ورود ارتش ترکیه به خاک عراق و مواضع دمکرات های ایران

دیار و نادیار

مسئولین حزب p.k.k (حزب کارگران کردستان ترکیه)، مدعی هستند با ورود ارتش ترکیه به اقلیم کردستان عراق، دو جناح حزب دمکرات ایران مستقر در اقلیم هم به جنب و جوش افتاده اند و آنگونه که پیداست دو جناح قصد دارند یکبار دیگر از پشت به p.k.k خنجر بزنند.
حزب مذکور با انتشار اطلاعیه ای تحت عنوان «ورود ارتش ترکیه به خاک عراق و مواضع دمکرات های ایران به اختلاف و تنش میان این حزب با دو جناح حزب دمکرات پرداخته است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: «طبق اطلاعات ما (پ ک ک) دو روز است که ارتش ترک ها مجددا وارد خاک اقلیم کردستان و نواحی عراق شده است، با ورود آن ها نیروهای حزب دمکرات (دو جناح) وارد یک فاز جدید شده اند و در بعضی مناطق نیروهای پ ک ک را تحریک به درگیری کرده اند و روستا به روستا در مناطق فعالیت پ ک ک و پژاک می گردند و بر ضد پ ک ک تبلیغ می کنند.
مسئولین پ ک ک اعلام کرده اند: «دورویی این احزاب اینجاست که چندی پیش عنوان می کردند که نیروهایشان به قصد فعالیت حزبی نیاز دارند وارد خاک ایران شوند و مدام می گفتند که نیروهای پ ک ک سد و مانع راه آنها در ورود به خاک ایران می شوند اما اکنون ثابت شده آنها از همان ابتدا هم برنامه ای جهت ورود به خاک ایران نداشتند بلکه خواهان ایجاد تنش و نفرت پراکنی علیه نیروهای پ ک ک و پژاک بوده اند. همچنین در این مدت به اندازه کافی گمرک و سرانه (اخاذی) از مردم گرفته اند و حال در عالم شکم سیری و به خیال خودشان قصد سیاه کردن چهره پ ک ک را دارند.
مسئولین پ ک ک به احزاب دمکرات توصیه می کنند که بهتر است این احزاب و نیروهایشان اجازه ندهند تجار سیاسی با آنها بازی کنند و در مسیر خواسته های اقتصادی آنها قرار گیرند. مفهوم مطالب مطرح شده از سوی پ ک ک حاکی از آن است که اولا ً اختلاف و تنش میان این گروه و احزاب کرد ایرانی هم چنان ادامه دارد، ثانیا احزاب مورد نظر را محترمانه تهدید می کند، ثالثا به افشا حضور و اقدامات حزب در بخشی از مناطق کردنشین پرداخته است، رابعا به درستی مطرح می نماید که این حزب در راستای اهداف و برنامه های (تجار سیاسی) حکومت اقلیم به خصوص پارتی (مسعود بارزانی) قدم بر می دارند تا وضعیت اقتصادی و مالی خود را بهبود ببخشند.

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.