نامه ای برای تهدید و تخریب خالد عزیزی

همچنان که در قسمت اول این نوشته –که  تحت عنوان ”  ترور شخصیتی خالد عزیزی در آستانه کنگره ۱۷ حدک  ” منتشر شد – بیان نمودیم که  پیروزی در کنگره ۱۷ به مسئله ای حیثیتی تبدیل شده است که طرفین دعوای سکرتاریت در حدک حاضرند به هر قیمتی که باشد به این پست دست یابند ،  حتی اگر بهای آن بی ابرو کردن و تخریب دوست قدیمی و هم حزبیشان باشد .

در هفته جاری نامه ای از شخصی به نام ” آلان خاس ” منتشر شد که مخاطب  ظاهری آن خالد عزیزی است  و هدف از آن ارائه ی نقدی مخرب و کشنده برضد خالد عزیزی است در ادامه متن کردی و ترجمه این نامه را بدون هیچ گونه کم و کاستی مشاهده خواهید کرد

ترجمه فارسی :

آخرین نامه خطاب به کاک خالد عزیزی

کاک خالد سلام !

ابتدا سال نویتان مبارک باد و به امید آنکه عقاید ملیتان مستحکمتر گردد

بیگمان جنابعالی بهتر از ما به رفتار طرفدارانتان در میان حدک  واقف هستید اما جهت یادآوریتان به چند مورد اشاره میکنم  :

طرفدارانت آهسته آهسته منتقدانت در حزب را به کنار می رانند

طرفدارنت کسانی را که زندگیشان را صرف حزب دمکرات کرده اند تهدید به شکستن انگشتانشان می کنند ، کسانی را داریم که چندین بار در جنگ تن به تن با دشمن زخمی شده اند ، بدین شیوه تهدید می شوند .  کسانی را داریم که عمرشان صرف حزب کرده اند و او را جاسوس و عضو سپاه پاسداران می نامند ، شخص رسانه گرت ، منتقدان را بی اخلاق و …. خطاب می کند .

کاک خالد

قصد داری حزب دمکرات را به کدام سو ببری ؟

کاک خالد شما که شب یلدا ، آن شبی که زنده یاد قویتاسی و همراهانش ترور شدند ( بعدها معلوم شد که ترور طبق برنامه بخشی از سرکردگان حزب اجرا شده است ) ، آماده نبودید در یادواره تولد رهبرمان شرکت کنید ..

کاک خالد جنابعالی که پیش از رسیدن به سکرتیری در سوئد معلم بودید وحقوقتان  2500 دلار بود و با حقوق ۲۵۰۰ دلاری هم سکرتیر شدید اما بعد از آنکه فهمیدید بدنه حزب به شما علاقه دارند به کمتر از ۵۰۰۰ دلار رضایت نمی دادید و آن را هم بدست آوردید ، آنهم در حالی که پیشمرگه نان شب نداشت .. بعد از آنکه حزب به بحران برخورد و به شما گفتند که نمی توانند این حقوق را به شما بپردازند ، در مدت دو هفته از سکرتاریت استعفا دادید و حزب را دچار مشکل نمودید ، به ما بگویید بخاطر چه چیزی ؟ و چگونه است که می خواهید دوباره سکرتیر شوید  ؟

کاک خالد عزیز ، دمکرات بودن ، با عقیده و باور به راه پیشوا و قاسملو و شرفکندی محقق می گردد ، با باور به اساس فکری حزب دمکرات محقق می گردد ، شما که دهها بار نشان داده اید آنها را قبول ندارید ، شما که آشکارا می گویید از قاسملو برترید ، چگونه می توانید رهبری ما را برعهده بگیرید که برای وطن مبارزه می کنیم و از اسلوب قاسملو الهام می گیریم ؟

کاک خالد جان ، امروز نماینده حزب در اتریش با حمایت برنامه ریزی شده از شما ، به راه و سیاست حزب بی احترامی نمود و شما هم مثل همیشه به خاطر فکر و رویای رسیدن به سکرتیری سکوت نمودید

می گوید آماده هستند از حقوق خودشان کسر کنند و برای مردم بفرستند ، کاک خالد جان حزب در همین کشوری که من در آن زندگی میکنم برای بازسازی قلعه ، ۶۰۰ هزار کرون جمع آوری نمود ، این پول را خدا نفرستاد ، دلسوزانی مانند من فرستادند ، چرا نمی پرسید که این میزان پول و پولی که در تمامی کشورها جمع آوری شده بود ، چرا در کمیته خارج از کشور گیر نمود و برای کویه و برای پیشمرگه ها فرستاده نشد ؟

کاک خالد ، شما با اعلام حمایت از لغو تحریمهای جمهوری اسلامی ، مستقیما سیگنال خواست مذاکره را ارسال می کنید آنهم برای جمهوری اسلامی ای که در ۱۷ شهریور جمعی از همسنگرانمان را از بین برد !

کاک خالد ، اینکه نمی توانید حزب دمکرات را قبول داشته باشید امری عادی است ، اما اگر با همکاری همفکرانتان خیال آن را در سر دارید که حزب دمکرات را به سوی پرتگاه ببرید ، مطمئن باشید که دلسوزانی مانند ما اجازه نمی دهیم این خوابتان تحقق یابد ، بنابراین تقاضا داریم قبل از آنکه دیر شود ، منصرف شوید

برادرتان

آلان خاس

متن کوردی :

دوا نامەی ئێرەم بۆ کاک خالید عەزیزی!

کاک خالیدی بەڕێز سڵاو!

سەرەتا نەورۆز و ساڵی نوێت پیرۆز بێت و بەهیوای ئەوەی بیرو باوەڕی نەتەوەییت بەهێز بێت.

بێگومان جەنابت لە شێوەی ڕەفتاری گەورە و چووکەی لایەنگرانت لەنێو حدک لە ئێمە باشتر ئاگاداری بەڵام بۆ وەبیرهێنانەوە با ئاماژە بە چەند خاڵ بکەم:

لایەنگرانت ورد ورد ڕەخنەگرانت لە حیزب دەخەنە پەراوێز،

لایەنگرانت تەهدیدی قامک شکاندنی کەسانێک دەکەن کە ژیانیان لەپێناو حیزبی دێموکڕات داناوە، هەمانە چەندین جار لە شەڕی دەستەو یەخە بریندار بووە، تەهدیدی ئاوا دەکرێ. هەمانە تەمەنێکی لەو حیزبە داناوە بە جاسووس و ئەندامی سپای پاسداران نێوی دێنن، مێدیاکارەکەت بە ڕەخنەگرانت دەڵێ بێ ئەخلاق و …..

کاک خالید!                              

بەتەمای حیزبی دێموکڕات بەرەو کوێ ببەی؟

کاک خالید ئێوە کە شەوی یەڵدا، ئامادە نەبووی بێی لە یادی لەدایک بوونی ڕێبەرمان بەشدار بی..

کاک خالید جەنابت کە پێش بوونە سکرتێرت لە سوید مامۆستا بووی و ۲۵۰۰ دۆلار مووچەت بوو، بە ۲۵۰۰ دۆلاریش بووی بە سکرتێر بەڵام دوای ئەوەی زانیت کە بەدەنە خۆشیان دەوێی بە ۵۰۰۰ دۆلار نەبێ ڕازی نەبووی و وەریشت گرت، لە حاڵێکدا پێشمەرگە نانی شەوی نەبوو.. دوای ئەوەی حیزب کەوتە قەیران و پێیان گووتی ناتوانن ئەو پارەیەت بدەنێ، لە ماوەی دوو حەفتە دا لە سکرتێری ئیستعفات دا و حیزبت تووشی کێشە کرد، پێمان بڵێ لە پێناو چی دا؟ چۆنە ئێستا دیسان دەتهەوێ ببیەوە سکرتێر؟

کاک خالیدی بەڕێز، دێموکرات بوون، بە بیر و باوەڕ بە ڕێبازی پێشەوا و قاسملوو و شەڕەفکەندی دەبێ، بە باوەڕ بە کۆڵەکە هزریەکانی حیزبی دێموکڕات دەبێ، تۆ کە دەیان جار نیشانت داوە ئەوانت قەبووڵ نیە، تۆ کە بە ئاشکرا دەڵێی خۆت پێ لە قاسملوو زۆرترە، چۆن دەتوانی ڕێبەری ئێمە بی کە بۆ نەتەوەو نیشتمان تێدەکۆشین و لە ڕێبازی قاسملوو ئیلهام وەردەگرین؟

کاک خالید گیان، ئەوڕۆ نوێنەری پەیوەندیەکان لە ئوتریش بە پشتیوانی داڕێژراو لە تۆ، بێڕێزی بە ڕێباز و سیاسەتی حیزب کرد و تۆش وەک هەمیشە ،خەیاڵ و خولیای بوونەوە سکرتێر بێدەنگی کردی.

دەڵێ ئامادەن لە خۆتان بگێڕنەوە و بینێرن بۆ خەڵک، کاک خالید گیان حیزب هەر لەو وڵاتەی من لێی دەژیم بە نێوی نۆژەن کردنەوەی قەڵا، ۶۰۰ هەزار کڕۆنی کۆکردەوە، ئەو پووڵە خوا نەینارد، دڵسۆزانی وەک من ناردمان، بۆ ناپرسی ئەو پووڵە و پووڵی هەموو وڵاتەکان، بۆ لە کۆمیتەی دەرەوەی وڵات گیری کرد و نەناردرایەوە بۆ کۆیە و بۆ پێشمەرگە؟

کاک خالید، ئێوە بە دەربڕینی پشتیوانیت بۆ لابردنی گەمارۆکانی سەر ڕژێم، ڕاستەوخۆ سیگناڵی خواستی وتوێژ دەنێری بۆ جەمهووری ئیسلامیەک کە ۱۷ی خەرمانانی پار …

کاک خالید، ئەوەی کە ناتوانی حیزبی دێموکڕاتت قەبووڵ بێت ئاساییە، بەڵام ئەگەر لەگەڵ هاوبیرانت خەیاڵی بەرەوهەڵدێر بردنی حیزبی دێموکڕاتتان هەبێ، دڵنیا بە دڵسۆزانی وەک ئێمە ناهێڵن ئەو خەونەتان بێتە دی، بۆیە تکایە پێش ئەوەی درەنگ بێت، پاشگەز ببنەوە.

بەو هیوایەی باوەڕ بێنن بە ڕێبازی حیزبی دێموکڕات!

برات

ئالان خاس

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.