نظر سنجی پژاک !


در ادامه درگیری های لفظی و هتاکی هاو تخریب های مرسوم ما بین احزاب کردی اینبار کانال های تلگرامی وابسته به پژاک اقدام به ایجاد یک نظر سنجی تلگرامی نموده اند که سه سوال را پیش روی مخاطب خود قرار داده است

  1. عملکرد مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در طول یک سال و اندی از عمرش چقدر موفقیت‌آمیز می دانید?
  2. پژاک بر اساس آن پروژه ده ماده ای به دنبال همکاری با احزاب روژهلات کردستان باشد یا به مرکز همکاری های احزاب کردستان ایران به پیوندد؟
  3. شما توانمندی نظامی مرکز همکاریاحزاب  کردستان ایران متشکل از دو شاخه کومله و دو شاخه دمکرات را چگونه ارزیابی می کنید ؟

البته هدف از ارائه این نظرسنجی کاملاٌ واضح است و نمی توان برای آن دلیلی غیر از تنش شدید مابین پژاک و سایر احزاب یافت اما نکته قابل توجه دیگری نیز وجود دارد که احتمالا منتشر کنندگان نتایج این نظر سنجی به آن توجه نکرده اند و آن نیز تعدادشرکت کنندگان در این نظر سنجی است که با وجود انتشار وسیع آن در سایت های اینترنتی و تلگرام و اینستاگرام در بهترین حالت ممکن تنها ۲۵۵ نفر ( البته با احتساب گردانندگان ) در آن شرکت کرده اند. یعنی این نظر سنجی ها و موارد مشابه آن از یک سو نشانه عدم باور مردم کرد به احزابی است که هنوز در تعریف خود و خواسته هایشان سردرگم مانده اند و از سوی دیگر نشانه اختلافات عمیق و کینه دیرینه این احزاب نسبت به یکدیگر است

شاید بهترین نمودار وضعیت احزاب کردی و روابط پیدا و پنهان این احزاب همان سخن خالد عزیزی باشد که می گئید : اگر تمام احزاب کردی جمع شوند نمی توانند حتی یک روستای کوچک را هم اداره کنند !!

پژاک به روایت تصویر

2 Comments

  1. نظرم این است این دوتا حزب حدک وحدکا یک باید یه شاخه باشد

  2. به فرض اینکه روزی ایران بی‌حکومت و بی‌دولت هم باشد باز هم این احزاب کردی هیچ برنامه و استراتژیکی برای مناطق کردنشین ندارند بلکه هر که به فکر خویشه …!.

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.