سیاست یک بام و دو هوای احزاب کمپ‌نشین

احزاب کلاسیک و خصوصا احزاب کمپ‌نشین همه‌ چیز را برای خود قابل قبول و منطقی می‌دانند ولی وقتی بحث حزب دیگر یا رقیب دیگری در میان باشد هزاران تفسیر و ماده‌ و تبصره‌ و کنواسیون و… می‌آورند و طرف مقابل را زیر سوال می‌برند.
 چند روز پیش چهار نفر از نوجوانان روستای “نی” به پژاک ملحق شده‌اند،در حالیکه به‌ علت کمی سن و سال و نبود حتی توان فیزیکی داشتن یک پارتیزان یا یک جنگجو،قابلیت حضور در این گروهک را طبق اصول جنگی و قانونی ندارند.
حال نکته‌ جالب و جای تامل اینجاست همین چند روز پیش بود که‌ دوره‌ آموزش سیاسی نظامی مقدماتی پیشمرگ در مقرهای “حدک” در مناطق کوهستانی قندیل برگزار شد و با توجه‌ به‌ عکس‌ها و تصاویر منتشره‌ از خود حزب بیشتر از نصفی از شرکت کننده‌گان در دوره‌،افراد نوجوان و فاقد قابلیت حضور در مناطق جنگی و حضور در شرایط جنگی را داشتند و حتی به‌ کرات دیده‌ شده‌ که‌ این کودکان از طرف پیشمرگ‌های قدیمی مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند که‌ نمونه‌ بارز آن اخراج کادر ۲۰ ساله‌ حدکا “ع.م” از صفوف حزب به‌ همین دلیل بود که‌ در حال حاضر در سلیمانیه‌ زندگی می‌کند…….
حال سوال اینجاست که‌ این نوجوانان فریب خورده‌ از طریق حدک و احزاب کمپ‌نشین،چه‌ فرقی با نوجوانان فریب خورده‌ی پژاک دارند؟!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.