداری اسلامی منجر می شود. وی خاطر نشان کرد:موج بیداری اسلامی یعنی اینکه مرزهای جامعه اسلامی برداشته می شود و هرجا یک مومن متعهد حضور داشته باشد موج بیداری اسلامی شکل می گیرد که برگرفته از انقلاب خرداد سال ۶۳ است که مردم بانه برای حفظ مرزهای اسلامی خون دادند.سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: آمریکا می داند هیچ کشوری در دنیا اقتدار ایران اسلامی را ندارد و هدف امریکا ضربه وارد کردن به اقتدار ایران است.

وی افزود: استبداد و استکبار جهانی می خواهند کشور ما را تجزیه کنند و نفت و سرمایه‌های کشور را نابود کنند. آزادیخواه با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تهدید جمهوری اسلامی ایران مبنی بر محدود کردن حریم نفت، فعال شدن شبکه منافقین و ضد انقلاب، حساس شدن جریان های سیاسی دروغین بین المللی ضد انسانیت از مهمترین تهدیدهای دشمن علیه نظام است گفت: یک شبکه بین المللی قوی قسم خورده که یاس و ناامیدی را در ایران نهادینه کند و تفرقه و اختلاف در جامعه ایجاد کنند.وی تاکید کرد: باید در سایه وحدت و همدلی  ما مشکلات داخلی را حل کنیم و امنیت ملی را حفظ و دشمنان را ناامید کنیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مصمم است کمبودها و کاستی ها را از سیمای مهرورزی مردم این مناطق بزداید.آزادیخواه با اشاره به دلسوزی ها و اهتمام نمایندگان کرد در مجلس برای پیگیری مطالبات و خواسته‌های حوزه‌های انتخابیه شان، از جمهوری اسلامی به عنوان حلقه اتصال همه اقوام و زبان ها در کشور حول محور اسلام و رهبری های خردمندانه رهبر معظم انقلاب یاد کرد. کردستان در قلب همه رزمندگان قرار دارد در ادامه این همایش یک فرمانده نظامی دوران جنگ گفت: کردستان در قلب همه رزمندگان دفاع مقدس قرار دارد و رزمندگان مدافعان مردم کرد و کردستان هستند.

سردار علی سالک با اشاره به سفر پر برکت مقام معظم رهبری به کردستان افزود: در سفر دوم مقام معظم رهبری کردستان را به نبض کشور اعلام کرد و این نشان از اهمیت و جایگاه کردستان در کشور است.وی گفت: پهلوی‌ها ملت کرد را قرنطینه کرده بودند و بعد از پیروزی انقلاب استکبار وارد عمل شد و خواست در کردستان علیه انقلاب  شورش برپا کند که موفق نشد. وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) بزرگترین سرمایه انقلاب دکتر چمران را به کردستان فرستاد و در کنار بزرگان کرد،مراجع تقلید،امامان جماعت و پیشمرگان مسلمان کرد کردستان را از دست داعشی های اوایل انقلاب نجات داد.سردار سالک رزمندگان و مقام معظم رهبری را از مدافعان کردستان عنوان کرد و گفت: داعش با بیش از ۱۵ هزار نفر وارد کشور عراق شد و ۲ مسیر قلع و قمع تشیع و قلع و قمع تسنن را انتخاب کرد و در حاشیه شهر موصل مراجع اهل تسنن را قتل و عام کرد که فرماندهان شجاع کشور به دستور ولی فقهی در کنار مردم کرد با داعشی ها مبارزه کردند. وی افزود: در حالی که ضد انقلاب در کشورهای اروپایی برای مردم کرد نقشه می کشند سردار قاسم سلیمانی و یارانش جان خود را فدای مردم کرد می کنند و همگام با رزمندگان کرد با داعشی های جنگیدند.وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث کولبری در کردستان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود به مدیران اجرایی کشور فرمودند منظور من از قاچاق،کولبرها نیست مافیاهایی هستند که در پشت قاچاق سازمان یافته قرار دارند. این روای جنگ و جبهه ادامه داد: باید همه مسئولان کشور زیر یک پرچم در کنار هم مشکلات جامعه را حل کنند و از دولت حمایت و از حریم اسلامی دفاع کنند.وی خاطر نشان کرد: ملت کرد ثابت کردند که مدافع خط مقدم انقلاب هستند باید مسئولان ونمایندگان مردم خواسته مرزنشینان وکولبرها را مورد توجه قرار دهند و روزنه های حضور دشمن را ببندند.

۳۱۲ اثر به دبیرخانه همایش ملی کرد و کوماری اسلامی ارسال شد دبیر نخستین همایش ملی کرد و کوماری اسلامی ایران گفت: ۳۱۲ اثر به دبیرخانه همایش ملی کرد و کومار اسلامی ارسال شده که بعد از داوری آثار، ۶ اثر به عنوان آثار برتر معرفی شدند. حجت الاسلام حسن رهبر  افزود: ۳۱۲ اثر در حوزه‌های سیاسی،فرهنگی،اجتماعی،دینی،ایثار و شهادت  به دبیرخانه نخستین همایش ملی کرد و کوماری اسلامی ارسال شده که ۶ اثر به عنوان آثار برتر همایش معرفی شدند.

وی اظهار کرد:این همایش برای ۴ استان کردنشین کردستان،ایلام،کرمانشاه و آذر بایجان غربی برگزار شده و مهمانان کشوری،استانی و شهرستان در این همایش ملی شرکت کردند. وی گفت: این همایش به منظور شناساندن خدمات مردم کرد به جمهوری اسلامی و خدمات جمهوری اسلامی به مردم کرد و همچنین نقش مردم کرد در پیروزی جمهوری اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. رهبر افزود: این همایش در سال های آینده با موضوعات مختلف در سطح کشوری در بانه برگزار می شود.وی با اشاره به شهادت بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم استان های کرد نشین در جنگ تحمیلی افزود:در بمباران پانزده خرداد بانه ۶۰۲ نفر شهید شدند که این نمونه از وفاداری مردم کرد به جمهوری اسلامی است.

ایده برگزاری همایش مردم کرد و کوماری اسلامی توسط دانش آموز نخبه بانه “آکام صالحی” مطرح شده و توسط سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

آثار حجت طالعی،مهدی خیر خواه،موسی شریفی، شیرین رستمی،ماموستا عبدالمطلب ابراهیمی و پوریا رحیمی و وریا شاکری به صورت مشترک به عنوان آثار برتر معرفی شدند و با اهدای لوح تقدیر،تندیس همایش و جایزه نقدی از آنها تجلیل شد.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.