سمینار به سبک حسن شرفی

حسن شرفی در تازه ترین سمینار درون حزبی اش که تحت عنوان وظایف کادر و اعضای حدکا در شرایط فعلی برگزار شد با عده ای از اعضای حدکا دیدار نمود و به تببین وضعیت کنونی حزب و جایگاه آن پرداخته است .

اگر چه بیشتر بخش های سخنان شرفی تکرار همان شعارها و مطالب و سخنانی بود که سالیان سال است آن را از زبان سران حدکا می شنویم . سخنانی همانند اینکه:

  • اینک جمهوری اسلامی در بدترین شرایط و حزب دمکرات کردستان ایران نیز در بهترین شرایط ممکن قرار دارد  .
  • به علت شناخته شدن بیشتر ( حدکا ) و صحیح بودن سیاستهایمان اینک ما در موقعیتی قرار داریم که جمهوری اسلامی ایران به آن توجه ای ویژه دارد .
  • در شرایط کنونی زمینه ی مبارزه و همچنین حمایت مردم بسیار بیشتر است .
  • ·        در خارج از کشور نیز صدایمان بهتر شنیده می شود و اکنون نزد کشورهای صاحب قدرت جایگاه ممتاز تری را داریم .

در ادامه حسن شرفی اقدام دولت ترامپ جهت تروریست معرفی نمودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فال نیک می گیرد و معتقد است که این اقدام ترامپ موقعیت مناسبی را برای فعالیت های احزاب کردی ایجاد می کند .

روابط حدکا :

حسن شرفی در ادامه به تحلیل موقعیت منطقه ای حدکا می پردازد و چنین می گوید :

” ما بغیر از جمهوری اسلامی ایران مخالفان دیگری هم داریم . در شرق و غرب و شمال و جنوب کردستان نیز دشمنانی داریم ، و در بین احزاب اپوزیسیون ایرانی نیز به همین صورت ، متاسفانه دیگر اپوزیسیون ایرانی وقتی از دمکراسی سخن می گویند تنها آن بخش از دمکراسی را مد نظر دارند که سبب می شود آنها را به قدرت برساند و به وسیله آن سرکار بیاییند و  به بیشتر از آن باور ندارند  .” شاید تنها بخشی از سخنان شرفی که کمی منطقی به نظر می رسند همین بخش باشد ! حزب دمکرات در هیچ کجا دوستی ندارد حتی در بین احزاب کردی معارض جمهوری اسلامی ایران که هیچ کدام دیگری را قبول ندارد . اوضاع اپوزیسیون ایرانی نیز بسیار وخیم تر است  ، تنها در فکر دستیابی به قدرتی هستند که ملت ایران با انقلاب خونینش از چنگالشان درآورده است

قدرتهای جهانی :

حسن شرفی معتقد است تا زمانی که مصلحت و منافع قدرتهای بزرگ جهانی ایجاب نکند کردها نمی توانند به خواسته هایشان برسند و برای نمونه به مسئله رفراندوم بارزانی اشاره می کند و می گوید : “تا زمانی که پیشمرگه بر ضد داعش می جنگید و در خدمت منافع غرب بود ، آنها از منظر تقدس به پیشمرگه می نگریستند و کرد برای اولین بار وارد ادبیات آنها شد اما زمانی که خواست استقلال – بارزانی – با منافع آنها تضاد پیدا کرد با آن مخالفت نمودند .”

انکار سایر احزاب کردی :

حسن شرفی بدون توجه به این نکته که حزبش در حال حاضر -هر چند به  ظاهر – در اتحاد با احزاب دیگر است ، به بیان نکاتی می پردازد که هدف از آنها بی رقیب خواندن حدکا و نفی سایر احزاب می باشد شرفی چنین می گوید : ” سیاست های کدام حزب بمانند سیاست حزب ما مورد قبول واقع شده است !؟ کدام حزب مانند حزب ما سازماندهی شده است ؟ کدام حزب به اندازه حزب ما پیشمرگه آماده دارد ؟ کدام حزب مانند حزب ما مورد استقبال واقع شده است ؟

گویا عقده های این افراد پایان ناپذیر است و آنها که چشمان خود را بروی حقیقت بسته اند ، در مخیله خود با بهره گیر از اوهام و تعریف و تمجید دوستانشان برای خود عظمت و شکوهی  خیالی را متصور هستند .

نخستین نفری باشید که برای این مطلب نظر ارسال می‌کند.!

نظر خود را ارسال کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.