رفتار دور از شان با زنان در جلسات پژاک

زنان از دیدگاه پژاک برانگیزنده فساد هستند و باید از دید مردان بدور باشند


آیا زنان در پژاک برانگیزنده فساد هستند ؟

در این روزها که مصادف است با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، بحث های گوناگون و گرمی در باره چگونگی پیروزی این انقلاب ، ماهیت آن ، رهبری امام خمینی و … در میان است و تقریبا تمامی جریان های معارض با این انقلاب و این نظام  می کوشند تا بنابر اعتقادات خود و یا برحسب منافع شخصی و یا بنابر خواسته اربابان غربیشان به تجزیه و تحلیل دستاوردهای این رخداد عظیم بپردازند .

سایت فرات نیوز وابسته به حزب کارگران کردستان ( پ ک ک ) نیز به اقدامی مشابه دست زده و مقاله ای از یکی از اعضای پژاک به نام ” دیانا اورین ” را منتشر نموده که در آن به بررسی کارنامه چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در رابطه با زنان پرداخته شده است .

نویسنده در یاداشت خود که متاسفانه عاری از هر نوع مدرک و برهان است و تنها بر پایه آگاهی های سطحی و ناقص نویسنده ناآگاه است وضعیت زنان در انقلاب اسلامی را چنین بیان کرده است : “…زنان در حکومت ولایت فقیه به شهروندان درجه دو، برانگیزنده فساد و ابزار برآوردن تمایلات جنسی مردان تقلیل و تحقیر یافتند و در چنبره ستم اسلامی از حق یک زندگی عاری از تبعیض محروم شدند …  زنان ایرانی باید در چنین جامعه ای تابع مناسبات واپس مانده و متحجر مردسالاری باشند. در یک چنین جامعه سنتی با صدها خط قرمز و زندگی قالبی و تعریف شده برای زنان امکان تحول و تغییر اندک است. “

فارغ از اینکه بخواهیم به رد توهمات نویسنده بپردازیم عکسی را از یکی از جلسات اعضای رده بالای پژاک منتشر می کنیم که به نوبه خود قابل تامل است چرا که پژاک ، حزبی کمونیستی و در عین حال باورمند به برابری زن و مرد و قائل به آزادی زن ، بین مردان و زنان شرکت کننده در جلسه پرده ای ضخیم می کشد تا نکند خدای ناکرده زنان شرکت کننده در جلسه برانگیزنده فساد باشند و روحیه ی آزادی خواهی مردان مبارز را شکننده سازند ، گویا زن در این حزب و در این مرام تا جایی والا است و محترم که هیزم آتش افروزی اینان باشد و برده خواسته ها و تمایلاتشان و حربه ای باشد برای بدام انداختن جوانان دیگر .

در نمونه ای دیگر یکی از زنان روزنامه نگار کرد سوریه ای به نام ” ریم اناصر ” تنها به جرم اینکه عنوان کرده بود که روز دستگیری عبدالله اوجالان برای کردهای سوریه به هیچ وجه مناسبتی سیاه و دردناک , به شمار نمی آید مورد حمله اعضای پ ک ک قرار می گیرد به شدت مجروح و مصدوم می شود  .

پژاک خود بسان کبکی است که سرش را در برف فرو برده و چنین می پندارد که دیگران نیز مانند او ناآگاه هستند . قضاوت با خوانندگان بزرگوار است .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.