۸۰ میلیون تروریست !!

دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا این هفته فرمانی را امضا کرد که به سبب آن #سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی ایران در لیست سازمان های تروریستی قرار می گیرد و هرشخص و نهادی نیز که با آن  معامله نماید حامی تروریسم قلمداد می شود و هدف از آن افزایش فشارها بر حکومت جمهوری اسلامی ایران است . این فرمان به نوبه خود در تاریخ این کشور بی سابقه است زیرا برای اولین بار است که آمریکا بخشی از یک حکومت را سازمان تروریستی اعلام می‌کند . حرکتی که به نوبه خود بسیار خطرناک است و امکان تنش و درگیری در منطقه را به اوج می رساند هر چند که به نظر نمی رسد آمریکا بخواهد وارد رویارویی و جنگ مستقیم با جمهوری اسلامی ایران شود چرا که پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به صراحت گفته بود که  ” اقدام آمریکا علیه سپاه پیام روشنی به قاسم سلیمانی است و  ما می‌خواهیم ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند.” همچنین برایان هوک، رییس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، طی یک کنفرانس خبری تلفنی ، احتمال تنش‌ نظامی میان آمریکا و ایران را رد کرده و هدف از تروریستی نامیدن سپاه پاسداران را بالا بردن هزینه‌ رفتارهای بین‌المللی این نهاد عنوان کرد.

پشت پرده طرح مضحک آمریکا :

  1. ترس آمریکا از نظام اسلامی ایران :

بارزترین نمود این ترس را می توان در نخستین اظهار نظر جان بولتون مشاهده کرد او می گوید :” با قراردادن سپاه در لیست گروه های تروریستی، باید بر همگان روشن باشد که حمایت از سپاه به هر نحوی خطرناک است. ایران با توسل به تروریسم برای هدف قراردادن آمریکا و متحدان ما ادامه می دهد. ” گویا این اقدام آمریکا برای محدود کردن ایران است کشوری که در منطقه به قدرت اول و بلامناضع تبدیل شده است و هرگونه حرکت و معادله ی منطقه ای بدون در نظر گرفتن قدرت ایران ناقص و محکوم به شکست خواهد بود آنهم در منطقه ای که شاهرگ حیات جهان است در خاورمیانه .

  • سازمان تروریستی منافقین

اگر چه فاصله بین گمانه زنی وجود چنین طرحی با اجرای آن تنها چند روز بیشتر نبود اما گاها شاهد ارائه پیشنهادات اینچنینی از سوی برخی افراد بوده ایم که خواهان تروریست شناخته شدن سپاه پاسداران را داده اند برای نمونه دو هفته پیشتر رایموند تانتر مسئول بخش امنیت ملی دولت ریگان با نگارش مقاله ای در سایت نیومکس از دونالد ترامپ خواسته بود تا سپاه پاسداران را به عنوان سازمانی تروریستی معرفی نماید . جالب توجه خواهد بود اگر بدانید که رایموند تانتر از حامیان سرسخت سازمان تروریستی منافقین است . سازمانی که به علت خوی وحشی گرانه و ترورهای بی شمار ایرانیان تا سال ۲۰۱۲ در لیست سیاه تروریستی ایالات متحده قرار داشته است .

  • رژیم صهونیستی

تنها چند دقیق پس از امضای این طرح تویتی از نتانیاهو با این مضمون منتشر می شود : دوست گرامیم پرزیدنت ترامپ ، از تصمیم شما برای قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروههای تروریستی سپاسگذارم . از شما متشکرم که به یکی دیگر از درخواست های مهم من پاسخ مثبت دادید، امری که بع نفع کشورهای ما و کشورهای منطقه است در کنار همدیگر به اقدامات علیه رژیم ایران که اسرائیل، آمریکا و صلح جهانی را تهدید می‌کند، ادامه خواهیم داد.»

  • کشورهای عربی حوزه خلیج همیشه فارس

الف – عربستان سعودی :

در هفته گذشته شاهد بروز تنش بین عربستان سعودی و آمریکا بودیم که اساس آن ایجاد سازمانی نفتی برای تقابل با اوپیک بود سازمانی که نوپیک نام داشت و شامل قوانین ضد تراستی بود که عملا اوپیک و صادر کنندگان نفت را هدف قرار داده بود و عربستان سعودی نیز متقابلا تهدید کرده بود که در صورت تصویب چنین سازمانی ، این کشور دلار را از مبادلات نفتی خود حذف خواهد کرد . بسیار منطقی به نطر می رسد که دونالد ترامپ برای آرام ساختن عربستان سعودی طرح تروریست شناختن سپاه پاسداران را تصویب کرده باشد و همچنان که شاهد بودیم عربستان سعودی بعد از تصویب این طرح در شور و شعفی وصف ناپذیر فرو رفته است و یک منبع مسئول در وزارت خارجه عربستان با طرح ادعاهایی علیه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی اعلام کرده بود که عربستان از اقدام دولت آمریکا و قرار دادن نام سپاه در لیست تروریستی استقبال می‌کند .

ب – بحرین : وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی مدعی شد که این اقدام برای مقابله با نقش خطرناک سپاه به عنوان یک عنصر عامل بی‌ثباتی و تنش و خشونت و تروریسم در خاورمیانه و جهان مهم است

رویکرد احزاب کردی :

احزاب کردی به طور عام از این طرح استقبال نموده اند و آن را حرکتی بزرگ و تاریخی خوانده اند که در خدمت مبارزه خلق کرد است !!!

سایت ها و کانال هاو شبکه های ماهواره ای ی مرتبط با این احزاب تماما وقت خود را صرف پرداختن به این مسئله نموده اند و عنوان کرده اند که دیگر از منظر بین المللی به مبارزه آنها به عنوان نبرد یک سازمان رهایی بخش برضد یک سازمان تروریستی نگریسته می شود و حتی امکان حمایت از آنها در سطح بین المللی بسیار بیشتر می گردد

اما آنچه را که این احزاب فراموش کرده اند آنست که خودشان از سال ۲۰۰۳ در لیست سیاه ترور آمریکا قرار دارند و این امر بر تمام فعالیت های آنها سایه افکنده است بهتر است در مورد خودشان کمی با مردم رو راست تر باشند

اما بهتر است این نکته کلیدی را بیاد بیاورند که همیشه تعمدا از یاد برده اند و آن اینست که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برخواسته از درون ملت ایران است از کرد و بلوچ گرفته تا عرب و فارس و ترکمن و … سپاه از مردم است و مردم از سپاه ، این سازمان ۸۰ میلیون عضو دارد که اگر سپاه را سازمانی تروریستی بدانیم باید تمام ملت ایران را تروریست بخوانیم

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.