راه اندازی شرکت نفتی در اربیل به نام مصطفی هجری

شرکتی که هیچ کس از آن خبر ندارد حتی اعضای دفتر سیاسی

بنابر اخبار رسیده به سایت دیار و نادیار مصطفی هجری در اواخر سال ۲۰۱۶ با جمع آوری پول کلانی از اروپا اقدام به راه اندازی یک شرکتی نفتی در اربیل عراق نموده است. این منبع موثق ابراز داشته است پول ارسال شده به مبلغ دو میلیون و پانصد هزار یورو توسط یک بانک فرانسوی طی دو مرحله به حساب بانک عراقی در اربیل واریز شده است و سپس به نام فردی با مشخصات مصطفی محمد امین (که همان نام عراقی مصطفی هجری می باشد) ثبت شده است. جالب اینجاست که این پول مجدداً طی چند مرحله به حساب یک شرکت فرانسوی در ازای راه اندازی یک شرکت تبدیلی نفتی (مانند یک پالایشگاه محدود)  واریز شده است. مشخصات این شرکت نیز موجود است و تمامی اسناد واگذاری شرکت نفتی در ازای دریافت دو میلیون و پانصد هزار یورو طی چند مرحله برای فاز اولش به نام مصطفی محمد امین زده شده است.

به عبارت دیگر پول کلان یوروی از یک بانک فرانسوی به یک بانک عراقی در اربیل به نام مصطفی محمد امین واریز شده و سپس این پول مجدد به نام یک شرکت نفتی فرانسوی از بانک عراقی توسط مصطفی محمد امین به بانک فرانسوی عودت داده شده و در این وسط هجری صاحب یک شرکت سرمایه گذاری بلند مدت شده است. جالب اینجاست که هیچ یک از اعضای دفتر سیاسی از چنین رخدادی خبر ندارند!

معلوم نیست این پول بی زبان حاصل چه چیز بوده است؟! جمع آوری کمک های مالی اروپاییها به بهانه راه اندازی تلویزیون و…، کمک های اهدائی سعودی ها، فروش اطلاعات و جاسوسی های حزب یا وطن فروشی و…  این یک سر ماجراست.

اما جالب تر اینجاست که یک شرکت با سرمایه دو نیم میلیون یورو (برای راه اندازی فاز اولش) به اسم فردی در حزب زده شده و هیچ کس خبر ندارد جز خود آن فرد که پول ها را بالا کشیده و سرمایه گذاری بلند مدت کرده است. تمام اینها در شرایطی رخ می دهد که حزب هر روز دست گدایی به قاچاقچیان مرزی دراز می کند و با اخاذی افراد مستقر در شاخ از کولبران بی پناه مالیات و باج می گیرد. همپنین تیم های حزب با ارسال نامه های تهدید به بهانه کمک های مالی سعی در اخاذی افراد متمول داخل مناطق کُردنشین ایران دارند و اروپاییها را به نحو دیگری در ازای راه اندازی تیشک و حق عضویت و … می دوشد.

نوش جانتان و چنین دبیرکلی گوارای وجودتان. تا باد چنین بادا. هجری که هفت پشتش را با این شرکت بست، شما می دانید و راسان و شار و شاخ و طرح تغییر ساختار. یعنی همین امروز ایشان از دبیرکلی کنار بروند، می توانند با این سرمایه گذاری ها که نمونه ارسالی اشاره شده فقط بخشی از آن است، تمام احزاب کُردی را بخرند! انتظار هم نیست که تمامی مطالب نوشته شده دیار و نادیار را باور کنید، خبر برای ما نیز پیش از دیدن مدارک و اسناد بسیار شوکه کننده بود، اما انتظار است بویژه برای افرادی که هنوز دم از پرنسیب حزبی، روند دمکراتیک، انسانیت و آزادی در حزب دمکرات می زنند، بد نیست از دسترسی هایی که در اقلیم کردستان دارند، از هوش و ذکاوتی که دارند از منابعی که در اقلیم کردستان دارند کمک بگیرند و ته این مطلب را دربیاورند که چنین شرکتی به نام این فرد زده شده یا نه؟ با پرس و جو و تحقیق است که انسان به حقیقت می رسد و نه فقط بسنده کردن به مطالبی که در رسانه ها درج می شود!

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.