آلمان یکی از اعضای حدکا را به ایران دیپورت می کند

اداره امور مهاجرین و پناهندگان آلمان روز چهارشنبه مورخه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ حکم دیپورت یکی از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران را به وی اعلام نمود .

این عضو حدکا که نادر الهیاری نام دارد ، ۵۰ ساله و اصالتا سقزی است  و مدت ۱۷ سال است که در این حزب عضویت دارد .

در سال ۲۰۱۵ همزمان با اوج گرفتن پدیده مهاجرت به اروپا که به طبع آن بسیاری از اعضای احزاب کردی نیز راه اروپا را درپیش گرفتند “نادر الهیاری ” نیز عازم اروپا و به آلمان پناهنده می گردد.

الهیاری تحت عنوان فعال مدنی از دولت آلمان تقاضای پناهندگی می نماید و حدکا نیز مدارک مرتبط با عضویت نامبرده در این حزب را به دادگاه آلمان ارائه می نماید و از کیس پناهندگی وی پشتیبانی می کند .

اما بنابر اعلام شخص نادر الهیاری اکنون پس از مدت سه سال و چند ماه و برای چندمین بار به تقاضای پناهندگیش پاسخ رد داده شده و از وی خواسته شده تا جهت دیپورت به ایران به کمپ های حفاظت شده مراجعه کند .

نادر الهییاری در آلمان

نقش حدکا در پذیرش یا دیپورت نادر الهیاری :

در مورد مسئله کیس این شخص ابهاماتی وجود دارد که به نظر غیر اصولی و غیر منطقی می آیند

نخست آنکه گمانه زنی هایی در مورد عدم حمایت کامل حدکا از کیس این عضوش وجود دارد چرا که خروج این شخص از مقر حدکا و مهاجرتش به اروپا با آغاز طرح راسان هجری همزمان بوده است گویا عدم مشارکت و همنوایی نامبرده با راسان سبب شده است تا حدکا نیز از حمایت جدی او سرباز زند و تنها در ظاهر از این کیس حمایت کند و به نوعی این عضو خود را مجازات نماید تا در صورت دیپورت شدن به ایران برای سایر پیشمرگان و اعضای حدکا درس عبرتی باشد که به فکر مهاجرات و پناهندگی و ترک کردن حزب نباشند .

از سوی دیگر رد شدن این خواسته نشان دهنده عدم اعتبار حدکا در کشورهای اروپایی و بیانگر این مطلب است که تمام آنچه را که حدکا در مورد وزن و اعتبارش نزد کشورهای اروپایی بیان می کند تنها دروغی بیش نیست و در حال حاضر عضویت در این حزب می تواند به عاملی منفی جهت پذیرش پناهندگی تبدیل شود .

نکته آخر آنکه در حالی که در اولین ساعات انتشار این خبر شاهد واکنش احساسی کانال های وابسته به حدکا هستیم که از دیپورت یک عضو فعال و قدیمی حدکا خبر می دادند اما تلویزیون تیشک وابسته به این حزب زمانی که این خبر را منتشر می کند – پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ – از نادر الهیاری به عنوان فعال مدنی یاد میکند و از عضویت نامبرده در حدکا سخنی به میان نمی آورد و در کمال تعجب این خبر را هم سایت کردستان میدیا یا مرکز خبر تیشک نسبت نمی دهد و منبع آن را سایت کردپا اعلام می کند که نشان دهنده عدم توجه و اهتمام رسانه ی حزبی به امورات اعضایش می باشد

1 Comment

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.