به‌ نام راسان به‌ کشتن دادن فرزندان کرد همچنان ادامه‌ دارد!

بنابر گزارشات منتشره‌ از رسانه‌های حزب دمکرات “حدکا” عصر روز ۲۶ تیر ۱۳۹۷ در مقرهای مرزی این حزب که‌ برای دریافت گمرک اجباری از کولبران بی بضاعت دایر کرده‌اند،دو پیشمرگ حدکا به‌ اسامی “رحیم رستم داستان” اهل مهاباد و “ادریس درویشی” اهل پیرانشهر بر اثر توپ باران سپاه کشته‌ و ۴ نفر دیگر به شدت زخمی شده اند. هر چند ما گمان برده میشود اینها پیش تر در درگیریهای حزب با هنگ مرزی کشته شده و الان حدکا آن را علنی کرده است. اما به هر حال دایر کردن این مقرها در مناطق مرزی طی چند سال اخیر به‌ رقابتی بین احزاب کمپ‌نشین برای دریافت گمرک “باج ” و چته گری تبدیل شده‌ است و این موضوع بارها اعتراض روستائیان و کولبرها را در پی داشته‌ است که‌ حتی بعضا خواستار شده‌اند که‌ از طریق جمهوری اسلامی از شر این راهزنان نجات یابند. حکومت مرکزی عراق نیز اخیراً از طریق اقلیم کردستان هشدار ایران را به آنها منتقل کرده بود و اخطار داده بود اگر تا یکشنبه این مقرات مرزی تعطیل نشوند مسئولیت کار با خودشان است.

حتی در موضوعی که‌ سال گذشته‌ روی داد به‌ علت دزدی کردن پیشمرگ‌های کومله‌ از باغات مردم روستای “گونده‌ ژور” درگیری شدیدی بین مردم روستا و تفنگداران کومله‌ روی داد که‌ در نتیجه‌ آن دو برادر اهل روستا کشته‌ شدند و مردم روستا هم مقرهای آنان را آتش زدند و از روستا بیرونشان کردند….

در حال حاضر این احزاب در گوشه‌ و کناری از مرزها که‌ مسیر کولبرها می‌باشد،مقرهایی ایجاد کرده‌اند و مشغول باج‌گیری هستند که‌ گاها نیز با نیروهای هنگ مرزی درگیر میشوند که‌ نمونه‌ قریب آن درگیری در منطقه‌ هنگ مرزی پیرانشهر بود که‌ “سامان شیوه‌سلی” از پیشمرگ‌های حدکا کشته‌ شد و حدکا از آن داستان‌ها و قهرمانی‌ها ساخت که‌ در واقع اصلا قصد و هدف درگیری یا مسئله‌ سیاسی و امنیتی نبوده‌ است.

امروز هم در پی شکایت‌ها و اعتراضات پی در پی مردم مرز نشین،هم در اقلیم کردستان و هم در داخل ایران نسبت به‌ حضور اعضای این احزاب و اذیت و آزار کشاورزان و کاسبکاران،نیروهای نظامی ایران چند مقر از محل‌های باج‌گیری این احزاب را مورد حمله‌ قرار دادند که‌ در نتیجه‌ آن دو عضو تازه‌ ونوجوان حزب کشته‌ شدند.

جدیدا حزب در یکی از تاکتیک‌هایش از اعضا و پیشمرگ‌های خام و بی‌تجربه‌ و حتی دختر بچه‌هایی که‌ توانایی بالا رفتن از کوهی را ندارند و بدون موضع برای به‌ کشت دادن استفاده‌ می‌کند،چون این افراد چنان آگاهی و شناختی از قوانین ندارند و حتی خانواده‌هایشان نیز هم،به‌ این وسیله‌ هم پروسه‌ی شهید سازی در جریان است و هم سکوت کردن آمریکا و عربستان در قبال مبالغی که‌ به‌ هجری داده‌اند را تضمین می‌بخشد.

کشته‌ شدن افراد نوجوان و خامی که‌ نه‌ شناختی از جنگ‌های پارتیزانی دارند و نه‌ تجربه‌ درگیری مسلحانه‌ و نه‌ حتی قدرت بدنی کافی برای مانور در کوهستان‌های کردستان را دارا می‌باشند،به‌ جزء از این موارد چه‌ سودی برای حدکا و سران کرد کش حزب دارد؟ البته یک سودش رفاه فرزندان کادرهای رهبری در اروپا است!

1 Comment

 1. جاف
  جاف ها از بزرگترین طوایف کرد هستند که در استان کرمانشاه و استان کردستان و سلیمانیه عراق ساکن اند وبه گفته احمد زکی بیگ در تاریخ الکرد و الکردستان در اثر آمیزش ینی چری های عثمانی با طوایف سوران در ولایت بابان قدیم پدید آمدند و از زمان سلطان مراد چهارم در قرن هفده هم بتدریج وارد ایران شده و به راهزنی و غارت در ولایت اردلان پرداختند. آنها در فتح بغداد توسط مراد چهارم با جان و مال و ناموس به سپاه عثمانی و ینی چری ها یاری رساندند. لکن در ایران که از آنها نفرت داشتند به جاف به معنی زن بی وفا و خائن مشهور شدند. در سال ۱۳۵۸ نیز همین عشایر جاف بودند که با مشتی مزدور پاوه ای در احزاب تروریست کرد به کشتار وسربریدن نیروهای دولتی اقدام کردند
  لغت‌نامه دهخدا
  جاف جاف . (ص مرکب ) جاف . زن بدکاره . (شرفنامه ٔ منیری ). زن فاحشه و قحبه را گویند. (برهان ). زنی را گویند که بیک شوی آرام نگیرد و هر روز شوی نو کند. (آنندراج ). آن کس بود که با یک تن نایستد، از این بدان شود و از آن بدین ، بی قرار بود همچون قحبه و بوقلمون . (حاشیه ٔ لغت فرس اسدی ص ۲۴). فاحشه . فاجره . زن بدکار و بدروزگار. زن مواجر بود که بر یک مرد آرام نگیرد و زود زود از این مرد به آن مرد می شود یعنی هر روز شوهر میکند :
  گرنه بدبختمی مرا که فکند
  بیکی جاف جاف زود غرس
  او مرا پیش شیر بپسندد
  من نتاوم بر او نشسته مگس .
  رودکی .

  ز دانا شنیدم که پیمان شکن
  زن جاف جاف است آسان فکن .
  ابوشکور.

  جاف جاف است و شوخگین و سترگ
  زنده مگذار دول را زنهار.
  منجیک .

  خاک بر سر شاعری را کاشکی
  بردمی سرشوی یا نه پای باف
  تا مگر بودی که هم برخوردمی
  زین جهان بی ثبات جاف جاف .
  شمس فخری (از آنندراج ) (انجمن آرا).

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.